Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak olyan családok, amelyek...

Vannak olyan családok, amelyek tagjai nem gondozzák elhunyt szerettük sírját. Ha pedig ezt más teszi meg helyettük, akkor köszönetmondás helyett vicsorognak. Jól van ez így?

Figyelt kérdés

2020. júl. 8. 14:35
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
98%

Tök véletlenül pont a Molnár Anikó féle sírgondozás kapcsán merülhetett ez fel, aki kiment Gesztesi Károly sírjához és úgy gondolta, hogy rendbe rakja, mert szerinte elhanyagolt és ezt sikerült kiposztolnia.

Az hogy mennyire elhanyagolt vagy sem, ehhez senkinek semmi köze nincsen, csak a családjának.

Attól mert történetesen egy ismert személyről van szó, attól még te vagy én nem ismerem kvázi vadidegen.

Ettől még tisztelhetem annyira a munkásságát, hogy kimegyek a sírjához és leteszek egy szál virágot , mécsest.

Ugyanakkor ennyi erővel bármelyik gondozatlan sírt rendbe tehette volna, de nem.

Volt oly kedves, hogy ezt megcsinálta a családja helyett, habár nem tudta, hogy nekik ez így megfelel-e, vagy esetleg nem éppen másnap fognak kimenni a temetőbe rendbe tenni.

De van egy Molnár Anikó, aki megtette, majd ezt a jótéteményt ki is posztolta szinte azonnal, vagy a barátnője, tök mindegy.

Ha ilyet teszek, azt önzetlenül teszem és nem vágom ki a köz javára, hogy 'tessék ezt is megcsináltam'.

Ez az undorító, nem az ,hogy megcsinálta.

Bár ez egy olyan dolog, hogyha én úgy gondolom, hogy a te lakásodban kosz meg kupi van, akkor felmegyek és kitakarítom, mert te nem csináltad meg...

Szóval nem kell mindenbe beleütni másnak az orrát, főleg, ha semmi de semmi köze nincsen hozzá.

Másnak a sírját sem kell megcsinálni, ha ott van vagy volt virág, akkor van aki kijár a temetőbe.

2020. júl. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, ha nem gondozza a sírt, annak oka van. Kérés nélkül megcsinálni más helyett csakúgy, kimondottan durva sértés.
2020. júl. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki az a Molnár Anikó. Sok helyen előfordul sajnos, hogy a hozzátartozók hónapokig felé sem mennek a sírnak. Ha pedig ezért megszólják őket, még ők vannak felháborodva.
2020. júl. 8. 15:09
 14/64 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező.

Kinek mi köze van más emberek , családok sírjához?

2020. júl. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
27%

A kérdező nyilván nem arra utalt, hogy a Farkasréti temetőben az elhanyagolt, gondozatlan sírokat ő teszi rendbe. Szerintem a kérdés arra irányul, hogy adott temetőben egy embernek több felmenője nyugszik, akiknek még több lemenője életben van még a kérdezőn kívül. És az a több lemenő nem gondozza a sírhelyeket. Ő, mármint a kérdező, ha ezt megteszi, akkor nemhogy köszönetet mondanának neki, hanem nekik áll feljebb.


Kedves Kérdező!

Ha időd és energiád engedi, a felmenőid sírját gondozzad, ez úgy gondolom hozzá tartozik az emberi kultúrához. Az, hogy ki mit vicsorog erre, azzal ne törődj, a Te lelkiismereted tiszta. És a többi mit csinál? Ja, Halottak napján kimegyünk a temetőbe. Számukra ezzel ki is merült az elődeik iránt kinyilvánított szeretet és tisztelet.

Holott a tisztelet Téged illet.

2020. júl. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 A kérdező kommentje:
A sírok KÖZTEMETŐKBEN vannak, más sírok mellett és között. Nem elzárva, nem izoláltan. Mindenki észreveszi, ha egy család elhanyagolja az elhunytja sírját. A "köztemető" szó jelentését - gondolom - nem kell magyarázni. Azért köztemető, mert bárki látogathatja. Bárki bármelyik sírnál helyezhet el virágot és mécsest. Sőt: uram bocsá, még talán az sem égbekiáltó bűn, ha egy vadidegen sírról leszedem az elszáradt gazokat, mert azok bántják a szememet.
2020. júl. 8. 15:13
 17/64 anonim ***** válasza:
98%

jajjistenem, mindenféle "15perc hírnév" miatt előrenyomuló kivénhedt celebek áltörténeteit nyeled, mint kacsa a nokedlit???

Szánalom....

2020. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
99%

Akkor nézz félre.

Nekem meg nem tetszik a hajad.

Levágom.

Miért baj az? Nincs elzárva.

Szerintem elhanyagoltad a hajad az utóbbi időben.

Nincs abban semmi rossz, ha levágom, biztosan tetszeni fog neked is?!

2020. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 A kérdező kommentje:
Nem tudom, milyen celebekről van szó, én a köztemetőkről beszéltem.
2020. júl. 8. 15:16
 20/64 anonim ***** válasza:
97%

Akkor mi a konkrét eseted, írd le!

Ki vicsorgott rád?

2020. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!