Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi az éhező,...

Tényleg ennyi az éhező, fillérekkel küzdő ember?

Figyelt kérdés
Egyik tegnapi kérdésnél láttam a sok választ, hogy soknak nem jut ételre. Én éa anyukám is sokszor járunk így, hogy gondolkozni kell mikor mit egyek, hogy kibírjam éhezés nélkül. Valóban ennyi sorstárs akad? Ez borzasztó. (az internet munkaeszközöm, ha nem lenne, attól a kevéstől is elesnék ami van)
2010. aug. 2. 10:02
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%

Szegénység? Nem tudom, h. érdekel-e titeket, de én egyetemre járok -már a vége felé- (szeretném sokra vinni). Kissebb tesóim vannak otthon sokszor előfordul, hogy anyuéknak utalok haza pénzt az ösztöndíjamból (diákhitelből is), hogy legyen a kicsiknek mit enni. Csak őket sajnálom, a magam dolga nem érdekel. Az a legfájóbb, ha az aprajának azt kell, mondani, hogy nincs, nem lehet... :( Az volt a jó, mikor aput még nem építették le... :( Nah, mindegy...


Jellemző egy mini történet erre: Pennyben vásároltunk,a mikor egy nagyon pici fiúcska a polcok között szaladgált, kb. 2 éves forma lehetett... Semmi mást nem tudott mondani, csak, hogy: "Anya!Ocó Anya! Ocó" (Anya olcsó...) Mindenki nevetett, ahogy minden polchoz odaszaladt, de senkinek sem volt őszinte a mosolya...


Bocs, h. hosszú. 21/L

2010. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
Az baj hogy nincs egyensúly,két véglet van: Az egyik 500 ft ból él egy hónapba,a másik meg 500000 ből ezen kéne változtatni,akkor talán jobb lennne a helyzet.
2010. aug. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekünk is ez megy.Nagyon sokszor napközben én sem tudok enni csak akkor mikor a párom este jön haza és marad 1 kis kajája és azt haza hozza nekem holott én még szoptatok.Szóval nem egyszerű a helyzet.Szerintem ebben az évben nem volt még olyan hónap h ne mínuszba jöjjünk ki.Mindig kölcsön kell kérni.Sajnos a mai világban 1re nehezebb.Sokszor kerülök olyan helyzetbe sajna h vagy pelenka vagy kaja.Hát akkor bizony pelenka.Nagyon nehéz a mai átlag embernek megélni.De ismerek olyat is aki 1xre 6 pipás cipőt vesz meg és lenézi azt aki nem teheti meg.
2010. aug. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
85%
lehet lenézi azt aki nem teheti meg és tdod miért mert neki nincs szüksége cipőhegyekre,mert boldog valószínű ő nem boldog,azért vásárol 6 cipőt hogy boldog legyen,kielégüljön....pfffff.
2010. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%
kisgyerekeseknek egy tipp: lehet spórolni a pelenkán,úgy,ha kimoshatót vesztek,és a rendes pelust csak utcára,vagy ha mentek valahova adtok a gyerekre,otthon meg jó a rongypelus. nagyanyáink is elvoltak vele ;)
2010. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

11:00 Igen, ezt próbálták megvalósítani a kommunisták is. Csak tudod, van aki keményen megdolgozik az 500.000-ért, és van aki még egy gyufaszálat se tesz keresztbe az 500 forintért...Sajnos a dolog nem ennyire fekete-fehér ám. Inkább a vadiúj BMW-ben ülő 25 éves kigyúrt kopasz srácra kéne ráküldeni az Apehet, és nem a kisvállalkozókat kéne sanyargatni! Akkor már mindjárt nagyobb lenne az igazság az országban, mert nekem senki se mondja, hogy ma ebben az országban 25 évesen simán meg lehet venni egy ilyen autót. Ha meg aputól vagy tisztességes úton szerezte (biztos van ilyen is, csak kevés), akkor úgyse lesz semmi baja, legfeljebb volt egy kellemetlen hete.


Én is sajnálom, hogy ez a helyzet. Most jól elvagyunk, szerencsére nekünk nincsenek hiteleink, csak számláink, és bár nem vagyunk eleresztve anyagilag, de legalább van lehetőségünk válogatni. Ellenben én se értem meg azt, aki cigizik, piál és utána arra tanítja a gyerekét, hogy fürdeni normális esetben csak egyszer kell egy héten, hogy így legyen kevesebb a vízszámlája. Ilyen volt az osztályomban 3. osztályig, csak a fiúk addig cikizték szegény lányt, amíg sulit nem kellett váltania. Pedig ő tényleg nem tehetett semmiről az égvilágon! Azt hitte, azért kell csak 1x fürdeni hetente, mert ez a normális, arról fogalma sem volt, hogy a cigire és a piára kellett inkább a pénz.......Erre csak később jött rá, már akkor, mikor ő tartotta el a szüleit bolti eladóként 8 általánossal, mert még a tanulásban se támogatták, meg hát a fürdés hiányával azt is belenevelték, hogy tanulni tök fölösleges. Na az ilyen szülőt börtönbe zárnám az tuti. Roh@dék disznó mind a kettő...láttam is őket, voltam náluk...az apja a fenekemet is megfogdosta, képzelem, milyen gyerekkora lehetett annak a szerencsétlen lánynak.

Persze nem minden dohányos szülő ilyen, de aki akárcsak 1 napig se tud enni adni a gyereknek a cigi miatt, az igenis roh@djon meg! Akinek meg nincs annyi akaratereje, hogy a gyerekéért letegyen ezekről a kisebbfajta luxusokról, az ne vállaljon gyereket és kész!

2010. aug. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
nagyon ne védd a vállalkozókat mert soknak a feneke alá rakták a szülei a vállalkozást neki meg gyufaszálat se kellet arébb raknia.
2010. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
69%
nem tudom megérteni, hogy nyomorgó emberek minek vállalnak gyereket, mi az hogy éhezel hogy megvedd a pelenkát? miért kellett ilyen anyagi helyzetbe szülni szerencsétlen gyereket? majd ő is éhezni fog meg turkálóból öltözni? mélységesen felháborít.
2010. aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
52%
Azért mert szülni nem a gazdagok kiváltsága,meg inkább öltözzön turkásba az a gyerek,mint h a márka meg mobil legyen számára az érték szánalmas,képzeld jo fizum van mégis turiba járok nem sznbok butikjaiba.
2010. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
77%
csöppet önző felfogás ez, hogy szülni nem a gazdagok kiváltsága. igen joga van az éhezőnek is a gyerekhez, de ha lenne benne egy kis intelligencia mérlegelhetné, hogy mennyire nehéz élete lesz a gyereknek és milyen nehezen tud majd kitörni a szegénységből nulla szülői támogatással.
2010. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!