Hogy alakult ki a közös kassza, mikor összeköltöztetek a párotokkal?
Arra lennék kíváncsi, akik már kicsit idősebbként, úgy költöztek össze, hogy mindkettőtöknek van már ez-az (lakás, autó, megtakarítás). Minden jövedelem (fizetésre gondolok) közös lett? Nyilván nem egy hónapos kapcsolatban, de mondjuk valamennyi idő után? Vagy mindenki adott annyit, amiből a közös dolgokat fedeztétek, a többihez a másiknak semmi köze?
Aki pl.kiadja a lakását mert a másik fél lakásába költöznek össze, annak a bérleti díja a saját pénze vagy közös, vagy mivel neki az plusz bevétel, amihez az kellett, hogy a párjához költözzön, "ad neki belőle"?
Beszélgettünk a témáról és érdekelne, kinél hogy van ez.
Mi azután álltunk át véglegesen közös kasszára, amikor összeköltöztünk (6 év után következett ez be, azóta eltelt újabb 5 év). Minden bevételt bedobunk, és közösen beszéljük meg ezeknek a felhasználását. Van egy megtakarítási számlánk, a plusz bevételeket automatikusan arra tesszük, de havi szinten is igyekszünk mindig megtakarítani. Eleinte külön számlán voltunk, akkor hol erről, hol arról költöttünk, de egy idő után nyitottunk egy közös számlát is, így már sokkal könnyebb kezelni a pénzügyeinket.
Szerintem, ha emellett döntöttök, a legfontosabb a nyílt, őszinte kommunikáció, és a szabályok lefektetése. Nálunk egy bizonyos összeghatárig lehet külön költekezni (pl én ruhát veszek, ő alkatrészt a számítógépéhez, stb), amit nem egyeztetünk előre, de pl a bevásárlások, rezsi fizetés automatikus minden hónapban, illetve a nagyobb költéseket mindig megbeszéljük előre.
Minden közös, nem erőltettük a közös bankszámlát, mindig más fizet, aki éppen ott van.
Csak a nagyobb kiadásokat beszéljük meg, minden mást megvesz mindkettőnk amit szeretne, (pl. Ruha) igaz szerencsére nem kell kuporgatnunk.
Mi közös kasszán vagyunk, de külön számlánk van. Számontartjuk hogy kb a másiknak mennyi pénze van, és közösen költekezünk. A számlákat, kaját, mindennapos dolgokat általában én fizetem, a nyaralást, benzint, kocsit többnyire ő. Mindegy melyikünk számláján marad több megtakarítás, mert úgyis arról is közösen fogunk dönteni.
Ehhez nagyon mély bizalom kell, de mi mindketten ezt láttuk otthon, és másképp el se tudnánk képzelni.
Virtuálisan közös. De nem csináltattunk közös bankszámlát. Mindkettőnknek volt már saját ingatlana, saját számlája.
Közösen fedezzük a költségeket, de ehhez nem kellett fizikailag egy közös kasszát létrehozni, hiszen anélkül is közös.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!