Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom feldolgozni a mamám halálát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Remélem jó kategóriába írtam.

Ő nevelt engem elég sok időt és elhunyt már több, mint egy éve. Egyszerűen nem tudom feldolgozni, állandóan sírni tudnék, teljesen magamba fordultam. Néha eljárok itthonról, de az sem segít igazán. Fél évvel a halála után megismertem a páromat, akit nagyon szeretek és mindkettőnknek komolyak a szándékai, gyötör, hogy nem tudtam neki bemutatni. Rendszeresen vele álmodok és nagyon fáj. Már, ha tudok aludni, mivel elég keveset is alszom azóta.

Mit kéne tennem? Keressek fel egy szakembert? Vagy mi lenne a legjobb megoldás rá?


2020. aug. 17. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

gyászfeldolgozó csoport. ott tudnak segíteni


kitartást. a gyász sose múlik el, de idővel halványul

2020. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
írj neki egy hosszú búcsúlevelet. ajánlom figyelmedbe Singer Magdolna gyásszal foglalkozó könyveit.
2020. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamám nekem is az életem központi része volt, 18 voltam amikor meghalt mint első közeli szerettem.

A kicsit több mint egy év az gondolom maximum másfelet takar, többet nem. Az még nem sok idő, még alig telt el néhány új évszak, 1-1 ünnep nélküle, ilyenkor még nagyon nehéz. Én is rengeteget sírtam, még most 10 év elteltével is szoktam, de már sokkal könnyebb mosolyogva visszagondolni mint könnyekkel. Ahogyan az meg van írva és énekelve is, az idő fogja meggyógyítani a sebeket, sohasem teljesen, de átalakul valami mássá.

Az álmok egyébként lehet, hogy nem fognak csökkenni, én 10 éve heti legalább 3 alkalommal is találkozom vele álmomban, ott kicsit olyan mintha újból együtt lennénk. Leszámítva, hogy álmomban mindig tudom, hogy már nem él, így felkelve sem akkora csalódás.

2020. aug. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Részvétem. Nekem a bátyám halt meg, 3 éve. 38 éves volt, szóval ez még csak nem is egy olyan "természetes" dolog, mint az, hogy a szüleink, nagyszüleink előbb-utóbb itthagynak minket. És nem is lehetett számítani rá. 3 éve nem telik el úgy nap, hogy ne gondolnék rá, és rendszeresen álmodom vele én is a mai napig. Azt tudom csak mondani, amit előttem is mondtak: mindig fájni fog, de eljön majd a nap, amikor már nem olyan élesen. Amikor reggel, ébredéskor már nem az a hirtelen, jeges gondolat lesz az első a fejedben, hogy úristen, nincs többé. Amikor már tudsz mosolyogni, ha rá gondolsz, és hálás lenni azért, hogy ő volt neked. Ezen csak az idő segít. Addig pedig kitartást...
2020. aug. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
76%

Szia!

Őszinte részvétem,s nagyon sajnálom a nagyidat!El tudom képzelni,hogy mit érezhetsz,hisz engemet is nagymamám nevelt fel,s el sem tudom képzelni nélküle az életemet.Tavaly nyáron viszont meghalt a nagyapám,aki szintén elég közel állt hozzám!

Nekem nagyon sokat segit az amit a Biblia ír a halottak állapotáról,bár nagyon fáj,hogy nincs közöttünk már de mint emlitettem segit az amit a Biblia ír a halottak állapotáról.Vagyis a Prédikátor 9:5,6 ezt írja: Mert az élők tudják, hogy meghalnak,de a halottak semmit sem tudnak,és nincs több jutalmuk,mert teljesen elfelejtik őket.Többé nem éreznek szeretetet, gyűlöletet és féltékenységet,és többé nem vesznek részt semmiben sem, ami a nap alatt történik.Ezekkel a szavakkal összhangban a Biblia a halált egy békés alváshoz hasonlítja.Tehát megnyugtató tudni azt,hogy nem szenvednek és nem kínozzák őket.

A Zsoltárok 34:15-ben azt olvassuk, hogy „Jehova Isten szeme az igazságosakon van, füle meghallja a segélykiáltásukat”. Imában kiönthetjük a szívünket Istennek, és ez segít rendezni a gondolatainkat. Ám az ima több ennél. Általa személyes kapcsolatba kerülhetünk Istennel, aki képes minket megvigasztalni.

Elhunyt szeretteink a jövőben feltámadnak, és itt, a földön fognak élni. A Biblia többször is beszél erről, és ecseteli, milyen körülmények lesznek akkor a földön. Ezt írja: „[Isten] letöröl minden könnyet a [szemünkről], és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé”-Jelenések 21:3,4.

Óriási erőt ad a feltámadás reménysége,ez sokat segit nekem,Isten feltámasztja majd azokat, akiket az emlékezetében őriz.Ezt a János 5:28,29ben van feljegyezve:Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját,és kijönnek: akik jó dolgokat tettek, feltámadnak, hogy éljenek...

Hozzám hasonlóan már több millió ember szintén meg van győződve arról, hogy a Biblia megbízható. Még ha valószerűtlennek érzed is a Biblia gondolatait, nem veszítesz semmit, ha megvizsgálod, milyen bizonyítékok szólnak amellett, hogy az ígéretei megbízhatóak és a tanácsai helytállóak. Sőt, talán te is úgy fogod látni, hogy a Biblia nyújtja a legnagyobb segítséget a gyászolóknak.

Remélem tudtam neked segiteni,ha vannak még kérdéseid szívesen válaszolok rá.Akár privátban is írhatsz! :)

2020. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!