Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak olyan családok, amelyek...

Vannak olyan családok, amelyek tagjai nem gondozzák elhunyt szerettük sírját. Ha pedig ezt más teszi meg helyettük, akkor köszönetmondás helyett vicsorognak. Jól van ez így?

Figyelt kérdés

2020. júl. 8. 14:35
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
87%
Igen, mások portája előtt seperget és közben lepontoz :D Hát nagyobb öröme ne legyen az életben, mint ez.
2020. júl. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
87%
a kérdező vadul lepontoz mindenkit.... ROTFLMAO
2020. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
92%

Hol van az előírva, hogy a szerettekre csak a sírjaik közvetlen közelében lehet gondolni, vagy értük imádkozni...???


Hülye kérdés, méghülyébb kérdező! :-D

2020. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
88%

15-ös válaszadó vagyok.

Visszavonom a válaszomat, mert látom, hogy itt nem arról a tényről van szó, mint amire gondoltam.

Válaszadó!

Semmi közöd más, nem hozzád tartozó, idegen emberek nyughelyéhez! Nincs jogod ahhoz, hogy onnan bármit eltávolíts, a sírhelyhez hozzányúlj. A temetőgondnok sem nyúl a sírhelyhez, a vázához, hacsak a család ezzel meg nem bízta.

2020. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
94%
Ha nálam hozzányulna valaki édesanyám sírjához és megtudnám ki volt az a hátába állítanám a kezét. Lehet kicsit elhanyagolt a sír? Lehet. 150kmre lakunk, ne várja már el valaki hogy munka és gyerek mellett minden nap elugrunk gazolni. Az hogy milyen a sír egy dolog, az hogy én mit érzek az elhunyt édesanyám miatt minden nap egy másik dolgok és ennek ahhoz semmi köze hogy hogy hogyan néz ki a sír. Amikor van időnk megyünk és rendbe teszük.
2020. júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
93%
Persze ... Majd az ország masik vegeről szaladok és hetente igazgatom a sírt. Csak nehogy megszóljanak. Bár van akinek az is baj ha kő van rajta.
2020. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, az utcán is összeszeded más után a szemetet, vagy csak a temetőkben élnéd ki magad? Gondolom, ha zavar egy elhanyagolt sír, akkor a szemét is zavar. Hiába játszod az ostobát, Molnár Anikó féle akció miatt írtad a kérdést. Ha csenben lerak egy koszorút, esetleg visz vázát friss virággal, senkinek egy szava nem lett volna. De ő, a barátnőjével posztolgatott, hogy jaj, milyen elhanyagolt a sír, mert találtak rajta elsuáradt virágokat a 40 fokban. Nincs még a sírkő sem felállítva, ami lehet teljesen zárt lesz, mert valaki nem úgy emlékszik meg a halottjairól, hogy hetente egy kőhalmaz előtt ültetget. Anikónak ehhez a cirkuszhoz nem volt joga, ez megint arról szólt, hogy 15 percig szerepeljen, arra nem gondolva, hogy egy családot aláz meg olyan dologgal, ami el van ferdítve.
2020. júl. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
93%
Na ez az autója van, miért nem jár ki ez is akkora baromság. Nalunk ez ugy nez ki hogy az en családom sírja egyik iranyba 160km, paromé masik iranyba annyi. Őszintén szólva örülök ha a szülőkhöz,meg azokhoz eljutunk akik élnek, par havonta, nem még a sírokhoz. Nyilván ha egy településen lenne a csalad meg a sírok mas lenne, de az en részemről is 2 fele vannak még.
2020. júl. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
97%

A nem esetről csak annyit, hogy nem ott ahol a kérdező kérdezi, hanem ahol mi tudjuk a család rendszeresen látogatja a sírt. A fia, párja is. Síremlék ilyenkor még nem állítható, mert a talaj még tömörödik. Mi is csak egy évvel később tudtuk megtenni.

Ebben a hőségben, majd záporban, viharban minden virág gyorsan tönkre megy.

Anyám halála után minden nap kimentem. Öt év telt el azóta. Állandóan kínzom magam oktalanul. Megtettem-e mindent érte? De kijárni már csak ritkán járok.

Rossz gyerek vagyok, biztosan azért.

2020. júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
98%
#7 Milyen vicces vagy. Állítólag nem is a te inged a probléma, te se vedd magadra. Amúgy miért vagy ilyen feszült?
2020. júl. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!