Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok! Ti "engedelmeskedtek...

Fiatalok! Ti "engedelmeskedtek" a szüleiteknek?

Figyelt kérdés

Tehát ha azt mondják, hogy mondjuk mosogass el, vágd le a füvet, meg ehhez hasonló házimunkákat megcsináljátok? Szülők véleményét is kérném!

A másik, meg, hogy a szobafogságot komolyan veszitek?


2010. júl. 30. 20:07
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Én csak anyunak. Apu valahogy nem tud érdekelni...
2010. júl. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

"A szülőnek VAN JOGA fegyelmezni a gyerekét! A gyereknek pedig nem csak jogai vannak,hanem kötelességei is! Legalábbis addig,amíg a szülő tartja el őket!"

Csakhogy a gyerekeid nem a csicskásaid.

2010. aug. 2. 14:18
 23/34 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, hogy addig amíg velük lakok nekem kötelességem segÍteni. Bevásárolok, mosogatok, szerelgetek ezt azt, mindent megcsinálok amire megkérnek. És mai napig megkérdem anyumat, pl. hogy "ugye nem baj, ha elmegyek arra a koncertre", vagy "kimehetek-e a városba", vagy akármi. Persze van, h csak kijelentem, hogy ezt és ezt teszek, de attól az még bennem van, hogy szólok bármiről.

Volt egy idő amikor nem laktam itthon, egyetemen voltam, akkor persze ez a rend nem állt, de amíg itt vagyok, ez van, és ezt megszoktam, és szeretem...

Szobafogságban csak 12 éves koromig voltam, elég jól viseltem...

Én örülök, hogy így neveltek... Kicsit furcsának tűnik lehet, de szerintem ez így jó...

20L(és 21 hetes kismama)

2010. aug. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Nekem nem szokták mondani. Ha lemegyek a konyhába, azt látom, hogy ott a sok mosatlan és van 10-15 percem, akkor evidens, hogy elmosogatok, végülis mennyit költöttek rám a szüleim gyerekkoromtól kezdve, adni is kéne valamit cserébe. A szobafogságot pedig komolyan kell venni, ha enged belőle a szülő, akkor a gyerek azt hiszi, mindent szabad neki. Ha megérdemli, mert mondjuk szemtelen, felesel, hazudozik, nem tanul, akkor igenis kapjon valami büntetést.
2010. aug. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
a jo szülő gyerek kacsolatban nem parancsok tiltások vannak,hanem egyenrangú felek és beszélgetések,törődés odafigyelés.aki nem beszélget a gyerekeivel ne várja el h ő majd elmesél dolgokat.meg mindent lehet tiltani csak a fiatal kreatív és legfeljebb jol tud majd hazudni.
2010. aug. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
barátnőmet szigúrúan fogták még 18 évesen is de megtanult zárakat feltörni,és időnként bizonys dolgot kevert a szülei pogharába (direkt nem irom h mit ne hogy kedvet kapjatok hozzá mert veszélyes játék.)Igy volt hajnalig szabad a buli meg a kedvesével lehetett.Azóta persze már nem otthon él.
2010. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Tizenéves koromra visszagondolva - megcsináltam, konkrét kérésnek "engedelmeskedtem". A baj az volt, hogy ha Anyukám nem konkrétan azt mondta, hogy "csináld meg ezt meg ezt" - hanem elkezdett veszekedni, hogy én milyen utolsó trehány stb. vagyok - mert nekem a rendigényem máshol van, mint az övé, és nem találtam ki a gondolatát, meg hogy magamtól nem csináltam meg ezt vagy azt,mert nekem nem szúrt szemet. Ja meg a másik, hogy "inkább ne csináljak semmit, mert úgyse lesz jó" és ha főzni akartam kizavart a konyhából, stb. A végén sokszor tényleg úgy álltam hozzá, hogy jó, akkor sz.rom le. Nem tudom, ha nekem lesz gyerekem, én úgy leszek vele, inkább csinálja meg kevésbé szépen, mint hogy ne szokjon a házimunkához. Akkor is,ha fiú lesz - a 24/N válaszára utalva, nekem fura, hogy csak a "nőtagok" pakolnak a konyhában -a férfitagok nem esznek?

Azt meg nem értem, miért kell egy tizenévestől elvárni, hogy legyen olyan precíz, mint a szülő - főleg ha a "csináld meg fiam/lányom ezt és ezt" jellegű utasításokat gond nélkül végrehajtja. Szóval ha jóindulat megvan, rendszerető, házias jellem nincs.

2010. aug. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzek olyan dologok amiket 13-14 éves kortól már az ember önáloan kéne hogy végezen, ne keljen azért szólni hogy a tornyokban álló mosatlant elmosogasa vagy csak a saját poharát elmosa.
2010. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

15 éves vagyok és igen, segítek a szüleimnek!

Nem élnék azzal a kifejezéssel hogy "engedelmeskedem", mert annyit igazán megérdemelnek, hogy tiszta szívből megcsinálom azt, amire meg KÉRNEK-és nem felszólítanak rá. Szívesen segítek, mert tudom, hogy mennyi mindent tesznek azért, hogy meglegyen mindenünk, és még annál is több.

2010. aug. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

20:01 vagyok: A szobafogság nálunk nem divat, engem nem azzal fegyelmeznek hogy bezárnak, semmit nem érnének el vele. Egyébként a napom 60 százalékát a szobámban töltöm. :-)

Ha valamit rosszul csinálok, akkor normálisan elmagyarázzák, hogy ezt nem így kellett volna, vagy éppen leordítják a hajam-de az ritkán van-de nem zárnak be. Tényleg semmi értelme.

2010. aug. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!