Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzik úgy sokan hogy...

Miért érzik úgy sokan hogy elrontották az életüket mert gyereket csináltak?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs babám, de nem tudom elképzelni hogy egyszer ezt mondjam.

Tényleg valami megváltozik ha már megszületik a gyerek rossz irányba hiába is imádja valaki azt a gyereket?!

Miért mennek tönkre a kapcsolatok is rövid időn belül? Amikor kiderül hogy baba van mindenki boldog, olyan furcsa ez nekem.

Itt is több választ olvastam hogy elrontották ezzel az életüket.

Itt most inkább a fiatalabb korosztályra gondolok. 22-28 között


2020. máj. 4. 15:26
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

Durva amiket irtok.

Egy baratnom most lett terhes 22evesen 3 eves kapcsolatba. Nem tudom elkepzelni hogy birni fogja ezt.

Annyira csendes visszahuzodo nem tudom elkepzelni azt se hogy erelyesebb legyen.

Nem szeretnem ha rossz vege lenne a kapcsolatuknak de nagy bevallalas a reszukrol. 😔

2020. máj. 4. 16:11
 12/44 anonim ***** válasza:
87%
Talán mert minket is a nagyszüleink neveltek fel a szülők helyett.
2020. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
90%

Én az edzéshez hasonlítanám a gyermeknevelést.

Vannak napok, amikor a hátam közepére sem kívánom a testmozgást, de ha szép izmos testet szeretnék, akkor csinálni kell.

Viszont vannak napok, amikor nagyon élvezem és csak úgy elrepül az edzés idő.


A gyerekekkel is így érzem. Vannak napok, amikor semmi másra sem vágyom, csak csend és nyugalom legyen. Ezeken a napokon nehezen veszem az akadályokat. Viszont vannak napok, amikor élvezem a velük töltött időt.


Ha nem vagyok toppon, a férjem átveszi az uralmat minden felett, ha ő nincs toppon, akkor én teszek így. Ha egyikünk sem, ami szerencsére ritka, akkor élünk a modern technika lehetőségeivel.


Én nem játszom a szuperanya szerepet. Anya mellett ember is vagyok, aki nem tud 7/24 pörögni.

2020. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
82%

Nekem nincs gyerekem, mert csak azt tudom elképzelni, hogy elront mindent. Ahogy valaki írta, introvertált vagyok, nem bírnám ki, hogy ne lehessek egyedül, és nekem nem elég napi fél óra, egy hét minimum kell.


De nézd meg, miért vállalnak az emberek alapból gyereket? Pont most a karantén alatt jött ki, hogy semmi értelme. Neveljük a gyereket az első 3 évben, aztán ovi, suli, és annyi kb a gyerekes élet, hogy munka, suli után beszélünk kicsit.


Erre amúgy anyum halála után jöttem rá, hogy az első évekre nem emlékszem, onnantól meg többet voltam suliban, mint vele.

2020. máj. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
96%
Nem a hozzászóló az alkesz, hanem az egyik szülője.
2020. máj. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem nagyrészt a férfiak bánják meg, főleg mondjuk ha vége lesz a kapcsolatnak és a gyerek neki gyerektartást jelent meg egy okot amiért a pszichopata exe zaklathatja
2020. máj. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

Utolso sajnalom hogy igy erzed. 😕

En szerencsere nem gondolom igy, megprobalok mindent felepiteni a ferjemmel es utana johet. Szerencsere en nyusgos porgos robot uzemmod vagyok alapjaraton is a bulitol mar parom elott elment a kedvem en mar kieltem magam, vannak szep emlekeim errol. Ugyhogy nekem fura ha hogyha valaki ezt mondja a gyerkekvallalasrol, de megtudom erteni nem mindenki veszi jol az akadalyokat es sok fugg a korulmenyektol es a partol is hogy milyen.

2020. máj. 4. 16:22
 18/44 A kérdező kommentje:
Ja igen felre ertettem az alkoholistasat elnezest!
2020. máj. 4. 16:23
 19/44 anonim ***** válasza:
94%
"gyerek neki gyerektartást jelent meg egy okot amiért a pszichopata exe zaklathatja" Ja, az ex a pszichopata mert zaklatni kell a fatert a legelemibb kötelessége miatt. Az "szép " mondat hogy apucinak a gyerek csak gyerektartást jelent...
2020. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
95%

Nekem azért ez drámai megfogalmazás, én még ezt nem sok embertől hallottam. Pedig szívesen hallom, mert ebben legalább van őszinteség, meg felelősség, hogy nem a gyerekre fogják, hogy elrontotta, hiszen nem ő kérte az életet, hanem a szülők mentek az ösztön után meggondolás nélkül.

Azzal meg mélyen egyetértek, amit valaki írt, hogy mennyire túltolják ezt a romantikus cukormázas elképzelést a gyerekvállalásról. Te is leírod, hogy amikor kiderül, hogy baba van, mindenki boldog. A fenéket! Mindenki gratulál, de a valódi érzéseket senki se mondja ki hangosan. Már a terhesség is teli van aggodalommal, hiszen ez egy óriási, felelősségteljes döntés, ami egy életre szól, nincs ember, akinek ne jutna eszébe, hogy "biztos kellett ez nekem, biztosan felkészültünk?". A megszokás viszont nagy úr, egy kismama se fogja hangosan kimondani a félelmeit, miközben gratulálnak neki, hisz nem illendő, nem megszokott. (különösen nem a látványos közösségi oldalakon)

A gyerekvállalás egy rendkívül nagy döntés, ha az ember komolyan veszi és jól átgondolva nem is biztos, hogy találni benne értelmet. Viszont sokan ennek ellenére szeretik, jól érzik benne magukat, és ez remek! Sokaknak viszont nem való, ezért üdvözítő, ha páran kimondják a negatív részét is, nem csak a habcsókokat.

2020. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!