Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mit tennétek?

Szülők! Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A lányom 15 éves lesz, és minden nap úgy jön haza hogy tiszta cigi szagú. Ráadásul már 2x is találtam nála gyújtót. Annyit tudok hogy a baráti körében sokan dohányoznak. Mit tegyek? Üljek le vele beszélgetni? Szülők! Ti mit tennétek?
2010. júl. 29. 12:55
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
80%
a legtöbb amit tehetsz ha beszélsz vele és elmeséled neki azt is, hogy mennyire aggódsz miatta. az elváró-számon kérő hang ilyenkor már nem megoldás, csak a nyugodt őszinte, megértő és baráti kapcsolatnak lehet eredménye.
2010. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
80%
Én 13 éves koromtól 23 ig cigiztem ,napi két doboz,7 éve és 5 honapja már nem egy nap alatt tettem le de nem tilás miatt,saját elhatározás tilthatod neki de ugyis szivja,vélemyént formálhatsz adhatsz tanácsot neki ugyis szivja neki kell eldönteni h mit kezd az életével,nem dönthetsz helyette.De vélemyénem szerint a szenvedélybetegek legtöbbje azért él cigivel piával mert valami hiányzik neki,pótcselekvés,másrészt lehet azért cigizek a gyereked mert ez várják el tőle a körülötte lévők,pl.:.baráti tárasaág,vlószinű nem akar ő lenni a lúzer.
2010. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Furcsán hangzik, de NEM szabad tiltani, csak elbeszélgetni vele. Ha csak tiltod, annál jobban akarja csinálni. Ezt ne.
2010. júl. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
69%
nézz utána a ciginek, meg a mellékhatásainak és mondd el, hogy mivel áll szemben. kár hogy lány, mert a férfiaknak kisebb lesz a ....
2010. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
80%
Nálam az elrettentő képek se jötek be max jot röhögtünk aztán mentün szivni,ezt csak úgylhet h ő leakar szokni külöben csak hazudni fog meg alakoskodni.
2010. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim válasza:
80%

még csak 16 éves vagyok, nem tudom, hogy én ebben a helyzetben mit mondanék a gyermekemnek, de anyukám is átesett ezen a problémán... 12-13 éves voltam és egy olyan társaság hatására próbáltam ki, akiket aznap ismertem meg... aznap lebuktam, és anyukám nagyon leszídott, megijedtem és megfogadtam, hogy többet sose... aztán eltávolodtam attól a társaságtól és a cigitől, de aztán egy idő múlva mások kínáltak meg és nem mondtam nemet, megint lebuktam és anyám fenyegetőzött, hogy elmondja a családnak stb, akkor megint mondtam, hogy nem fogom többet... de időnként azután is rágyújtottam ha olyan volt a társaság (de nem azért, hogy elfogadjanak) aztán pár év múlva rájöttem magamtól, hogy felesleges és hülyeség, és most már eszembe se jut elfogadni, sőt, próbálom a barátaimat lebeszélni róla.

szóval, szerintem te mondhatsz akármit, neki kell rájönnie, hogy ez káros (persze erre biztos te is rávezetheted elrettentő példákkal stb)

remélem tudtam segíteni

2010. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
80%
az egyik válaszoló írta, hogy meggátolja a nemi fejlődésben... rémiszd meg, de finoman! hogy ne lássa...
2010. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
83%

Én 15 éves voltam amikor "lebuktam" a cigi miatt.

Apám egy nap arra kért,hogy beszélgessünk.Mondtam oké. Amikor leültünk elővett egy doboz cigit,és megkínált vele.A cigi ha még emlékszik rá valaki munkás szűrőtlen volt..Mivel nem kérés volt,így el kellett szívnom.Közben persze szépen elmondta,hogy mi a hátránya a bagózásnak.Amint eloltottam a cigit újabbat adott.Gyújts rá! Megint szívtam.Majd megint.A negyediknél már rosszul éreztem magam,és azt mondtam soha többet..

Eltelt több mint 20 év.Azóta sem dohányzom,és még ma is eszembe van apám szövege,hogy mi a cigi hátránya.Lehet,hogy apám kemény volt,de megtette a hatását..

Nekem is van egy 18 éves fiam..14 évesen egyszer jött haza úgy hogy éreztem a cigi füstöt...Én is leültem vele,és igaz én nem kértem,hogy cigizzen.de elmondtam neki apám cselekedetét..Majd azt mondtam,hogy nem szólhatok olyan dolgokért amit én is elkövettem gyerekként,de elmondhatom,én hogy jártam..utána szabad kezet adtam neki.Ha akar cigizzen,nem kell titokban csinálnia..Nos a fiam sem bagózik,igazából ki nem állja a cigi füstöt..

Szóval apám szigorúan lépett fel,és bejött neki,míg én engedtem és bejött nekem..Ugyanis ami nem tilos az már nem érdekes...

2010. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
80%

Megrémiszted és azért szokjon le mert fél,vagy mert önmagátol jön rá,h szar a cigi,a gyereked helyett megrágod a kaját is effektus semmit nem old meg.

Amúgy a koca bagózás sokkal veszélyesebb,mint ha napi szinten szivod.

2010. júl. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos tényleg nem tudsz vele mit csinálni, mert én is cigizek. Anyám, amikor megtudta nem nem engedte, hogy gyalog menjek/jöjjek a suliba, annak ellenére, hogy ~10 percre laktam a sulitól(!), nem engedett egy jó darabig sehová, de ennek ellenére a én és a 'cigis banda' szünetekben kijártunk rágyújtani. Úgy tudja, hogy nem cigizem, pedig igen (1-2 hónapos kihagyásokkal)... De megtudom oldani, hogy ne érezze (pl amikor megyek fel a városba, akkor direkt az 'elején' szívom el a cigit, aztán drogériába bemegyek befújni magam parfümmel, anyám meg örül, hogy 'jaj de jó illatod van, milyen parfüm?', stb...)
2010. júl. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!