Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mit tennétek?

Szülők! Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A lányom 15 éves lesz, és minden nap úgy jön haza hogy tiszta cigi szagú. Ráadásul már 2x is találtam nála gyújtót. Annyit tudok hogy a baráti körében sokan dohányoznak. Mit tegyek? Üljek le vele beszélgetni? Szülők! Ti mit tennétek?
2010. júl. 29. 12:55
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
82%
Igaz én még csak 13 éves vagyok de sajnos bátyám is cigizik,és anya nem tudott vele tenni semmit
2010. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
61%

Én is 15 éves lány vagyok. Az ismerőseim között sok cigiző van. Nem lehet velük nagyon mit csinálni, szülők sem tudtak, tiszta menőzésből csinálják...


Ülj le vele beszélgetni, de ne csodálkozz, ha letagadja. Hülye lenne bevallani, a baráti társasága ezt várja el tőle valószinűleg.

2010. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
76%

Igen, sajnos nem tudsz semit tenni ellene, akármit teszel vele, attól a barátaival midnig cigizni fog. Legalább követeled meg, hogy nehogy megprobáljon otthon rágyújtani, és te is nehogy elkapd, mivel érzed, hogy cigizik, és hogy ez nem...de attól sajnos nem mész sokra..

Sajnálom, a mai világba ez egy divat lett, hogy a fiatalok drogoznak, cigiznek és piálnak..Még nincs gyerekem, de már reszketek, hogy amjd milyen társadalomba fog csöppenni.

2010. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
86%

Amikor az én anyukám anno megtudta h cigiztem, egyszerűen csak rákérdezett én pedig elmondtam neki. AZt mondta nekem hogy megtíltani nemtudja, rámerőszakolni nemtudja a saját akaratát mert ha cigizni akarok ugyis cigizni fogok. Mert hogy a gyerekek mindent megtudnak oldani sutyiban is. Sosem tetszett neki de aztmondta hgy neki köetelessége elmondani a véleményét viszont én vagy elfogadoma mit mond vagy nem. Sose tetszett neki hogy cigiztem de mit tudott volna ellene tenni? Ha eltílt bármitől is nem lesz jobb csak maga ellen fordít, így elfogadott a cigivel együtt. Persze azóta már rég leszoktam. 15 voltam egyébként énis.


21 L

2010. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
77%

Mutass neki elrettentő képeket , mond el neki hogy hamarabb meg fog így halni. És ha nagyon nem vált be kérdezd meg mennyit szív egy nap egy próbáld meg arra ösztönözni hogy akkor inkább kevesebbet.


De először kérdezd meg hogy tényleg cigizik-e

2010. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
80%
Ülj vele beszélgetni mond el mit gondolsz mit érzel, hogy nem helyesled és te otthon nem engeded , de megtiltani ebben a korban sajnos nem tudod (éppen az ellenkezőjét váltanád ki). Ha dohányzol, akkor hiába beszélsz neki a dohányzás káros hatásairól, mert nem hiteles.Ha nem dohányzol, nem dohányoztok otthon, akkor bízz benne, hogy a ti példátokat fogja követni. Ebben a korban a legtöbb fiatal átesik ezen. Jó,hogy észrevetted. Ha nem harapod le a fejét akkor komoly meg fog bízni benned és mint felnőtt kevésbé leszel ellenség.
2010. júl. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
86%

Az én baráti körömben rajtam kívül összvissz 1(!) ember nem cigizik, de hogy úgy mondjam teljes értékű tagnak vesznek, megértették, hogy én ezt elítélem és kész, 1x mondták, hogy próbáld ki, mondtam, hogy nem és ennyi.

De lehet hogy a lányod baráti társaságába ez a "belépő", én sürgősen elbeszélgetnék vele.

2010. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
86%

előző vagyok

15/f

2010. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
86%

nem biztos,hogy cigizik,de ha igen,akkor se tudsz sok mindent tenni.


A hugom soha nem cigizett,mégis mindig cigiszagúan jött haza,mert a baráti társaságában mindenki dohányzott.De ő soha-azóta sem.


Én dohányzom. Anyum egyszer megkérdezte, h próbáltam-e már. Bevallottam. Mondta,hogy ne szokjak rá,mert nagyon nehéz leszokni meg hogy egészségtelen stb. De mégis rászoktam, hiába beszélt velem erről.


Szerintem nem tehetsz sok mindent, megpróbálhatsz beszélni vele,de ha cigizik,nem fogja abba hagyni,bármennyire tiltod, esetleg jobban fogja titkolni és hazudni fog róla.

2010. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim válasza:
100%

18 éves lány vagyok és cigizem 14 éves korom óta.apukám még nemtudja h cigizem de anyukám igen...itthon a családban senki sem cigizik ezért is tiltják töllem.mára már anyu előtt cigizhetek bár nem örül neki de tiltani nem tiltja hisz tudja h nem ér el vele semmit.ha a zsebpénzem megvonná nemsokat érne el vele maximum azt h összespóroljam a cigire ugy h nem eszek és abból jó nem sül ki vagy esetleg kérek cigit.tényleg le kéne ülnöd a gyerekeddel beszélgetni és nem rákiabálni vagy ráförmedni mert abból csak veszekedés lesz.kérdezzd meg h miért dohányzik és h mivel jobb ő tőle.próbáld meg rávenni h kevesebbet szívjon vagy ha cigit vesz kisérd el és beszéld rá a gyengébbik cigire.énis igy voltam vele minnél jobban titották annál jobban csináltam márcsak azért is.a kávéval is igyvoltam nemszerették h kávéztam de végül elfogadták azóta már nem is kávézom.

mindenesetre beszéld meg a lányoddal h saját magát teszi teszi tönkre.és ez egy hatásos mondat lehet h nem teljesen igaz de elrémisztő: "a dohányzás gátolja a nemi fejlődést" ugyanis minden lánynak (legalábbis nekem)az a célja h csinos legyen és nagy cicije legyen és én amikor ebbe belegondoltam h lehet azért vagyok ilyen setnye...akk tényleg elgondolkoztam h érdemes e....remélem tudtam segíteni

2010. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!