Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzik úgy sokan hogy...

Miért érzik úgy sokan hogy elrontották az életüket mert gyereket csináltak?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs babám, de nem tudom elképzelni hogy egyszer ezt mondjam.

Tényleg valami megváltozik ha már megszületik a gyerek rossz irányba hiába is imádja valaki azt a gyereket?!

Miért mennek tönkre a kapcsolatok is rövid időn belül? Amikor kiderül hogy baba van mindenki boldog, olyan furcsa ez nekem.

Itt is több választ olvastam hogy elrontották ezzel az életüket.

Itt most inkább a fiatalabb korosztályra gondolok. 22-28 között


2020. máj. 4. 15:26
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
55%

Ezt én sem értem...

Én 20 évesen szültem és egy percig sem bántam meg. A volt férjemmel utána is jó kapcsolatunk volt de sajnos ő 2 éve elhunyt...

A kislányom 4 éves és ő az életem, ha ó nem lenne, sokkal szegényebb lennék. Anyának lenni a legcsodálatosabb dolog ❤️

2020. máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
89%
Talán azért mert "illik" hazudni hogy milyen cukormázas rózsaszín nyáltenger a szülőség, és mikor odakerülnek, sorra esnek porára az emberek. Mert szülőnek lenni nem mámor, hanem ku.rva kemény küzdelem a gyerekért, és nagyon sokszor a gyerekkel- aki a legtöbbször nem anyu álma jógyerek, hanem akaratos, nagypofájú, követelőző, a szülőt lenéző "azcsinálokamitakarok" önálló akaratú emberi lény. Ehhez vegyél két szülőt akik a legtöbbször majd beledöglenek a munkába hogy mindent megadjanak egy emberpalántának-akit egyre kevésbé ismernek. Hát ezért érzik úgy sokan hogy nem kellett volna gyereket vállalni. Hogy nem éri meg az örökös önfeladás, munka, önmaguk háttérbe szorítása. És nem, nem csak nevelés kérdése.
2020. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
72%

Nem élték ki magukat, hiányzik a buli, társaság. Azért elég megterhelo tud lenni, amikor gyakran hónapokig nem találkozol mással csak a kisbabáddal és a pároddal. Hiányzik az élő beszéd, a szórakozás, közben kialvatlan vagy, fáradt, nem ér semmilyen inger stb.

Ha mindkét fél kialvatlan, ingerlékeny lesz egy idő után, ez vezet konfliktushoz.


Szerencsére mi jól vesszük az akadályokat a férjemmel és a világért se változtatnék a gyermekvallalasunk menetén, de azért ami tény az tény, a felnőttek társasága, a szórakozás bizony néha hiányzik. Viszont az első pár év nem erről szól, hanem arról hogy életben tartsunk egy gyereket és tanítsuk őt az alapvető dolgokra (evés, ivás, járás stb)

Na szóval nem egyszerű, aki úgy ugrik a vízbe hogy nem tudja mire vállalkozik, azt érheti arcul csapaskent hogy a baba nem csak cuki, kemény feladat őt ellatni, miközben háztartást is kell vezetni, és persze nőnek is kell maradnod közben, tehát főzni mosni takarítani lefogyni szépnek lenni gyereket nevelni egyszerre minden nap kemény, ahogy az is kemény hogy tarts el egy családot, légy férfi, mutass megfelelő férfi példát a gyereknek... Mindezt kialvatlanul mert az első pár év a napi 2-3 óra alvást jelenti

2020. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
87%
És akkor hol van még a kamaszkor, meg a "szüleim nem tudnak semmit , tök hülyék? "
2020. máj. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim válasza:
79%

A gyerek aranyos, valoszinu szertik is.


A gond a megelhetes.

Anya otthon babazik. Apa 12oraban havi 28 nap veri a vasat.

A kimerultsegtol faradt, a budos gyerek nem hagyja pihenni.

Az anya faradt a gyerektol.

Mindketten hullak, nincs szex


Gyulnek a szamlak, a gyereknek meg kell adni amit muszaj.

Apuka meg tobbet melozzon stb.

Jonnek a veszekedesek, anyagi, idegi problemak.

Betegsegek.

Majd a valas.

2020. máj. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk teljesen kifordult az életünk a gyerek születése után. Akartuk, terveztük, de ha még nem volt, akkor nem lehet tudni, milyen lesz igazán, ha megszületik. Imádtuk és imádjuk (ma már nem kicsi), de őszintén megmondom, pokol volt.

Már a szülés is.....Aztán ott van a felelősség, hogy jól csinálod-e a gondozását. Összefolynak a napok és az éjszakák, kevés olyan szerencsés szülő van, akinek alszik éjjel a gyereke. És ez megy hónapokig, sőt évekig, ha rossz alvó.

A szexuális élet a padlón, se kedv, se energia, 10-10 perc lopott idő. A gyerek valahogy mindig akkor ébred fel, megérzi, vagy a fene tudja, amikor szeretkeznétek.


Aki nyüzsgősebb típus, az jobban veszi az akadályokat, az introvertáltaknak szerintem nagyon nehéz, mert egyszerűen nincs én-idő, főleg ha segítség sincs.

Egy percig nem bántam meg, sőt vállaltunk utána még egyet, de teljes mértékben átalakította az életünket és sokszor csak egy használ választott el a válástól bennünket.

2020. máj. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
88%
Anyám, apám jó nevelést kaptak, anyám kicsit szigorúbbat, de mégis elképesztően szar ember lett belőlük. Lett két normális, egészséges gyerekük, én és a testvérem, és mi lett belőlük? Egyikőjük alkoholista, a másikat 7 éve nem láttam. Sose törődtek velünk. Nekem ebből az a tanulság, hogy minek vállaljak gyereket, ha a nevelés nem sokat ér.
2020. máj. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
78%

Amikor a gyermekem annyiba se vesz, hogy annyit mondjon: boldog anyák napját, vagy légyszi, vagy köszönöm... Nem neveletletlen, csak nevelhetletlen, a romlott génjei kiirthatatlanok. Na akkor én is tudom így érezni.

Tudom, hogy olvassa ezt. Tudom, hogy magára ismer. Tudom, hogy ettől sem fog megváltozni. Soha senki nem érdekelte. Soha senkire nem volt tekintettel. Soha senkihez nem tudott alkalmazkodni. Soha nem lesz képes empátiára. SOHA. Elkeserítő. Kétségbeejtő. Feldolgozhatatlan.

Akkor is az anyja maradok, akkor is mindent megteszek, hogy sikeres, boldog felnőtté váljon, mert ez egy anya dolga.

Csak piszok nehéz.

És bármit mondok vagy gondolok néha, akkor sem csinálnám vissza. Akkor is szeretem, bármilyen nehéz.

2020. máj. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
22%

Mert felelőtlen nyomik.


Te tudod majd felelősséggel és szeretetben nevelni a gyerekedet?

A legrosszabbra kell felkészülnöd!! Akkor nincs meglepetés

2020. máj. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Hat ha alkoholista vagy ne is vallalj gyereket.

Honnan tudod hogy a szuleid jo neveltetest kaptak? Ezt sose fogod megtudni mert nem voltal ott.

2020. máj. 4. 16:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!