Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A ferjemmel nagyon csunyan osszevesztunk, ebay-en eladtam valamit,de hirtelen nem talaltam semmi adatot az oldalon, se cimet se a penzt nem utaltak at a szamlamra, szoval minden eltunt, nem ez a lenyeg....viccesen magyaraztam a ferjemnek, hogy mi tortent, erre fel o kuldott az ebay-nek egy uzenetet en rakerdeztem,hogy mit csinal mondta, hogy mindjart folhivja valaki az ebay-tol es beszeljek veluk, hogy megis mi tortenik, mi nemetorszagban elunk, en nem beszelem olyan jol a nyelvet, meg az onbizalmam is nulla es "feltem" beszelni es mondtam a paromnak, hogy nem en nem beszelek, par masodpercen belul csorgott a telefon, a parom folvette es elkezdte elmagyarazni a helyzetet mire a hölgy azt mondta velem kell,hogy beszeljen szemelyesen, erre a ferjem a kezembe nyomta a telefont, hogy beszeljek, en meg bepanikoltam es kinyomtam a telefont.

Erre a ferjem nagyon megharagudott ram, hogy buta vagyok es, hogy tudtam ilyen bunkon viselkedni, en is megharagudtam, mert kozoltem vele az elejen, hogy nem akarok beszelni telefonon.

Ki hibazott szerintetek?


2020. ápr. 30. 16:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
A párod bunkó volt. Előttem is írták, hogy a férjed, annak tudatában, hogy tudta nem szeretsz németül telefonálni, odanyomja mégis, helytelen magatartás. Az pedig egyenesen röhejes, hogy téged bunkónak és butának állított be. Ha indulat is van, azért kulturáltan lehet vitatkozni.
2020. ápr. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Elegem van mar abbol,hogy folyton csak en hibazok ebben a kapcsolatban.

4 eve csak en hibaztam.

2020. ápr. 30. 17:09
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt csak azok erthetik meg akik hasonló cipőben járnak. Majdnem több mint 10 éve tanulom az angolt, simán értem amit mondanak, filmeket nézek angolul, írni olvasni tudok. Viszont simán lefagyok ha hirtelen a semmiből, úgy, hogy nem vagyok rá felkeszulve meg kell szolalnom angolul. A mai napig képes vagyok lefagyni. Vannak ilyen emberek, még ha ti nem is vagytok ilyenek, válaszolók, higyjetek el hogy vannak ilyen emberek. És örüljetek hogy ti nem vagytok ilyenek. A férjed meg bunkó ha férjed létére nem képes ezt megerteni és elfogadni. Az egy dolog hogy itt a sok ismeretlen ember gyk-n lehulyez stb emiatt de hogy a férjed is ennyi rohadtul támogató és megértő legyen.....
2020. ápr. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
13-as szivbol koszonom!👍🙂
2020. ápr. 30. 17:26
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

Ha a KÉRDEZÖ rendelt valamit, akkor csak VELE beszélhet az ügyintézö, a férjjel vagy bárki mással nem.

Szóval ha annyira tudsz németül, hogy rendelj valamit, akkor arra is elég, hogy elmond, mit a problémád!

2020. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%

Neked van igazad. A férjeddel még az ügyfélszolgálat hívása előtt tudattad nem beszéled magabiztosan a nyelvet.

(Ez így korrekt volt)


A férjed bunkó volt, hogy a kezedbe nyomta a telefont. Ezzel kellemetlen helyzetbe hozott. A férjed ilyen jól beszéli az idegennyelvet, mondhatta volna, te nem beszéled jól a nyelvet, ezért ő segít a tolmácsolásban.

Ha elfogadjak akkor jó, ha nem akkor nem. Tanulópénz volt.

2020. ápr. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
48%

Itt kommunikációs hibák történtek mindkét fél részéről.


4 év után (és nem ismertség, mert az mégtöbb nálatok ugye) már tudnod kell, hogy a párod elsőre nem fog fel dolgokat, illetve azt is, hogy hogyan bánik veled, ha nem úgy történnek a dolgok, ahogyan ő szeretné. Ezt előre látnod kell, és a megtanult működő sémák szerint kell kezelned.


Ő is hibás, hiszen neki is tudnia kell figyelnie magára, hogy amikor így viselkedik, akkor lassítania kell, meg kell hallgatnia téged. Nem rögtön cselekedni. Illetve az utólagos hibáztatás és dühkitörés már beteges, nárcisztikus személyiség befigyel.


Én azt gondolom, hogy ebben a szituációban mindketten éretlenül viselkedtetek, nem voltatok méltóak ahhoz, amit házasság során meg szoktak fogadni egymásnak a felek.


Leginkább a gyerekes jelzőt tudom használni. Nagyon éretlen.

2020. ápr. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
77%

A férjed hibázott, ez egyértelmű. Ha egyszer mondtad neki, hogy most nem akarsz beszélni... Ez nem azt jelenti, hogy később sem, másnap sem, vagy pár nap múlva sem beszéltél volna az ügyfélszolgálattal. Elég érzéketlen a férjed, ha ezt képtelen felfogni. Minek erőltet valamit, amihez nincs kedved?

Amúgy megértem a problémádat teljesen. Én Angliában élek 10 éve, jól beszélem a nyelvet, de én sem szeretek telefonon beszélni. Az akcentusom örökre meg fog maradni, és telefonon még kevésbé érthető az idegen akcentus. Plusz stresszhelyzetben még inkább hajlamos vagyok nem pontosan fogalmazni, nyelvtanilag hibásan mondani valamit, ha rögtönözni kell. Ezért én is mindig előre átgondolom, hogy mit fogok mondani, memorizálom a mondatokat. Főleg neked, ha még nem is megy olyan jól a nyelv, írd le inkább mit fogsz mondani, mert stresszes szituációban még inkább hajlamos az ember elfelejteni szavakat, betanult mondatokat is.

Van is rossz tapasztalatom telefonos témában. Nem egyszer volt olyan, hogy a vonal túlsó végén lévő ügyintéző, boltos, stb. egyszerűen rámtette a telefont... Vagy ügyfélszolgálatos átkapcsolt máshoz, mert nem akart velem bajlódni. :D

2020. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
17-es, igen eretlen viselkedes volt mindket reszrol.
2020. ápr. 30. 17:59
 20/23 A kérdező kommentje:

Kedves 15-os, nem rendeltem semmit, hanem eladtam valamit.

A nemetem nem nagyon jo,de hirtelen bepanikoltam, feltem megszolalni es kozben az nem esett jol, hogy kozoltem a parommal, hogy nem akarok telefonalni, sott meg csak a segitseget sem kertem, hanem elmagyaraztam, hogy mi tortent.

Megkerdezthetett volna eloszor, hogy:" hey, szeretned,hogy folhivjuk oket?" vagy valami hasonlo.

De mindegy, itt komunikacio problema volt.

Sajnos

2020. ápr. 30. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!