Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tesznek úgy a szülők,...

Miért tesznek úgy a szülők, mintha nem ők akartak volna gyereket?

Figyelt kérdés
Mostanában sajnálattal látom, hogy még az sem segít a gyermekén, aki amúgy megtehetné. Ezalatt ugyanúgy értem, hogy a lányának/fiának nem segít a nagyszülő a gyerekre vigyázni, még pár órára sem, de itt gondolok az anyagi támogatásra is. Én úgy gondolom, nem a gyerek kérte, hogy megszülessen, bármennyire is népszerűtlen ez az állítás. Természetesen azt mélységesen elítélem, ha valaki kihasználja a szülőket, de ha látszik, hogy a gyerek törekszik, tanul, dolgozik mégsem jut valahogy előre az életben, akkor erre nem az lenne a megoldás, hogy apa, anya hátradőlve nézi, ahogy a gyerek kínlódik, miközben ő tízmilliós autókat nézeget és még a gyereknek panaszkodik, hogy nem tud annyi extrát, mint amit elvárna...nem tudom, mi történik itt. Úgy gondolom, a gyereket nem azért vállaljuk be, hogy aztán 18 évesen magára hagyjuk teljesen, mert már felnőtt. Miért van az, hogy ilyenkor jön a szöveg: nekem sem segítettek a szüleim? Nem pont azért kellene nekik másként tenni, mert tudják, hogy ez milyen rossz érzés? Még egyszer hangsúlyozom, nem ingyenélő gyerekről van szó! Mit gondoltok? Szerintem a gyermekem örökké a gyermekem marad és ha nekem nem különösebben járna anyagi kárral/csőddel miért ne lehetne neki kicsit segíteni, miért nézi valósággal élvezettel a szülő ahogy szembeszéllel harcol aki az ő véréből lett??
2020. aug. 5. 08:55
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
86%
Új vagy itt gyakorin? =D Itt az a normális, ha a gyerek már oviban teljes állást vállal és eltartja a szüleit. A valóság szerencsére teljesen más. Persze van egy proli réteg, de a többség szerintem normális.
2020. aug. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
98%

Párszor már ki lett vesézve ez a téma, amit ezen az oldalon lehet látni, az nem mintázza a teljes lakosságot, hozzáteszem, halistennek...


Sokkal ritkább ez a jelenség, mint ahogy ezen az oldalon tűnik néha. Azért tűnik így, mert egy támogatott gyereknek nincs miért panaszkodnia, és ők vannak többen (sőt, ők a többség).

2020. aug. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
36%
Én is megszívtam, nagyon gazdagok a szüleim(fél tucat lakás Budapesten, havi 1,5 millió forint nettó közösen nekik),de csak létminimum szinten támogatnak tehát nem kérnek lakbért hogy náluk lakhatok.
2020. aug. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
39%

3-as gondolom a rezsit, kaját se te fizeted, emellett nem tudom, hogy ők ruháznak-e, látnak el a többi dologgal, de ha igen, akkor az igenis támogatás.


A ló másik felére sem szabad átesni, hogy mindent betolunk a gyerek alá, mert akkor nem tanul meg semmit sem értékelni az életben. Halászni kell megtanítani és nem halat adni, emellett ott állni mögötte, ha nagyobb gond lenne. Én ezt a szemléletet fogom majd követni, ha felnőnek a gyerekeim.

2020. aug. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk az, hogy valaki gyereket vállal közel sem jelenti azt, hogy majd ingyen bebiszitternek nézheti a gyerek, csak hoyg egy dolgot emeljek ki az írásodból. Márpedig manapság a drag a gyereknek kb evidens, hogy majd a nagyszülő megoldja a gyerek felügyeletet
2020. aug. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
De szerintetek ez miért van? Miért jó az nekik, hogy a gyerekeknek is ugyanolyan nehéz, mint nekik volt régen?
2020. aug. 5. 09:22
 7/48 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: pár óra azért nem olyan vészes, ha a szülőnek halaszthatatlan ügye van és a gyereket nem szeretné húzni maga után, nem?
2020. aug. 5. 09:23
 8/48 anonim ***** válasza:
34%

4-es

Minden mást én fizetek, tehát a ruhát kaját stb.

Tényleg csak annyi hogy nincs lakbér szülökkel lakva illetve nem kell rezsibe beszállni.

Ha elköltözöm nem adnak semmit így úgy gondolom addig maradok amig csak lehet.

2020. aug. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
85%
#3 Remélem csak így akkarnak motíválni. Bátyám el lett kényeztettve. Hiába volt tetemes öröksége, hiába teljesített jól a családi vállalkozásokban, mégis öt-hat év alatt a seggére vert a pénzének. Imádtam - nem betegesen - , de nagyon szerettem anyámat, de ezt tőle tanulta a bátyám.
2020. aug. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
82%

"Kedves utolsó: pár óra azért nem olyan vészes, ha a szülőnek halaszthatatlan ügye van és a gyereket nem szeretné húzni maga után, nem?"

De, lehet vészes is, ha fel sem merül a gyerekben, hogy a,illő lenne megkérdezni, b, a nagyszülőnek is lehet dolga, c, egyáltalán nem biztos hogy adott korú ember szívesén vállal egy kisgyerekért felelősséget vagy alkalmas rá egyáltalán fizikalilag

2020. aug. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!