Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok! Ti "engedelmeskedtek...

Fiatalok! Ti "engedelmeskedtek" a szüleiteknek?

Figyelt kérdés

Tehát ha azt mondják, hogy mondjuk mosogass el, vágd le a füvet, meg ehhez hasonló házimunkákat megcsináljátok? Szülők véleményét is kérném!

A másik, meg, hogy a szobafogságot komolyan veszitek?


2010. júl. 30. 20:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Engedelmeskedni akkor kell, ha parancsolnak.Én a fiamat{16} max. kérni szoktam, hogy légyszi vágd már le a füvet, vagy szaladj már ki a boltba, esetleg vidd ki a szemetet, és mindig megcsinálja szó nélkül.Ha az apja kéri meg valamire, az is OK.Cserében ha elakar menni valahova, mindig elengedem, a szobafogságot meg nem ismerjük.
2010. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
74%

Én nem igazán "engedelmeskedek" ..

Nem tudom mért nem fogadok szót de ez jól esik XD

17L

2010. júl. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
89%
Ha kérnek, szó nélkül. Ha parancsolnak, nem csinálom, nem érdekel mit kapok érte, velem ne bánjanak úgy, mint egy cseléddel, mert nem vagyok az. Szobafogságos sose kaptam még. Nem szoktak büntetni, max az van, hogyha este veszekszünk, akkor menjek lefeküdni (akár fél tízkor is). De ha reggel, vagy délután, szokás szerint kimegy a fejünkből.
2010. júl. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%

régebben volt szobafogság de nem tartottam be az egyáltalán nem jó megoldás ha csak nem lakat van a bejárati ajtón :)

ha szépen megkér anyukám valamire akkor megcsinálom de ha parancsolgat akkor megjárta mert meg se mozdulok xD

szép szós módszerkor igen megcsinálom 15/L

2010. júl. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Alap, hogy segítek, de ez nálam automatikus (nem kell szólni), hogy ha hazaérek elsőként a család nőtagjai közül, akkor én rakok rendet a konyhában stb...

A takarítás meg nyilvánvaló (emeletes kertesházban lakunk), a tesómmal többnyire váltogatva tartunk rendet s tisztaságot.

24N

2010. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
74%

második vagyok :D

módosítok.. :D


ha szépen megkér akkor megcsinálom de ha parancsol akkor nem csinálom meg bármennyire is ordibál xD nem az én bajom :D

2010. júl. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt ilyen hülyeség, hogy szobafogság. Ha nem mosogattam el kérésre, vagy elfelejtettem levinni a kutyát és neki kellett, akkor aznap anyám egész nap úgy beszélt velem, mint kocsis a lovával és csapkodott mindent.

De egyébként ritkn engedett be a konyhába mosogatni, mert az az ő felségterülete volt mindig is. 22L

2010. júl. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha kernek, hogy csinaljak meg valamit persze, hogy megteszem. Anyam ezerszer tobbet dolgozik, mint en, az a minimum, hogy legalabb hetvegen en fozok, mosok, takaritok.


Szobafogsag soha nem volt, nem is latom ertelmet a gyereket ezzel buntetni. A bezartség ugyis csak fusztraciot szul.


19/L

2010. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
És egyébként igen, "engedelmeskedtem" mindig, néha ugyan megmondtam, hogy ne haragudjon, most nem megyek le a kutyával, vagy nem hozok neki cigit a boltból, de többnyire mindig segítettem neki.
2010. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim válasza:
100%

Hihetetlenül jófejek a szüleim:)Imádom őket. Elég rendetlen vagyok, szóval sose kérnek mosogatni pl.:D De azért szoktam segíteni, általában magamtól. Pl porszívózni szeretek. Ha megkérnek, sosem tiltakozom, ennyit megérdemelnek. De ha látják, hogy nem érek rá, vagy fáradt vagyok, akkor nem szólnak semmit. Nem szoktak parancsolni.

Szobafogságban még sosem voltam. Szerintem nem is leszek:)

2010. júl. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!