Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mit tennétek?

Szülők! Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A lányom 15 éves lesz, és minden nap úgy jön haza hogy tiszta cigi szagú. Ráadásul már 2x is találtam nála gyújtót. Annyit tudok hogy a baráti körében sokan dohányoznak. Mit tegyek? Üljek le vele beszélgetni? Szülők! Ti mit tennétek?
2010. júl. 29. 12:55
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
84%
utolsó vagyok: jah amúgy 16L vagyok
2010. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
A tiltásal meg fenyegetéssel csak azt érik el hogy megtanulnak jól hazudni,kreatívnak lenni.
2010. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy elég durva az, amit írt egy előttem szóló, hogy addig cigiztette az apukája, amíg rosszul nem lett :O
2010. júl. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 15vagyok lány!Nekem sose tiltották,mondták h cigizhetek nyugodtan pénzt nem kapok rá+otthon előttük,ha véletlenül rosszul lennék.Még kicsi voltam mikor apám ideadta a cigijét(ő cigizik) és mondta hogy szívjak bele,de nagyon nagyot.. hát majdnem megfulladtam... eszembe se jut hogy cigizzek mert az már "nem érdekes"..:D

2010. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak fenyegetőzöl, hogy meg fog halni, meg nem ijed, azt hiszi, viccelsz. Néha lehet látni kiállításon cigiző ember tüdejét, az pl. jó lenne. Vagy mutass neki rákos embert, hogy néz ki.

De nem hinném, hogy sokat tehetsz, ha neki fontosabbak a haverok.


33N

2010. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
19 éves vagyok és nem dohányzom.. volt olyan időszak, amikor egy buli alkalmával elszívtam egy kettő szálat, de már több mint féléve azt sem csinálom. A párom sem dohányzik. Már gusztustalannak tartom, ha egy nő/fiatal cigizik, ott lóg ki a szájából... és ezt mondom úgy, hogy anyám, tesóm cigizik, sőt, apám is. Nekik is megmondtam, hogy gusztustalannak tartom.
2010. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Én először 14 évesen buktam le, hogy dohányzom. Persze tagadtam nagyon sokáig. Amíg titokban kellett dohányoznom sokkal többet szívtam. Aztán kb. 16 évesen már "legálisan" dohányoztam, mert anyu belátta, hogy nem tud mit tenni. Innentől nem "kellett" minden alkalmat megragadnom, hogy szüleim nincsenek ott végre rágyújthatok, így csökkent a napi cigi adagom. Végül 28 évesen én láttam be, hogy mekkora baromság. Akkor már átéreztem a súlyát annak is, hogy mennyi pénzt vitt el, és letettem. A tiltásnak tényleg nincs értelme. És a cigi/alkohol egy olyan dolog amit ez a korosztály szívesen kipróbál. Ettől még nem lesz lezülött alkoholista, dohányos stb.
2010. júl. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Deus88 ***** válasza:
100%

Beszélges vele de ne várd hogy be ismerje.

Az hogy cigizni fog e az rajta áll mert ha megszerette akkor slussz, fogja is szivni sok mindent ellene nem tehecc csak pld elveszed ha találsz nála cigit vagy gyujtot. 17f

2010. júl. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Engem az unokatesómmal egyszerre vontak felelősségre. Mindketten 16 évesek voltunk akkor. Elmondták a szüleink a veszélyeit, miért is nem jó. Utána annyit, ha ezek után is szívjuk, legyen, megtiltani nem tudják, de a zsebpénzből megy az ára. Felfogtuk, vettük magunknak. Valóban, mint, ahogy egy válaszoló írta míg "dugiban" szívtam több elment, mint engedéllyel. Egyrészt, mert nem kellett minden alkalmat megragadni, h rágyújtsak, másrészt pedig, be kellett osztani, mert a zsebpénz is véges volt. :)
2010. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Az én édesapám a tizenéves korom elején elvitt meglátogatni a tüdőrákban haldokló nővérét, aki Budapesten a Tüdőszanatóriumban volt.A nagynénémről tudtam, hogy rengeteget cigizett, szüleim elmondták, mitől lett beteg. Mit ne mondjak, nem tizenéveseknek való látvány volt a sok haldokló tüdőrákos beteget látni.... Aztán megmutatott egy kórtermet, ahol érdekes ágyak álltak, széles, de rövid, oldaukon kb. 20 cm magas rács. Gnóm gyerekágynak néztek ki, de mondták, abba azokat a betegeket fektetik, akiknek érszűkület miatt már levágták a lábát. Azóta sem láttam szerencsére soha sehol ilyen speciális ágyat, de nekem életre szóló élmény volt. Soha nem jutott eszembe, hogy rágyújtsak.
2010. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!