Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi az éhező,...

Tényleg ennyi az éhező, fillérekkel küzdő ember?

Figyelt kérdés
Egyik tegnapi kérdésnél láttam a sok választ, hogy soknak nem jut ételre. Én éa anyukám is sokszor járunk így, hogy gondolkozni kell mikor mit egyek, hogy kibírjam éhezés nélkül. Valóban ennyi sorstárs akad? Ez borzasztó. (az internet munkaeszközöm, ha nem lenne, attól a kevéstől is elesnék ami van)
2010. aug. 2. 10:02
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
ja ezzel a mentalitással hogy minek takarékoskodni már minden világos, miért is vagy most ilyen helyzetben. tudod a hangya gyűjtöget a tücsök meg elhegedüli aztán csak nézeget, mint most te.
2010. aug. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "diplomás többet keres" dolog kb. 15-20 éve volt igaz. Ma már annyira sok a diplomás, hogy nem tudnak elhelyezkedni a szakmájukban. Ellenben a kommunizmus utolsó évtizedeire jellemző szülői hozzáállás, miszerint "szerezz diplomát kisfiam, mert különben nem fogsz érni sz@rt se" odavezetett, hogy alig vannak ácsok, kőművesek, villanyszerelők, stb. és azok, akik mégis azok lettek - sok munkával ugyan -, de simán megkeresik a havi 300.000-t is, mivel kevés a konkurencia! Eközben a sima irodai alkalmazott csakis akkor keres 150.000-nél többet, ha minimum felsőbb vezető - vezérigazgató, esetleg irodavezető, és ilyen zsíros állásokat nem olyan könnyű ám megszerezni kapcsolatok nélkül. Úgyhogy a milliós végkielégítésű egyéneket joggal utálhatjátok (ti is meg én is), de a sima irodai alkalmazott sok esetben ha nem is rosszabbul, de majdnem ugyanannyira rosszul keres, mint régebben a fizikai munkás.

Aki pedig a hiteleseket szapulja: valószínűleg akkor vette fel, amikor még híre se volt a válságnak, és simán ki tudta fizetni a törlesztőrészletet!! Akkor még honnan gondolta volna, hogy ez lesz? Egyáltalán nem volt felelőtlenség, sőt! Ebben az országban már jó ideje nem lehet egy összegben házat/lakást kifizetni...akkor mégis hogy a fenébe legyen fix tető az ember feje fölött hitel nélkül? Nem mindenkinek van ott anyuci és apuci, hogy a popsija alá tegye!

2010. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%
miből gyüjtsön mikor egy honapaban egyszer van fizetés az meg elmegy a rezsire meg kajára,nem étterembe járnak mint egyesek vgay ne egyen v ne fütsön ja könnyű a sok jol élőnek osztani az eszét meg tücsközni,csak ha a sok mocsok pénzes nem lopna nem csalna adót nem ez lenne a helyzet,érdekes a fél ország minimálbérén van igy adóznak,de érdekes a minimálbérből van a bmw meg a egyiptomi nyaralás,szánalmas pénzes banda...
2010. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
kérlek szépen előbb írta, hogy jól éltek csak minek takarékoskodott volna. hát így magára vessen mindenki.
2010. aug. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

Maradjunk annyiban, hogy mindenki követ el hibákat! A fontos csak az, hogy ezekből a hibákból tanuljunk, és többé ne kövessük el őket! Valószínűleg nem érezte szükségét a tartalékolásnak, mivel annyira bebiztosítva érezte magát. Most viszont tudni fogja, hogy soha nem lehet biztos semmiben, de ebben legalábbis biztosan nem, és legközelebb, mikor újra lesz miből, majd félretesz. Nem hiszem, hogy a tücsök és a hangya meséjét kéne a fejéhez vágni, legkisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy most itt ki legyen osztva. Ráadásul szerintem nagyon sokan jártak még így rajta kívül. Ő legalább felelősségteljesen gondolkodott, és körültekintően vállalt gyereket, nem pedig a nyomorba szült egy hatodikat! Szerintem utóbbi szituáció sokkal nagyobb felelőtlenséget feltételez, mint az, hogy nem tett félre pénzt a szűkösebb időkre.

Sajnos muszáj belátni, hogy a gyerekvállalás, ami kétségtelenül egy csoda, igenis a jobb módúak kiváltsága! Én is járok turis ruhában, nem arról beszélek, hogy nem lehet márkás ruhák nélkül felnőni, de a másik véglet meg az, hogy csak és kizárólag szeretet van. Szeretettel nem lehet megtölteni a gyomrot...Arról nem is beszélve, hogy az igazi szegénységben a valódi boldogság csak illúzió! Látszatboldogság legfeljebb! Igaz, hogy a pénz nem boldogít, de sokat segít...Hangsúlyozom, nem azt mondom, hogy csak akkor legyen valakinek gyereke, ha luxus körülmények között tudja felnevelni...én se nevelkedtem luxusban, de mindig volt mit tenni az asztalra. Az, aki nem tudja, hogy holnap hol fog aludni, vagy a gyerekét az osztálykirándulásra csak 300 forinttal tudja elküldeni (mert volt ilyen osztálytársam)...na azokról beszélek!

2010. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%
300 ftot ad és mennyit adjon 20 ezret a te gyerekednek biz 12 évesen már mobilja lesz mert számotokra sajnos a pénz meg a mutagatos dolgok az értékek,számomra nem,pedig jo fizum van képzeld mégis inkább turkálóba megyek és adok a szomszédnak.Meddő vita amúgy,de engem felháborit h valaki éhezik a másik meg 120 ezret csizmát vesz,csak mert unatkozik.
2010. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

23:00 te vagy nem tudsz olvasni, vagy elvakít a düh, és nem látod, hogy mit írtam!

Ha észrevetted volna, azt írtam, hogy én is hordok turis ruhákat, nem szégyellem, és bár nem írtam le, de ki nem állhatom, mikor valaki 20.000 forintnál többet költ egy csizmára! A gyerekemnek csak és kizárólag akkor lesz mobilja, amikor egyedül kezd suliba járni, és akkor is a legegyszerűbb, legbutább kártyás telefon, ami csak smsezésre meg telefonálásra lesz jó! 4 lányt ismerek személyesen, akik ilyen környezetből jönnek, mint amilyet te leírsz, és hidd el, közülük kettő igencsak riasztó példa a számomra (főleg az, amelyik nyíltan kiröhög amiért nem márkásak a cuccaim, és csak Lacoste-ban hajlandó járni), úgyhogy már nagyjából tudom, mit ne csináljak a gyerekkel, hogyan neveljem normális emberré, nem olyan elkényeztetett sznob cicákká, mint az a 2 a négyből.

Nem kell 20.000 forintot adni a gyereknek a táborba, soha a büdös életben nem kaptam annyit én sem! Egy hétre pl. elég lenne 3-4 ezer is, és azt is csak azért, hogy amikor éppen nem kapnak kaját a menzán, vehessen magának innivalót. Tán te sem gondolod, hogy majd 6 liter ásványvizet fogok neki bepakolni, hogy cipelhesse a plusz súlyt csak azért, mert az úgy olcsóbb...Azért gondolkozz már el, hogy a 300 forint mégiscsak túlzás! Abból tud venni összesen 2 fél literes ásványvizet a büfében...a többi napon haljon szomjan, mert csak akkor ihat, mikor az előre kifizetett ebédet fogyasztják??? Ha szerinted ez így normális, akkor te nem jó anya vagy, hanem szadista! És arról még nem is beszéltem, hogy mi van akkor, ha ne adj isten történik valami a gyerekkel?? Pl. hasmenése lesz és gyógyszer kell, mert széntabletta pont nincs a tanárnál, vagy véletlenül elkallódik a csoporttól és ott ragad valahol. Akkor hogy a csudába segítsen magán pénztelenül? Persze lehet, hogy nem fog kelleni a pénz, de sosem lehet tudni! Édesanyám is mindig adott egy kis plusz pénzt, amivel mindig el kellett számolnom, mikor hazaértem, amennyiben nem történt valami vészhelyzet. Komolyan mondom, szégyellheted magad, hogy 21 éves hajadon létemre előrelátóbb vagyok nálad.

Aztán persze lehet, hogy nem is vagy ilyen, de legalább átérzed, milyen, ha valakit látatlanban, ismeretlenül elítélnek, mint te engem.....

2010. aug. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
nincs gyerekem egyenlőre ,mert a párommal még dolgzunk egyideig hogy legyen háttér és kiéljük magunkat h aztán ne a gyereket vádoljuk h miatta miket hagytunk ki. És elősorban ne a segélyért kelljen rinyálni.És nem vagyok szadista csak dühös h sajnos csak a két véglet van ,lehet rosszul olvastam és fogalmaztam. De van ahol csak 300 van igen sajnos máshol meg ....aranyközéputat kéne megtalálni.
2010. aug. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
Hát nem ezt magyaráztam én is? Aranyközépút kell! Nem kell a gyereket helikopterrel suliba vinni és bébicsősszel felneveltetni, de nem is kéne 300 forinttal táborba küldeni 1 hétre. De látod te is jól csinálod! Gyűjtögetsz és vársz, kiéled magad. Ez a helyes hozzáállás, csak akkor nem értem a többi hozzászólásodat, mert nekem az jött le belőlük, hogy egy iszonyú szegény anyuka vagy, aki eleve a mélyszegénységbe vállalta a gyerekét, nem pedig később lett azzá, önhibáján kívül. Azokat a szülőket nem értem én, akinek azért "csúszott be", mert nem telt se óvszerre, se fogamzásgátlóra, és mégis megtartja a gyereket. Ha már védekezésre se tellett, akkor pelenkára hogy fog, amikor az sokkal drágább?? És hangsúlyozom még egyszer: nem azokról az anyukákról beszélek, akik normális körülmények között szültek, és a válság sodorta őket abba a helyzetbe, hogy pelenka és kaja közt kelljen dönteni!
2010. aug. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
szerintem kettőnket keversz utolsó.Én voltam a pelenkás a 74%-os csak igazat adott nekem...Én sem élek mély szegénységben mert ennél van rosszabb is vannak akiknek nincs hol lakniuk stb..Nekem legalább van tető a fejem felett és nem állandóan éhezünk persze van olyan h amint írtam h választanom kell h pelus vagy kaja de ez ritka és valahogy mindig megoldjuk....Istennek hála nem volt még olyan h úgy feküdjek le h nem ettem semmit.Nem rinyálok segélyért de sajna lecsúsztunk mi is mint több százezren ebben az országban a válság miatt.Nem gondoltam h erre szülöm meg a kislányomat mert ha tudom akkor védekezünk és nem vállalunk be gyereket.De ki gondolta volna h válság lesz.Mert szerintem senki ill lehet h a fejesek tudták...Mielött bevállaltuk a kicsit jól kijöttünk a pénzünkből bár arra azért nem jutott h félre tegyünk de 1 kis átcsoportosítással tudtuk volna fedezni a baba és a mi szükségleteinket úgy h nem szenvedtünk volna hiányt...Nem akartam veszekedést szítani de nem szégyenlem h ilyen helyzetbe vagyunk mert nem iszok drogozok és nem ezért szálltunk le eddig.Sajnálom h nem élünk jól de legalább boldogok vagyunk és becsületesek vagyunk és igyekszünk tisztességesen felnevelni a kislányunkat.
2010. aug. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!