Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tesznek úgy a szülők,...

Miért tesznek úgy a szülők, mintha nem ők akartak volna gyereket?

Figyelt kérdés
Mostanában sajnálattal látom, hogy még az sem segít a gyermekén, aki amúgy megtehetné. Ezalatt ugyanúgy értem, hogy a lányának/fiának nem segít a nagyszülő a gyerekre vigyázni, még pár órára sem, de itt gondolok az anyagi támogatásra is. Én úgy gondolom, nem a gyerek kérte, hogy megszülessen, bármennyire is népszerűtlen ez az állítás. Természetesen azt mélységesen elítélem, ha valaki kihasználja a szülőket, de ha látszik, hogy a gyerek törekszik, tanul, dolgozik mégsem jut valahogy előre az életben, akkor erre nem az lenne a megoldás, hogy apa, anya hátradőlve nézi, ahogy a gyerek kínlódik, miközben ő tízmilliós autókat nézeget és még a gyereknek panaszkodik, hogy nem tud annyi extrát, mint amit elvárna...nem tudom, mi történik itt. Úgy gondolom, a gyereket nem azért vállaljuk be, hogy aztán 18 évesen magára hagyjuk teljesen, mert már felnőtt. Miért van az, hogy ilyenkor jön a szöveg: nekem sem segítettek a szüleim? Nem pont azért kellene nekik másként tenni, mert tudják, hogy ez milyen rossz érzés? Még egyszer hangsúlyozom, nem ingyenélő gyerekről van szó! Mit gondoltok? Szerintem a gyermekem örökké a gyermekem marad és ha nekem nem különösebben járna anyagi kárral/csőddel miért ne lehetne neki kicsit segíteni, miért nézi valósággal élvezettel a szülő ahogy szembeszéllel harcol aki az ő véréből lett??
2020. aug. 5. 08:55
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező, ez nézőpont kérdése. A nehézségeknek és küzdelmeknek igenis van funkciója és haszna az életben. Ha én adok a gyereknek 18 évesen egy lakást, kocsit meg havi apanázst, akkor milyen motivációja marad arra, hogy erőfeszítést tegyen az életben? Ez nem arról szól, hogy ki kell tolni a gyerekkel és csakazertis legyen neki olyan rossz, mint a szülőnek, hanem arról, hogy amit saját maga teremt meg, annak nagyobb értéke lesz az ő szemében is, és pozitívan formálja a személyiségét is.
2020. aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
82%
#11 Elkényeztettés és kényszer helyzetbe állítás egyéni, és van ķöztes és másik út is bőven.
2020. aug. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
23%

Végülis nagyon pozitivan formálta az én személyiségemet is, csak a létminimumra törekszem mert úgy több pénzt tudok megtartani, elhatároztam hogy sosem fogom vesztegetni a pénzt, és az a legjobb ha minél több dologról mondok le, mert akkor még nagyobb pénz marad nálam , amelyböl mindig tudok egy kicsivel többet csinálni.


Persze ez a lemondásokkal jár se pár, se jövöbeli család. Így kényelmes is lesz az életem, de azért szegény se leszek. Amikor meg életem alkonyán örökségem meg lesz akkor dolgoznom sem kellesz többé, hanem pénz fog nekem.

2020. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
75%

13-as, az hogy te így éled az életed, az nem a szüleid, hanem kizárólag a te döntésed. Az, hogy nem támogatnak a szüleid annak ellenes, hogy megtehetnék, egy sajnálatos dolog és nem értek vele egyet, viszont azzal sem, hogy ezzel takarózva te mosod kezeidet.


Vannak, akik mögött egyáltalán nem volt semmilyen háttér, mert mondjuk meghaltak a szülők, vagy nem volt rá lehetőségük, mégis felépítettek egy életet.

2020. aug. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
78%

Hehe.

Ezzel a kategóriával fölösleges foglalkozni, itt rengeteg az elmebeteg.

Jól írja az első.

Én nem is járok már ide ezer éve, most is csak mert főoldalon van a kérdés.

2020. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
0%

14-es

Félreértés, hálás vagyok ezért a szemléletért amit kialakítottak bennem, ezt csak így tudtam megtanulni, ezzel az emberek 99% a nem rendelkezik, ha az embernek nincsenek nagy vágyai akkor a kevés pénz is elég, nem elveri az ember a pénzt hanem szolgálatba állítja hogy kényelmes dolgozzon neki, kockázatmentesen ha pár%-al megelégszünk. Bármennyi is lesz a kezemben eszerint fogok élni, megtanultam, jó dolog ez.


Alternativa nem vonz, hogy kiköpjem a belem és 20-30 év múlva ugyanott tartsak mint akiket támogattak a szüleim. Miért? Felesleges törni magam, most megélek alapszinten, ez van. Ha egészségem fél életem rámegy akkor változtathatok életem alkonyára, mert a semmiböl kell indulnom. Felesleges. Jó így. Majd öröklöm életem alkonyán vagy kiköpöm belem életem alkonyára elérve. Akárhogy is végeredmény egyforma. Akkor legyen kényelmes út

2020. aug. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
47%

6 Ha van egy gyerek, aki alá mindig tolva van minden, és ez természetessé válik számára, sosem kell semmiért küzdenie, mert anya, apa ugrik, átutal, biztosít, kapcsolatai alapján munkát ad stb. Szerinted ez a gyerek, ha megszűnik apa, anya pénzcsapja, az hogy fog egyes egyedül megállni egy nagyobb krach esetén?


Eláruljam? Sehogy. Kicsúszik alóla a talaj és megy a süllyesztőbe. Egy ideig tart még neki a lóvé, aztán megszűnik,barátok eltűnnek, hátszél megszűnik és képtelen önfenntartóan élni, mert nem tanulta meg, hogy hogy kell.

Az emberek nem szeretnek küzdeni, mert megterhelő számukra-pedig "teher alatt nő a pálma".

2020. aug. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

Mindenkit szeretnék megkérni, ne forgassuk ki a kérdést. Olyan élethelyzetre gondoltam, amikor a gyerek dolgozik, de pályakezdő, ezért fizetnek neki keveset. A jó fizetéshez szerencse is kell, nem mindig az a hibás, aki keveset kap nincs más, muszáj elvállalni a munkát. Ilyenkor egy szülő igazán segíthetne, ha megteheti, hiszen a gyermek dolgozik, s több hónapnyi, akár évnyi küszködés után egy kis támogatást kaphatna, nemde?

Az unokára való vigyázást pedig természetesen úgy értettem, hogy a nagyszülő fizikailag, mentálisan is egészséges és egy héttel minimum előre szólnak neki, s más elfoglaltsága épp nincs.

2020. aug. 5. 09:56
 19/48 anonim ***** válasza:
52%

"Az unokára való vigyázást pedig természetesen úgy értettem, hogy a nagyszülő fizikailag, mentálisan is egészséges és egy héttel minimum előre szólnak neki, s más elfoglaltsága épp nincs."


Tudod akkor is dönthet úgy, hogy nem akarja mert nincs hozzá kedve.

2020. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
28%

19 A legnagyobb proli te vagy ezt nem árt ha rögzíted magadba:)


Arról már ne is beszéljünk, hogy ha egy szót használsz, illik legalább az értelmét tudni-ha már használod, mert így saját magad járatod le.

2020. aug. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!