Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ezt megoldani?

Hogyan lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Mai nappal nekem végleg betelt a pohár. Elegem lett az egyik személlyel akivel élek. Vérem, de nem tartom többet senkimnek sem, sem testvéremnek, sem véremnek, sem semminek, még egy lapát ... -nak sem. Anyám (akit szintén rövidesen oda teszek magamban, hogy senkimnek sem fogom tartani) nem tesz semmit, tehát én és a bátyám, aki szellemileg gyengén fogva sérült, mi csak tűrjük el, hogy ordít a zene, egyszerűen fölforgatja a házat, nem tesz maga után rendet. Ordít neki mindenki, hogy halkítsa már le, verjük a falat, csapkodjuk már az ajtót ő ennek ellenére sem.


Hogyan tudnék én innen elmenni, illetve hova? Ha nincs más, akkor intézet. Én nálam végleg betelt a pohár, még ott is jobb lenne szerintem, mint itt.


2010. júl. 31. 20:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Szerintem pár napra költözz el otthonról, amíg lenyugodsz egy kicsit. Esetleg nsgyszülőkhöz, vagy a legnagyobb tesódhoz. Aztán meg próbálj meg kompromisszumot kötni a tesóddal, akit utálsz. A középiskolát mindenképp fejezd be, azután el tudsz költözni otthonról. Nem tesz jót ha ilyen ideges vagy, mert csak folyamatosan pörgeted magad, és ezen kattog az agyad.
2010. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Oké, megértem, hogy szíve joga. Csak amiket tett apám, azok után elmenni hozzá. Hát szívem joga nekem is többet nem véremnek tartani. Nem rázom a rongyot, sőt. Én egy célratörő, talpra esett ember vagyok, ami itt nem látszik, mert most érzem igazán, hogy egy csőd tömeg vagyok. Sosem kértem sok mindenben segítséget. Világ életemben magam oldottam meg mindent, de most össze tört bennem egy világ. Ez nem megy.


Köszi, hogy írtál.

2010. júl. 31. 21:33
 23/30 A kérdező kommentje:

21:31@


Csak sajnos a középiskola vége, még 3 év, mivel 5 osztályos humán szakon vagyok.


De azért köszi, hogy írtál. Még ezeket végig gondolom egyszer.

2010. júl. 31. 21:34
 24/30 anonim ***** válasza:
50%
szerintem amúgy sem neked kéne elmenned, mert a beteg testvéred majdnem egyedül maradna ezzel a pöccsel, inkább neki kéne menni
2010. júl. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy az alapproblémád az,hogy a bátyád elment apádhoz azok után ahogy viselkedett veletek.. nem tudom mi volt a folyománya és pl apád akarta-e felvenni utána veletek a kapcsolatot.. vagy ha jól értem bátyád is leküldte ismét a fenébe.

17 éves kamasz vagy sok m indennel lehet bajod ez most csak a jéghegy csúcs. Nem hiszem,hogy csőd tömeg lennél annak ellenére,ohgy nem tudsz most éppen jól magyarul fogalmazni ( talán mert túl ideges vagy)

Valamivel most nagyon felhúzott és nem hiszem,hogy a zene volt

Tényleg menj el a nagyihoz ha tudsz vagy haverokkal párnapra vadkempingezni vagy valami még tart a nyár.

Ha a koli nem lehetséges.. bár ha lehetőséged van és csak a net iatt nem akarsz még lehet megkéne próbáld.A Koliban is vna net, ha tudsz laptopot szerezni vgay egy olcsóbb gépet amin tudsz dolgozni akkor miért ne?

Szóval 3 év még a suli.. ha tudsz annyit keresni 18. szülinapod után menj és vegyél ki valahol wgy szoábt. Elég az és elég ha cska néni van... Jobb mint othhon..

Kapd össze magad a világ nem dölt még össze

2010. júl. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Levendula05 ***** válasza:

Hello,

Szerintem meg próbálj beszélni a legnagyobbik tesóddal és anyukáddal. Azzal kezd, hogy mivel nincs apukátok a legidősebb testvér feladata megvédeni és figyelni a kisebbekre. Mondd el nekik, hogy a beteg tesódat bántja a majom bátyád, és hogy te is 17 évesen az idegösszeomlás szélén állsz, nem tudsz majd tanulni és pihenni szeptembertől.

Aztán szépen beszélgessenek el a zűrös tesóddal is, ha nem tetszik neki a szitu, húzzon az apátokhoz...

Hátha ez így segít. Ha végképp nem változik semmit a helyzet, kollégiumba is tudsz menni. Max. hétvégén jársz haza.

No de akkor te gondolkodj el, hogy a nyugalmad fontosabb, vagy a projektjeid...

2010. júl. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Nahát ennek a 3 válasznak nagyon örültem. Megnyugtató volt, de tényleg. Köszönöm is.


21:42, 21:44, 21:44


Igazából nem csak az én nyugalmam fontos, hanem ugyan úgy, a beteg bátyámé is. Még az övé nekem fontosabb, mint az enyém. Anyámmal hiába beszélek, hogy "Te figyelj, jó lenne beszélnünk, mert nekem ez így tovább nem megy.", a válasz egyből, én miért nem viselem el, a hangos zenét hajnali 2 -kor. Azért nem tudom elviselni, mert egyszerűen nem. Nem tudom megváltoztatni az érzéseimet, nem tehetek róla. Mikor megkérdeztem anyámat, hogy "2 nagyobbik bátyámmal hogy lehet, hogy mi kijövünk, de ő vele (legfiatalabbik bátyámmal) meg egyik bátyám se, egyben én sem jövök ki?" Válasz megint csak, hogy én beképzelem. Hát lehet, hogy beképzelem, hogy egyik bátyám sem foglalkozik vele, lehet, hogy beképzelem neki ment beteg bátyámnak ököllel, és nekem kellett megvédenem a beteg bátyámat, mert ő magát hogy védje meg egy ilyen állattól? Hát sehogy.


Lehet tényleg jó lenne elmenni itthonról kikapcsolódni. Persze nem vagyok kocka, de most vettem észre, hogy egész nyáron nem csináltam semmit. Tényleg jó lesz kikapcsolódni egy kicsit.


Sajnos erre fele a koleszokban nincs net, legalább is a középsulis koleszokban nincs, másrészről meg ahova kerülnék, én úgy hallottam, hogy lopnak, ez is egy vissza tartó pont. De tényleg megfontolandó a nyugalmam, mint a projektek.


Pont, hogy 10 évig nem keresett minket apám, nem is foglalkozott velünk. Most küldött nekem karácsonykor myvipen egy üzenetet, hogy "Boldog karácsonyt fiam!", hát anyám megkért rá, hogy ne írjak neki vissza, de én vissza írtam amint anyám kiment a szobából, szépeket nem írtam, válasz nem is érkezett, nem is csodálom, én sem válaszoltam volna. Szomorú, hogy nem teremtette meg azt, amit neki kellett volna és ezt nem tudom neki megbocsájtani sosem. Sosem tudnék ilyen lenni...


Tehát apámtól kirakták a "zűrös bátyámat", mert apám nem akart össze veszni az élettársával.


Köszönöm szépen a válaszokat, még a fogalmazás ellenére is, hogy vettétek a fáradságod és kibogarásztátok.

2010. júl. 31. 22:11
 28/30 anonim ***** válasza:

Örülök,hogy lenuygdotál kicsit.

Most menj aludni és holnap gondod át újra mit tehetsz.. a kloik sajnos ilyenek,hogy lopnak.. talán majd az albi jó lesz.. oda a "beteg" bátyád is veled mehet ha feltudod vállalni a utógondozást. Vagy beszélj azzal a tesóddal aki már nincs veletek . Legyetek egy helyen közösen ha megy.( 3-an)

2010. júl. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Beteg bátyám eltudja látni magát, annyira nem vészes, sőt én örülnék is neki, ha nem lennék egyedül, ő róla tudom, hogy meg lehet benne bízni. Akárhova elküldöm mindent megcsinál, persze nem csicskáztatom, semmi ilyesmiről nincs szó, mert ő is meg szokott engem kérni pár dologra, amit én is szívesen megcsinálok neki.


Köszönöm szépen. :)

2010. júl. 31. 22:28
 30/30 A kérdező kommentje:
Tehát albérlet, ha sikerülne minél előbb, akkor az lenne a legjobb megoldás.
2010. júl. 31. 22:30
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!