Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi az éhező,...

Tényleg ennyi az éhező, fillérekkel küzdő ember?

Figyelt kérdés
Egyik tegnapi kérdésnél láttam a sok választ, hogy soknak nem jut ételre. Én éa anyukám is sokszor járunk így, hogy gondolkozni kell mikor mit egyek, hogy kibírjam éhezés nélkül. Valóban ennyi sorstárs akad? Ez borzasztó. (az internet munkaeszközöm, ha nem lenne, attól a kevéstől is elesnék ami van)
2010. aug. 2. 10:02
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
46%
Egész nap hallgatom a jajongást a buszon, hogy így szegények, meg úgy. Én persze egy szót sem szólok, akkor sem beszéltem róla amikor jól ment, most meg pláne. Mindig spóroltam, most is van vésztartalékom, sőt gyerekkoromban is mindig volt spórolt pénzem. Anyumék úgy mondanám középosztály beliek, és minket is érintett a válság, de amióta megszülettünk, egyre jobban ment, és mindenki csodálkozott, hogy miért. Azért mert nem költöttünk hülyeségekre (csipsz, csoki, kóla), drága ruhákra, senki nem dohányzik,és nem isznak, és már 5éve mindig mennek nyaralni (igen repülővel), nem felvágás, de ha az ember takarékos, kihasználja a kínálkozó lehetőségeket, (és vannak kapcsolatai, amiket maga épített ki), akkor igenis feljebb tud lépni. És takarékoskodni kell, az energiával, vízzel, gázzal,(a természet kímélése miatt is), a tisztítószerekkel, mosó és tisztálkodási szerekkel, a pénzzel stb. Szarul állok, és eszembe nem jutna gyereket vállalni, (főleg nem a szüleim lakásába). Ismerőseink is irigykednek ránk, hogy mi mi mindent megengedhetünk magunknak, pedig csak a jó pénz beosztás a lényeg. 26/N
2010. aug. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó!ha valaki elveszíti a munkahelyét egyik napról a másikra, még a te csodás pénzbeosztsoddal sem mehetnek repülővel nyaralni az emberek.
2010. aug. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:
Anyámnak csak érettségije van mivel gyereket nevelt, miután apám meghalt. Ez a remek pénzbeosztás engem is érdekelne, pláne úgy hogy gyakorlatilag nincs mit beosztani. 40 fölött, érettségivel, nőként keress olyan állást amivel, fenntartassz egy lakást, magadat és a gyerekedet.
2010. aug. 3. 14:16
 44/47 anonim ***** válasza:

A 11:48-as vagyok.

Nem azért írtam, hogy bárkit is leszóljak. Én is elvesztettem az állásomat, emelték a hitelemet, és most minden hónapot minusz 6000-el zárok. Van barátom akivel együtt élek és aki segít ha tud (ez már kezdd egyre jobban zavarni). A spórolás: gáz: bojlerünk van, és az őrláng sokat fogyaszt, így csak akkor kapcsoljuk be ha meleg víz kell. A csapokra légkeveréses szűrő van téve, így kevesebb vizet használunk, a WC öblítőstoppos. Nem használok öblítőt,30fokon mosok, tisztító és vegyszereket, szinte mindenre jó az ecet, (és most vettem mosószódát kipróbálni),nincsenek drága kozmetikumaim, (teljesen jók a dm-es és avonos termékek, vagy a szappanok), Hetente egyszer takarítunk. Nagy tételben vásároljuk az élelmiszereket, (tej, olaj stb). Mióta margarin helyett vajat használunk kevesebb fogy (lusták vagyunk kivárni míg kenhető lesz), és érdemes jobb minőségű WC papírt is venni, mert kevesebb kell belőle.Vannak utcai és otthoni ruháim, így nem nyüvőm el, nem turkálókból(nem jó rám a méret) hanem a plázák leértékelésein vásárolok, így csak azt veszem meg ami kell. Az izzóink energiatakarékosak. Most vettem észre milyen jól világít a kerti napelemes lámpánk, így érdemes azt használni éjjeli lámpának. Persze ezek a dolgok nem nagyok, de sok kicsi sokra megy, és a környezettudatos életmódunkhoz hozzátartozik. Ja igen, nem viszok és cigizek, (a barátom anyukája egyik pillanatról a másikra tette le a cigit, 20év után, és azóta gyűjti a cigire költött pénzét.(már tele van a persely). Nem szoktam csak pár száz forinttal elindulni otthonról, és ahol nagyon drágák a dolgok oda be sem megyek. Már szeptember óta nem használom a kártyám (elraktam a dugi pénzem mellé). A dologhoz hozzátartozik, hogy anyumék ott segítenek ahol tudnak, (persze majd ezért megkapom a magamét), de ezt sohasem vártam el tőlük.

2010. aug. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
0%
és arról ki tehet hogy csak érettségije van? senki nem kötelezte tanulás helyett gyerekre
2010. aug. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
utolsó ez egy kicsit primitív volt.
2010. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Primitív,de van benne igazság.

Nem kell csodálkozni,hogy egy érettségivel nincs munkája. Ez a baj,hogy sokan azt hiszik nekik alanyi jogon jár a fél milkás fizu,akkor is ha esetleg aki megkeresi az 5-10 évet tanult még utána.

Én sem vagyok gazdag,de nem is verem a nyálam miatta,mivel lusta voltam/vagy még éveket iskolába járni,ez van

2011. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!