Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tesznek úgy a szülők,...

Miért tesznek úgy a szülők, mintha nem ők akartak volna gyereket?

Figyelt kérdés
Mostanában sajnálattal látom, hogy még az sem segít a gyermekén, aki amúgy megtehetné. Ezalatt ugyanúgy értem, hogy a lányának/fiának nem segít a nagyszülő a gyerekre vigyázni, még pár órára sem, de itt gondolok az anyagi támogatásra is. Én úgy gondolom, nem a gyerek kérte, hogy megszülessen, bármennyire is népszerűtlen ez az állítás. Természetesen azt mélységesen elítélem, ha valaki kihasználja a szülőket, de ha látszik, hogy a gyerek törekszik, tanul, dolgozik mégsem jut valahogy előre az életben, akkor erre nem az lenne a megoldás, hogy apa, anya hátradőlve nézi, ahogy a gyerek kínlódik, miközben ő tízmilliós autókat nézeget és még a gyereknek panaszkodik, hogy nem tud annyi extrát, mint amit elvárna...nem tudom, mi történik itt. Úgy gondolom, a gyereket nem azért vállaljuk be, hogy aztán 18 évesen magára hagyjuk teljesen, mert már felnőtt. Miért van az, hogy ilyenkor jön a szöveg: nekem sem segítettek a szüleim? Nem pont azért kellene nekik másként tenni, mert tudják, hogy ez milyen rossz érzés? Még egyszer hangsúlyozom, nem ingyenélő gyerekről van szó! Mit gondoltok? Szerintem a gyermekem örökké a gyermekem marad és ha nekem nem különösebben járna anyagi kárral/csőddel miért ne lehetne neki kicsit segíteni, miért nézi valósággal élvezettel a szülő ahogy szembeszéllel harcol aki az ő véréből lett??
2020. aug. 5. 08:55
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
32%

Ezt a kérdést ezer évig lehetne feszegetni.

Függ az egyének természetétől is. Mind a gyerek, s mind a szülő természetétől.

Függ, hogy a szülő mit dolgozik, mennyit keres, s milyen az egészsége.

Függ a gyerek hozzáállásától.

Itt a legtöbb 20 éves MINDENT akar. Tudomást sem véve róla, hogy az a minden mennyibe kerül. Lehet az kocsi, stb, vagy bármilyen előfizetés.. Neki az jár. Ingyen. Az anyja apja dolgozzon akkor 16 órát naponta, de teremtse elő. Őt meg ne zaklassák a PROLI szülei. Neki jár a napi 20 óra pihenés.. Stb.. Különben idejön sírni, hogy neki milyen rossz szülei vannak.

Gyerekre való vigyázás,..

Ki akarta azt a gyereket, akire vigyázni kell????

"miért tesznek úgy..." lásd a kérdés címét!

2020. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
27%

Mostanában sajnálattal látom, hogy még az sem segít a gyermekén, aki amúgy megtehetné. Ezalatt ugyanúgy értem, hogy a lányának/fiának nem segít a nagyszülő a gyerekre vigyázni, még pár órára sem, de itt gondolok az anyagi támogatásra is. Én úgy gondolom, nem a gyerek kérte, hogy megszülessen, bármennyire is népszerűtlen ez az állítás.


Általában meg nem a nagyszülő kényszerítette a gyerekét a szülésre, miért kéne vigyázni az unokára? Oldja meg az aki akarta a gyereket.

2020. aug. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
35%
Ja csak a mai nagyszülő generacionak jellemzően segitettek
2020. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
54%
33-as! Te ezt honnan tudod?
2020. aug. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
63%

28-as vagyok, látom sokaknak fájt a tükör. Pedig mindig lehet tenni, hogy jobb legyen. Egyik generációnak se volt könnyű, se a szüleinké, se a nagyszüleinké. Igazságtalanság, ha a saját életünk hibáit rájuk hárítjuk.


Pontozzatok le ezt is nyugodtan, attól még igaz marad.

2020. aug. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

34 környezetemben sokaknál volt így. Egyrészt azért mert 20-23 évesen szültek, és az 30-40 évvel ezelőtt is azt jelentette, hogy kb 0 egzisztenciajuk volt. Meg azért szép fokozatosan beérett a fogyasztói társadalom nyomása is, ezzel párhuzamosan már nem a család jóléte a fontos hanem az egyene. Ezért lehet klasszul szembeállítani a generációkat. Régen volt közös érdekük. Ma tényleg sokan a gyerek kirepulese után úgy érzik végre ők jönnek, kielvezik az életet. Persze a fiataloknak is akkora irrealis igényeik vannak, hogy sok esetben érthető, hogy a szülők se akarják hogy csontig legyenek ragva.

Saját életemben egyébként a kerdezoehez hasonlón alakult. Aposomek passzív jövedelemből élnek minket küldtek volna külföldre, mert itthon nem tudunk megélni majd úgyse. Hálás vagyok, mert amúgy sikerült.

2020. aug. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
65%
Miért tesznek úgy a szülők mintha nem ők akartak volna gyereket, és sózzák a nagyszülőkre rendszeresen?
2020. aug. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy ma már egy büntetés hogy a saját unokaidra vigyázz? Itt tartunk?
2020. aug. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
Hova tart a Világ, ha már nem számíthat a szülő a gyerekre és fordítva? ☹️ Sokan itt nagyon fekete-fehérben látnak mindent. Talán ez kimaradt, de én evidensnek gondolom, hogy a gyerek is segít. Tehát pl olyan munkában, amit apa/anya egyedül nem tud megcsinálni, sok neki vagy már nekik nehéz a gyerek hazamegy és segít neki és ha a szülő szorul meg anyagilag és a gyerek áll jól ő is segít a szülőnek, mert sose lehet tudni. Illetve idős korukra is mellettük van mindenben, van aki fogja a kezüket, miközben haldokolnak ha már nagyon radikális akarok lenni...de ha a gyereken nem segít a szülő, akkor a gyerek is úgy lesz vele mikor a szülőnek kellene segítség, hogy nem fog segíteni. Ez így fordítva milyen?? Na mindegy...az biztos, hogy én saját szüleimet sosem hagyom cserben, mert én is számíthatok rájuk és nagyon sajnálom, hogy több ismerősöm is borzalmas családban nőtt fel, ahol hasonlóan gondolkodnak.
2020. aug. 5. 17:50
 40/48 anonim ***** válasza:
60%
38as, ennyi erővel neked meg büntetés a saját gyerekeddel lenni ezért passzolod le a nagyinak?
2020. aug. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!