Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzik úgy sokan hogy...

Miért érzik úgy sokan hogy elrontották az életüket mert gyereket csináltak?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs babám, de nem tudom elképzelni hogy egyszer ezt mondjam.

Tényleg valami megváltozik ha már megszületik a gyerek rossz irányba hiába is imádja valaki azt a gyereket?!

Miért mennek tönkre a kapcsolatok is rövid időn belül? Amikor kiderül hogy baba van mindenki boldog, olyan furcsa ez nekem.

Itt is több választ olvastam hogy elrontották ezzel az életüket.

Itt most inkább a fiatalabb korosztályra gondolok. 22-28 között


2020. máj. 4. 15:26
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
25%
Ez vicces, én meg pont most bőgtem mert már egy csomó ideje nem jön össze a baba.... :-DDD Érdekes belegondolni, hogy vajon ha ez a sok ember aki szerint szar a gyerekvállalás, ezen átment volna, amin én, akkor is így éreznének?
2020. máj. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
81%
Majd akkor is jusson eszedbe ha kínlódsz a gyerekkel. Mert könnyű úgy szeretni, ha nincs.
2020. máj. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Lehet, en oszinte embernek tartom magam ha a f*m ki lesz hogy mennyire nehez azt ugy is elfogom mondani ha valakit majd erdekelne hogy vagyok.

Nincs meg babam ezert tettem fel a kerdest hogy akik az elejen nagyon boldogok fiatalon atgondolatlanul epp egy jo helyzetbe teherbe esnek azok utana is ugyan ennyire boldogok mint amikor a baba bejelentesenel? Vagy ahogy irtak az csak a cukormaz senki nem fogja elmondani az aggodalmait? Miert kell megjatszani mindig mindenkinek magat akar csaladon belul is? Szerintem ebbe semmi rossz nincs ha valaki oszinte

2020. máj. 4. 17:40
 24/44 anonim ***** válasza:
61%
Mert sokaknak, ahogy anyámnak is, azért kellett a gyerek, hogy ne botránkozzanak meg mások, hogy miért nincs. Aztán amikor elmondta, hogy megbánta, én megértettem őt, hiába fájt nagyon. Én sem vállalnék, egy gyerek drága. Kenyérpusztító, mondjuk ki és még nem is várhatsz garantált háláskodást. Nekemszegezte a kérdést, hogy majd én ápolom-e őt, ha vén lesz, hát mondom a nyugdíjadból majd kipengetheted az otthont, mert tőlem ugyan semmit nem kapsz majd. Hát ezért.
2020. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
77%

Nincs gyerekem, és nem is vágyom rá egyelőre, és amit látok magam körül, az sem ösztönöz rá. Lakóparkban élek, sok család van itt gyerekkel. Napközben lent játszanak a gyerekek az udvaron, visítva-üvöltve, megfáradt, slampos, behízott anyukák kiabálnak velük.

Néhány még csak babakocsit tologat, karikás szemek, felpüffedt arc, soha a boldogság egy kis szikráját nem láttam egyiken sem. Pedig higyjétek el, figyelem, mert 28 vagyok és foglalkoztat a téma valahol.

Elmegyek boltba, ott ugyanezt látom, gyerekkoromban anyámon is ezt láttam.

Megnézem az életem: jól keresek, szeretem a munkámat, sokat utazom, tök jó párkapcsolatom van, szabadok vagyunk, oda megyünk, ahova csak akarunk, amikor csak akarunk. Az összes pénzemet magamra költhetem és addig aludhatok, ameddig csak jól esik. Miért vágynék egy gyerekre, aki tönkretesz mindent?

És igen, sokan jönnek az élet értelme, legjobb dolog stb. dumával, csak mint írtam, a valóság teljesen mást mutat. Én nem boldog anyukákat látok, hanem fáradt, leélt anyukákat, ellaposodott kapcsolatokat.

2020. máj. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
Fura ez a social media mert ott meg csak boldog anyukakat latni..
2020. máj. 4. 18:18
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
"Miert kell megjatszani mindig mindenkinek magat akar csaladon belul is?" Hogy az ember elkerülje a lehurrogást, csesztetést megvetést, mert "szaranya" ha ki meri mondani fél, aggódik, kínlódik, szenved.
2020. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
88%

"Fura ez a social media mert ott meg csak boldog anyukakat latni"


Aha, boldogok. Egyik barátnőm instája tele van a "boldog anya" szereppel. A terhességet nehezen viselte, a szülés sem volt sima, és eldöntötte, hogy ennyi, egy gyerek elég. Teherbe esett másodszorra is, és a férje nem engedte, hogy abortuszra menjen. Persze apát nem érdekli egyik gyerek sem, a lényeg az volt, hogy nehogy már a nő döntsön az ő "magjáról".


De ha megnézed a social media oldalait, azt hiszed, eszméletlen boldog.

2020. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 walk w1th mee ***** válasza:
92%
Nekem konkrétan már egyik legjobb barátomnak elege van,pedig még meg sem született a baba:D már nemjó a kapcsolatuk stb már bánja.Na már most engem mindenki ezzel bombáz hogy jaj majd meggondolod magad majd akarni fogsz gyereket akarja a fene. Mint az egyik fenti válaszoló,akkor kelek amikor akarok,oda megyek és akkor amikor akarok.Szerintem az élet nem csak erről szól hogy feladunk egy életet egy másik miatt.A cimborám/im egztmár nem élik át és látom rajtuk a gyötrődést. Nos,én ebből nem kérek,+plusszeretek egyedül lenni szintén.
2020. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
14%
29es, gondolom te valami 20eves fiúcska lehetsz a hozzászólásodból kiindulva :)))))
2020. máj. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!