Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom elviselhetetlen, ha...

Párom elviselhetetlen, ha iszik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, az elején még minden szép és jó volt, aztán kezdett megváltozni. Kb. egy év után kezdődtek a gondok. Régen is ivott, de akkor inkább haverokkal, sokat volt kocsmába. Most már minden nap iszik itthon, és ilyenkor mintha bekattanna. Nem lehet vele beszélni, mindenért üvölt, és veszekszik. Most a legújabb hóbortja, hogy gyereket akar, de én bevallom őszintén, így nem akarok neki gyereket szülni. Akkor jön azzal, hogy én nem is szeretem és akkor el lehet menni. Már nem egyszer haza is mentem anyukámékhoz, de aztán másnap könyörgött, meg bocsánatot kért és visszamentem. Aztán másnap újra kezdődik minden elölről. De ha meg el akarom hagyni, akkor azt mondja, hogy ő abba beleroppanna és nem élné túl, én meg nem akarom, hogy miattam legyen valami baja. Mit tehetnék? Van valaki hasonló helyzetben?

L/24


2020. máj. 11. 15:30
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként igen, anyám volt hasonló helyzetben. Tök ugyanez, csak az alkoholt cseréld ki gyógyszerfüggőségre. TIZENHÉT(!!!) évig voltak így együtt, úgy, hogy apám folyton verbálisan bántalmazta őt. Több elvonós kaland és "hidd el, meg fogok változni" után már ütni kezdte anyámat. Ha tesóm nincs észnél, lehet, hogy össze is verte volna őket. Anyám végig azt hitte, hogy ő meg tudja változtatni ezt az embert, azt, aki valójában meg se akart változni soha...


Jó recept a katasztófához.

2020. máj. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Döntsd el magadban, hogy mit választasz és ahhoz tartsd magad! Nála javulást nem várhatsz, rosszabbodást annál inkább. Hidd el, sokan vannak hasonlo helyzetben.
2020. máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 Savlekotő ***** válasza:
95%
Babám egy valamiért akar kölyköt tőled hogy oda láncoljon hogy ne tudd elhagyni,érzelmileg zsarol,baja lesz,hát szard le és dobbants, mi lesz szerinted majd szülsz és cukormázzá változik? Nem utána meg majd üt titeket mint a répát. Mi a büdös töknek jöttök össze ilyen alkoholista surmókkal ezt vén fejemmel sose fogom meg érteni,hogy ma nők mit esznek ezeken? Már akkor is kocsmázott,hát bottal nem piszkálnék ilyet nem hogy 4 éve ott vagy.. Birka türelmed lehet.. :(
2020. máj. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van... azért akar gyereket hogy azzal zsarolhasson, magához kössön.
2020. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi idős a fickód, de gondolom, nem sokkal idősebb nálad.

Ha huszonévesen ilyen kemény beállt alkoholista, szerinted milyen lesz 10 év múlva? A gyereked majd szégyellni fogja az iskolában az apját? Aki akkor már nemcsak téged fog terrorizálni, hanem a szerencsétlen gyereket is...

Hagyd a fenébe. Alkoholista nem fog megváltozni, sajnos mindkét szülőm az volt, ezért nagyon jól tudom. Ha leáll is az ivással (ami ezerből egy van), akkor se lesz normális ember soha többé.

2020. máj. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt az elején minden szép és jó, csak neked nagyon tetszett, szükséged volt egy pasasra, meg akartad magadnak szerezni. Ivós pasival semmilyen körülmények között nem állunk össze! Ha te nem szakítasz vele (még ma, és végérvényesen!), akkor ez sose marad abba, magadat kínhalálra ítéled! Egymillió százalék, hogy nem fog megváltozni (ha visszakönyörgi magát, akkor se), az alkoholizmus életre szóló gyógyíthatatlan súlyos betegség! Nem vagy felelős érte, azt csinál magával, amit akar, meg is halhat (az ital úgyis elviszi, miután előzőleg büdös hajléktalanná tette), nem miattad lesz baja, hanem kizárólag saját maga miatt! Volt-e valaki hasonló helyzetben? Milliószámra! És mindenki ezerszer megbánta, hogy éveket lehúzott egy ilyen bűnözővel! Válassz: boldog akarsz lenni, vagy életre alkalmatlan agresszor áldozataként egy nyomorult! Mert az leszel, ha vele maradsz! Nincs kiút! Kötelező ott hagyni! Azonnal, mert bármikor besikeredhet egy gyerek, és onnantól annak a kicsi életnek meg neked is annyi! Nem vagy felelős ezért az alakért! Ne szeresd, olyat keress, aki téged is boldoggá tesz, és akivel nem félsz gyereket vállalni!
2020. máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Pasi vagyok, én is iszok, hagyd el!
2020. máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
94%
de most komolyan, mi ez? kapcsolatfüggőség? képtelen vagy a "szerelmed" nélkül lélegzeni, vagy mi? mi a fsznak kell neked egy ilyen agresszív, iszákos fsz, nincs jobb dolgod mint őt szolgálni?
2020. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Beállok én is a sorba. Legyél következetes, és tegyél pontot ennek a végére! Ez csak rosszabb lesz. Érzelmi zsarolásnak soha ne engedj!
2020. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nem tanácsoltam még itt ilyet, de ezt az embert tényleg hagyd ott a francba, mielőtt még jobban elfajulnának a dolgok. Van nekem is ivós exem, tudom, miről beszélek (nem véletlenül ex). Fiatal vagy még, valószínűleg sokkal jobbat érdemelsz nála. Ne hagyd magad zsarolni!
2020. máj. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!