Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi az éhező,...

Tényleg ennyi az éhező, fillérekkel küzdő ember?

Figyelt kérdés
Egyik tegnapi kérdésnél láttam a sok választ, hogy soknak nem jut ételre. Én éa anyukám is sokszor járunk így, hogy gondolkozni kell mikor mit egyek, hogy kibírjam éhezés nélkül. Valóban ennyi sorstárs akad? Ez borzasztó. (az internet munkaeszközöm, ha nem lenne, attól a kevéstől is elesnék ami van)
2010. aug. 2. 10:02
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindig van legalább zsiros kenyér hagymával,de sokszor csináljuk azt hogy durcázunk mert a zsíroskenyér nem jó...

Olyankor mindig elgondolkozom hogy van sok ember aki ezt nem teheti meg (a zsiros kenyeret)

2010. aug. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Igen sajnos nagyon sok ilyen van.

De ami a még elszomorítóbb, hogy rengeteg olyan van, aki emellett megengedi magának a bagót, a piát és egyéb luxus és tök felesleges dolgokat.

Ismerek én is egy családot egyik napról a másikra élnek, de azért a cigi marhafontos, meg apukának a napi 2 üveg bor.

Én mikor leszoktam a cigiről, pedig napi fél dobozzal szívtam csak, már megéreztem hónap végén a különbséget a pénztárcámban.

Szóval akiknek ilyesmire jut, azokat nem tudom sajnálni, egyen cigit, ha éhes.

2010. aug. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
tényleg borzasztó a helyzet, szerencsére azért nekünk mindig jut az asztalra valami....de nagyon lehet érezni, h régen nem volt gond a hús, üdítő, édesség, most meg azért igencsak spórolni kell, azért hálás vagyok a sorsnak h éheznem sosem kellett....a kiskert is sokat segít, pedig régen szinte csak hobbi volt
2010. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
nálunk azért ennyire nem vészes-mármint kajára jut - de mindig mindenből a legolcsóbbat veszem és csak ketten vagyunk a párommal. Ha lenne gyerekünk,akkor még ennél is szűkösebben lennénk és valószínű csak vajas kenyérre futná hónap végén. Pedig a párom jól keres...csak sok a számla és nagy a kölcsön :(
2010. aug. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Én lassan két éve alkalmi munkákból élek. Ha nem lenne a "tehetségem" még ennyi sem lenne. Rengeteg állásinterjún voltam, de vagy túlképzettnek, vagy kevés gyakorlattal rendelkezőnek tartottak. Viszont pozitívum, leszoktam a cigiről-előző munkahelyen szoktam rá-, és megtanultam takarékoskodni. Netre szükségem van, a "maszekolás" miatt is-mivel nicns tévém, híradót, stb. is itt nézek. Ja és igen ételügyileg sem vagyok eleresztve-volt hét, hogy 750ft-ból kellett kihoznom vmit:)
2010. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
89%

Azért a cigi meg alkohol kérdés nem ilyen egyszerű...

Aki már 30-40 éve dohányzik, képtelen letenni azt, mintahogy az alkoholt sem lehet.

S igen, ezekre valóban mindig van pénz, mert inkább éheznek a szülők.

A cigit meg lehet tölteni, úgy egész olcsón kilehet jönni belőle. Nem a bolti 600 forintosat kell venni. Bár igaz hogy a boltinál sokkal büdösebb, meg károsabb is.

És én sajnálom őket is.

2010. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

Ja és legbelül iszonyatosan rettegek attól, hogy 30. életévemet betöltve sem fogok egyről a kettőre jutni. 10:18-as voltam.


27/N

2010. aug. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
115 Ft-unk van fizetéséig. Ha a tesóm holnap megkapja a gyest ő tud majd nekünk kölcsön adni,de sztem ma nem eszünk semmit
2010. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
84%

szerintem az alkohol és cigi probléma kizárólag önuralom kérdése.

Olyan helyen dolgozom, ahol sok ilyet láttam, láttam 40 éve dohányzó nőt leszokni a bagóról, láttam alkoholistákat meggyógyulni. Egy tulajdonságuk volt ami nagyon erős volt, az akaratuk és az önuralmuk.

Szóval, aki arra hivatkozik, hogy 40 éve bagózik, de azért vajas kenyér nincs néha otthon, akkor sem tudom sajnálni.

Ugyanolyan volt nekem letenni ezt a függőséget, mint bárki másnak, nemet mondtam és kész. Ők nem tudnak. nem sajnálom őket.

Sőt, aki a cigivel meg piával a kölke elől veszi el az ételt, még jól meg is büntetném.

2010. aug. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekünk mindig volt legalább 200ft abbol nagyon olcson ki lehet jönni első voltam
2010. aug. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!