Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék eltünni a volt...

Szeretnék eltünni a volt férjem elől a folytonos zaklatásai miatt.Mit tanàlcsoltok?

Figyelt kérdés
2éve elváltam mert màr szinte őrületbe kergetett a féltékenységi rohamai miatt. Nem lehettek barátaim,nem beszélgethettem senkivel,totál bezárva akart tartani. Szóval elváltam,de azóta is zaklat,már feljelentést is tettem,de semmit sem ér mert az ismerőseivel is folyton ellenőriztet. Szóval besokalltam.Arra gondoltam,hogy kimegyek inkább külföldre és mèg a nevemet is megváltoztatom.Nem tartanám még az ismerőseimmel sem a kapcsolatot. Csak,hogy neki elég jó kapcsolatai vannak. Arra lennék kíváncsi,hogy mekkora esèlye van,hogy így is megtaláljon? Mire kéne oda figyeljek,hogy soha,semmilyen körülmények között se találjon meg?
2020. máj. 20. 14:14
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
26%
Rendezd meg a halálodat, utána nem fog keresni. Ha egyszer hihetően sikerül eljátszani, akkor utána szabad vagy.
2020. máj. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
45%
Miért kellett lepontozni? Ha felismernek külföldön ,nem ért semmit, de némi plasztikával vagy parókával el lehet tűnni!
2020. máj. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lehet... Egy parókától még nem lesz más ember, ahogy az arcplasztika sem azt jelenti, hogy egy teljesen más ember arcát kapja meg, de maga az egész plasztika elképesztően abszurd ötlet. Ne parodizáljuk már a helyzetet, ugyanez vonatkozik arra is, aki szerint játssza el a halálát... Persze, mert ez olyan könnyen megy, mint a filmekben! Ja, vagy mégsem...


Egyébként ha kimegy külföldre, ott igenis új életet kezdhet, mindenhova nem ér el a pasas keze gondolom, főleg, ha ezer kilométerekkel odébb költözik a volt felesége. Biztos nem fog a haverjaival együtt csoportosan a volt neje után kiköltözni.

2020. máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, mindenképpen tudnunk kell hogyan zaklat, és milyen kapcsolatokkal hogyan figyel meg. Nem mindegy, hogy politikai befolyással él vissza, vagy egy idióta állat, akinek sok ráérős haverja van (mindkettő veszélyes, de máshogy kell őket kezelni).

Mit értesz jó kapcsolatok alatt? Figyelteti a barátaidat is, vagy csak téged? Periodikusan rendszeres a zaklatása, mindennapos vagy esemény váltja ki? Neked milyen erőforrasaid vannak arra, hogy megvédd magad?

Ha ezeket leírod akkor jól tudunk neked segíteni. Ismeretek hiányában csak ezeket az általanos tanácsokat tudom adni a felkészüléshez, tudom, hogy sok túlzás:

- legyen egy napi rutinod és altalános stílusod, hogy ha kell meglepetést tudj okozni, de a hétköznapokon ne kelts számára feltűnést

- ha bizonyítekot látsz a zaklatásra akkor azonnal dokumentáld

- ne hagyd el az otthonod ha nem muszáj

- ha lehet ne mászkalj egyedül

- próbálj meg formában lenni

- éberen közlekedj, ha zenét hallgatsz út közben akkor ne nyomja el folyton a külvilágot

- a facebookodról mindent ments le, de még ne deaktiváld

- nézd át a szociális platformjaidat, osztasz-e meg automatikusan, kik szokták figyelni a profilaidat (már ahol lehet) és dokumentáld le azt is, ne lássák az aktivitásodat idegenek (a Linkedint se felejtsd el majd megnézni)

- a következő "IT" dolgoknak olvass utána ha nem ismerős amiket írok, de ne használd még őket amíg nem írsz többet nekünk a helyzetedről:

× VPN

× kémprogramok

× házi megfigyelési rendszer/riasztó

× hackelés

× Spyzie (beszélgetésfelvevés), Discord (biztonságos kommunikáció)

× cloud/NAS (az adataidról legyen automatikus másolat, nehogy bizonyítékot veszíts)

- kerüld a nyilvános wifi használatat, ha gyanítod, higy figyelnek

- ismerd meg a jogaidat, hogy élhess majd velük

× önvédelem és otthonvédelem

× fegyvertartási lehetőségek Magyarországon

× a "kinézett ország" törvényei

× névváltoztatás menete

- ne vegyél fel ismeretlen számot, még ne keress új munkahelyet és lakhelyet, az exeddel ne beszélj amíg a spyziet nem tudod használni/nem tesztelted

- beszélj a barátaiddal a helyzetedről, és mérd fel ki milyen mértékben lenne hajlandó baj esetén segíteni

- gondold át a közlekedési szokásaidat, jó ötlet lehet kerékpárt/rollert/ gördeszkát beszerezni ha esetleg hirtelen gyorsan kell menni valahova (ha nincs autód akkor ne most vegyél)

- készíts össze magadnak egy "menekülős táskát": ruha, kaja, pénz, mosakodó cucc - ha esetleg máshol kell aludnod

- egy kicsit kerüld még a randizást

- keress fel intézeteket akik segíthetnek (pl. NaNe)

- vedd fel a kapcsolatot egy ügyvéddel és egy pszichológussal

Biztosan van amit már alkalmazol, ha kifejted mi a helyzet akkor kapsz még egy választ, konkrét elkerülési lehetőségekkel.

2020. máj. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!