Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzik úgy sokan hogy...

Miért érzik úgy sokan hogy elrontották az életüket mert gyereket csináltak?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs babám, de nem tudom elképzelni hogy egyszer ezt mondjam.

Tényleg valami megváltozik ha már megszületik a gyerek rossz irányba hiába is imádja valaki azt a gyereket?!

Miért mennek tönkre a kapcsolatok is rövid időn belül? Amikor kiderül hogy baba van mindenki boldog, olyan furcsa ez nekem.

Itt is több választ olvastam hogy elrontották ezzel az életüket.

Itt most inkább a fiatalabb korosztályra gondolok. 22-28 között


2020. máj. 4. 15:26
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
94%

A 25-ös tökéletesen leírta, ott a pont.

A való világban ritka a boldog anya, főleg 2-3 gyerek után, persze a facen jó képet vágnak, ezért nincs facebookom már vagy 6 éve, instát valójában azt se tudom mi az, csak, hogy ugyan ilyen dicsekvős fa$zság féle mint a face

2020. máj. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként az az érdekes, hogy engem sosem érdekelt a gyerektéma, nem szerettem a gyerekeket sem soha, nem érdekeltek, nem tudtam velük mit kezdeni. Olyan szinten ódzkodtam a gyerekvállalástól h néha szabályosan rémálmaim vtak arról h terhes vagyok. 33 éves koromban kezdett el foglalkoztatni a gondolat, hogy jó lenne gyerek, de nem azért mert az érdekelt, hogy mások mit szólnak ahhoz, hogy nincs. Hanem azért, mert egyrészt mostanra találtam meg azt az embert, aki szeretném hogy a gyerekem apja legyen. Mert ő a világ legjobb embere,és azt szeretném hogy a gyerekemnek ilyen apukája legyen. Ezenkívül szeretném a gyerekemnek megmutatni a világot, elvinni klassz helyekre, megmutatni neki a legjobb zenéket, a legjobb könyveket, együtt nevetni vele, főzni neki finomakat, stb. Vágyom arra, hogy nagyon nagyon szerethessek egy kis lényt és ő viszont szeressen:)) Az a vicc ebben, hogy régebben tényleg soha de soha nem éreztem ezt, csak most egy ideje. Valószínű h ezt jelenti h valaki megérik a gyermekvállalásra :)) viszont ehhez az is kellett, hogy legyen egy jó 15 év az életemben, amikor tényleg és fullra azt csináltam, amit akartam, szanaszet buliztam magam, nagykanállal ettem az életet meg a pasikat, csináltam rengeteg hülyeséget :DD szóval utolsó, még lehet h nálad is eljön az idő, amikor akarni fogod, vagy lehet h találsz vkit akit annyira fogsz szeretni h még ezt is bevallalod érte.
2020. máj. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
68%

A gyerek tényleg nagy strapa, de egyet sem bántam meg az ötből.

Mindet akartuk.

Az elsőt csak a férjem szerette volna, én még munkahelyet akartam váltani, és el sem tudtam volna képzelni magam anyaként. Féltem a szüléstől is, ami tényleg egy borzalmas dolog, ezt tényleg kihagytam volna, ha lehet.

De mind megéri!!!

A gyerek - néhány kivételtől eltekintve - azt tükrözi vissza, amit felé sugárzol. Ha őszintén örülsz neki, és szereted, ő boldog ettől, és ugyanazt a szeretetet adja vissza neked. Felnéz rád, te vagy az isten... Ez tényleg felelősség, téged is nevel, nem lehetsz akármilyen.

Rád van bízva egy (két, három, négy, öt...) ember, akiknek te vagy a lényeg, az irány, tőled várják a tutit, az útmutatást, a határokat... Fantasztikus és nagyszabású feladat, amiért már önmagában is érdemes élni.

Tíz évig nem hagytak aludni. Ma már magamtól sem tudok rendesen. Ezzel együtt megérte.

Ha a búzaszem nem hal meg, egymaga marad, mondta a Názáreti kétezer éve.

Egyébként vállalkozóként dolgozom, a gyerekek mellett megvan a magam élete, nem vesztem el bennük teljesen.

Mindehhez kellett egy olyan férj, akivel vállvetve csináltuk a gyereknevelést. Nem vonult ki belőle, rám hagyva az egészet.

Ezentúl elolvastam egy rakás remek gyereknevelési könyvet, amik sokat segítettek az alapelvek felismerésében. Sokan itt rontják el, és válik a gyereknevelésből valódi rémálom.

James Dobson a legjobb író ebben a témában szerintem.

2020. máj. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
89%

Mert a gyerekvállalás érzelmileg/fizikailag/anyagilag mindenhogy megterhelő.

Senki nem tudja,milyen feszültséget okoz a kialvatlanság, amíg át nem éli.

2020. máj. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyerekvállalásra lelkileg meg kell érni, és aki idő előtt vág bele az mindig megbánja, és mivel ezt nem lehet mondani, mert élve megköveznek az ősanyák, ezért frusztrált és szerencsétlen leszel.


Azok az ismerőseim, akik idősebb fejjel vállaltak babát sokkal kiegyensúlyozottabbak, mint akik túl korán vágtak bele, hiába alkalmasabb a fiatalabb test.


Nálam csak soká jött el az anya akarok lenni érzés, és örülök, hogy hallgattam a saját ösztöneimre, mert biztos, hogy megbántam volna ha nem. Viszont egy idő után már éreztem, hogy nekem kell gyerek, mert többé nem tesz boldoggá az én-idő, az összes pénz és szórakozás, nekem kell, hogy valakiről gondoskodjak, és ezt nem pótolta már házi állat és semmi se. De például a házi állat szerintem egy jó teszt, ha például egy macska, de főleg egy kutya nevelése, gondozása túlmutat a határaidon, akkor a gyerek 10000%, hogy sokkal rosszabb lesz. Szóval én azokat is megértem, akik az állatoknál húzzák meg a saját határaikat.


Ha nem lenne ez az erős társadalmi nyomás, akkor szerintem sokkal több boldog szülő lenne, akik nem vágnak bele a dologba túl korán.

2020. máj. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk a rokonságban van egy párocska, évekig nem lett gyerekük. Nem azért, mert nem lehetett, hanem egyszerűen így volt kényelmes az élet. Aztán a csaj 37 lett, és beindult valami náluk. Soha nem volt szó arról, hogy gyereket szeretnének, nem kötötték az orrára senkinek. Csaj terhes lett, tetejébe ikrekkel. Eltel három év, olyanok a férjével együtt, mint két kicsavart citrom. Néha megkérnek, vigyázok rájuk, de amikor megjönnek értük. Két enervált ember, akiknek a töke tele van mindennel. Ahogy nyúlnak a kicsikért, már az is fáj, hogy a kezüket fel kell emelni. Úgy belegondolok, hogy volt egy baromi kényelmes életük, utazhattak, sokáig alhattak, azt csinálhattak, amit akartak. Most meg bolondokháza, egy felfordított lakás (ház), rendszert ugye a kényelmes élet után nemigen tudtak vinni az egészbe. S ahogy látom, valahogy a kislány igazán konok, megátalkodott, nevelhetetlen (a kisfiú édes). Lesz még nekik elég bajuk.

Summa summárum, nem látom, hogy olyan marha boldogok lennének ettől az egésztől.

2020. máj. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
25%

Azért gondoljatok bele, beteg ez a társadalom. Amelyik nép (vagy nevezd bárminek az emberek bármely csoportját) nem tud vagy akar annyi gyereket felnevelni, amennyi saját magát pótolja, akkor kihal, punktum. Tehát ez a gyereket nem akarok / tudok vállalni hozzáállás össz társadalmilag nem megy.

Persze lehetnek egyedi esetek, akik nem vállalnak, ahogy egy testben is lehetnek sejtek, amik nem képesek osztódni. De ha ez a többség, akkor idővel meghal az egész.

Nem kell ezt megideologizálni, ez puszta evolúció.

Az emberek egy jó része valami miatt sajnos nem képes jól gyereket nevelni, szenved tőle. Ez baj. A megoldást nem tudom.

2020. máj. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

"Amelyik nép (vagy nevezd bárminek az emberek bármely csoportját) nem tud vagy akar annyi gyereket felnevelni, amennyi saját magát pótolja, akkor kihal, punktum. Tehát ez a gyereket nem akarok / tudok vállalni hozzáállás össz társadalmilag nem megy." - te komolyan attól félsz, hogy valamelyik nép kihal? Az nem zavar, hogy túl van népesedve a Föld és közel 8 milliárdan vagyunk?

Épp eg világjárvány közepén vagyunk, amit nagyban befolyásolt a túlnépesedés, de te azon aggódsz, hogy biztos kihal majd valamelyik nép, ha nem szaparodik mindenki.

Egyébként az is kérdés, hogy szerinted miért annyira fontos, hogy minden nép reprodukálja magát? Az eltűnő nyelvekért is ennyire aggódsz? És a kihalófélben lévő állatokért? Vagy csak az emberiségért, akik durván túlszaporodtak?

2020. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, nem minden nép van túlnépesedve! A cigányok, négerek stb, igen. A többiek meg nem.
2020. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
79%
Rasszista utolsó: felfogod hogy a föld szempontjából tök mindegy hogy fekete vagy fehér akiből sok van? Amúgy ha az ökológiai lábnyomot nézed, a fehér népesség a kártékony...
2020. máj. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!