Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tesznek úgy a szülők,...

Miért tesznek úgy a szülők, mintha nem ők akartak volna gyereket?

Figyelt kérdés
Mostanában sajnálattal látom, hogy még az sem segít a gyermekén, aki amúgy megtehetné. Ezalatt ugyanúgy értem, hogy a lányának/fiának nem segít a nagyszülő a gyerekre vigyázni, még pár órára sem, de itt gondolok az anyagi támogatásra is. Én úgy gondolom, nem a gyerek kérte, hogy megszülessen, bármennyire is népszerűtlen ez az állítás. Természetesen azt mélységesen elítélem, ha valaki kihasználja a szülőket, de ha látszik, hogy a gyerek törekszik, tanul, dolgozik mégsem jut valahogy előre az életben, akkor erre nem az lenne a megoldás, hogy apa, anya hátradőlve nézi, ahogy a gyerek kínlódik, miközben ő tízmilliós autókat nézeget és még a gyereknek panaszkodik, hogy nem tud annyi extrát, mint amit elvárna...nem tudom, mi történik itt. Úgy gondolom, a gyereket nem azért vállaljuk be, hogy aztán 18 évesen magára hagyjuk teljesen, mert már felnőtt. Miért van az, hogy ilyenkor jön a szöveg: nekem sem segítettek a szüleim? Nem pont azért kellene nekik másként tenni, mert tudják, hogy ez milyen rossz érzés? Még egyszer hangsúlyozom, nem ingyenélő gyerekről van szó! Mit gondoltok? Szerintem a gyermekem örökké a gyermekem marad és ha nekem nem különösebben járna anyagi kárral/csőddel miért ne lehetne neki kicsit segíteni, miért nézi valósággal élvezettel a szülő ahogy szembeszéllel harcol aki az ő véréből lett??
2020. aug. 5. 08:55
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
37: utoljára mondom, hogy NÉHA előzetesen egyeztetve. Bár ilyen mentalitással attól nem kell félni, hogy neked unokád lesz vagy ha mégis, hogy vigyáznod kell rá.
2020. aug. 5. 17:52
 42/48 anonim ***** válasza:
61%
Persze, hiszen jó néha megszabadulni a pujárótól ugye? A mami meg majd megoldja ahogy akarja, tojunk rá neki van-e kedve.
2020. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

Nekem nem lesz gyerekem az biztos, mivel a 0-ról indulok örülök hogy halálom előtt lesz egy ingatlanom ami tehermentes (az nem számít hogy hitelre veszek önerőre és 20 évig fizetem).

Na miután meglesz a lakhatásom örülök hogy majd a nyomorult életemből élvezhetek pár évet, majd biztos nem leszek rabszolga hogy kölyköt neveljek, és főleg miért is születne meg a nyomorult, hiszen 20 év múlva még úgy sem lehet saját ingatlanja mint ahogy nekem sem szülök nélkül.

2020. aug. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező mit vered magad? Igen a szülő akart gyereket, fel is nevelte tisztességben. Arról nem tehet hogy az a gyerek is szül. Azt a gyereket már nem neki kell megoldani, hanem a gyerek anyjának és apjának, ilyen egyszerű.
2020. aug. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem buntetes az unokaval lenni.

Az a sztori megvan, amikor a 84 éves nagymamára simán rásózta apuka a 4 évest az akarata ellenére? Most volt pár hónapja. Kiesett a gyerek az ablakon.

Amúgy meg nem azzal van a baj, ha néha vigyázni kell rá, hanem azzal, amikor a szülő azt hiszi, a nagyszülő ingyen bébiszitter, más dolga sincs, mint az unokára vigyázni és fel van háborodva, amikor az épp valamiért nemet mond.

2020. aug. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
36%

Nem akarom lepasszolni a pujaim. Sőt én nem is tudom, mert a nagyszülők pont úgy vannak vele hogy magunknak vállaltuk, és nem segítenek.

Majd mi lesz ha nekik kell segítség? Ne passzoljak le a pesztrat nem mi vállaltunk beteg öreg szülőket...

2020. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
64%

Azért elég elgondolkodtató 1-2 nagyszülős komment, negatív értelemben.

Nyilvánvalóan ideális esetben nincsenek az unokák a nyakukba sózva felnevelni, ellenben nehogy már egy “hétvégi nagymamának” lenni is külön megerőltetés legyen valakinek egy fél szombat délután mondjuk... Mennyi EQ-val áldotta meg az Isten az ilyen embereket, hogy az unokáikban is csak terhet látnak?

Igazán szomorú, hogy kezd kihalni a “szívélyes nagyszülő”, mint mentalitás, a helyét pedig átveszi itt is a kiforgatott individualista követelőzés. Aztán csodálkozunk, hogy jogszabályt kell hozni az idős szülők segítésének kötelezővé tételéről, mivel egy ilyenre senki nem nyitja rá szívesen az ajtót utolsó éveiben és ugyanolyan koloncnak éli meg a személyét... Szerintem ez olyan családokban, ahol a nagyszülők maguktól ajánlják fel a segítségüket, amennyiben szükséges, vagy csak a saját gyermekükről levesznek vele egy kis terhet a válláról, lényegesen kevesebb a vég órájában elhagyatott idős, nem véletlenül.

2020. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
6%

47!


A mai nagyszülők tobbsege még aktív dolgozó és nem nyugdíjas. Ergo, ha heti 5 napot dolgozik, akkor 2 marad neki. 2, amibe neki is ugyanúgy minden kimaradt házimunkát, ügyintézést bele kell szorítania. Na még nem ártana pihennie is. Nekem még nincs unokám, nem vagyok még 50 se, de bakker időnként úgy esek haza, hogy örülök, hogy élek és bizony jól esik, ha vasárnap semmit sem kell csinálnom. Bizony, vagyok olyan elvetemült, hogy képes vagyok vasárnapi ebedként szendvicset prezentálni, vagy épp rendelni valamit.

Az én nagyszüleim bőven nyugdíjasok voltak, amikor én születtem, én még nagy eséllyel bőven dolgozok majd, ha nekem lesz unokám. Igenis engedtessek már meg, hogy majd én dönthessek róla, hogy akarok e x napon az unokára vigyázni vagy inkább pihennék helyette. Önzés? Legyen. Akkor ugye a szülő is önző, amikor a nagymamára bizza a gyereket?

2020. aug. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!