Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Összetörték...

Kinek van igaza? Összetörték a gyerekei a táblagépet, de fizetni nem akarnak

Figyelt kérdés

Délutánonként nálunk vannak a bátyám gyerekei (11 és 13 évesek). Az alap, hogy az én lányom folyton a célpont, ő van szekálva, csúfolva, kergetve, bántva. Rengeteg a vita emiatt itthon, anyám mossa kezeit, hogy az én gyerekem a nyafka, nem fogja kitiltani az unokáit, stb (a szüleimmel élünk, tehát kikerülni sehogyse tudjuk őket). Ma is itt voltak iskola után, a lányom már reggel előre sírt, hogy ő így nem akar hazajönni, bejön a munkahelyemre a nagyapjával inkább, szóval már alapból jóhangulatúan indult a napunk. Délután hazajöttem, mutatja sírva a lányom, hogy a fiúk összetörték a táblagépét. Tényleg összetört, van rajta egy nagy repedés, és a fele képernyő sötét. Kérdeztem mi történt, azt mondta, hogy videót nézett az ágyában, elkezdték lefogni és csikizni, mire a táblagép valahogy a földre esett, és összetört. A két nagy állította először, hogy ők ott sem voltak, aztán mikor felemeltem a hangom, csak kiderült, hogy tényleg úgy volt, ahogy a kicsi mondta. Nincs sok pénzünk, újat venni nem tudunk. Mikor jött értük a tesóm, beszélni próbáltam vele, hogy legalább a javítás felét fizesse ki. Közölte, hogy ő aztán nem fogja, bizonyítsam be, hogy a gyerekei voltak, vagy pereljem be, de tőle pénzt ne várjak... Úgy, hogy amúgy többszörösét keresi egyedül annak, mint mi a férjemmel ketten. A két gyerek telefonjai többet érnek, mint a mi autónk. Meg sem érezné... Mi viszont arra is spórolunk, hogy nőgyógyászhoz elmenjek az éves szűrésre, vagy hogy a gyereknek tudjunk új szemüveget venni. Meg nekem esik, hogy egy 8 évesnek minek táblagép, meg már biztos előtte is összetörte, az én gyerekem annyira béna, hogy ilyen a kezébe nem kéne adni. Pedig nagyon vigyázott rá, ügyesen használta, megbeszéltük még az elején, hogy napi max. 1 óra, és utána eltesszük, és ehhez tartotta is magát. Plusz hiába ő kapta, nekünk is jól jött nagyon sokszor.


Meg tényleg nem azt mondom, hogy akkor vegyen vadonatújat, csak hogy a javítást felezzük legalább.


2019. szept. 4. 20:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Ezek után az életben nem johetnenek tobbet hozzam az fix.
2019. szept. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
99%

Tudod ezek után ki tűrné meg ezeket a kölyköket a gyerekem mellett...

Karácsonyra majd kapnak egy nagy semmit, helyette vesztek a saját gyereketeknek egy új tabletet.

Gyerek ajtajára pedig szereljetek zárat, hogy ha jön a csürhe, be tudjon zárkózni (ill. ha nincs otthon, be tudja a cuccait csukni).

2019. szept. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk el is kéne költözni
2019. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
Tűnjetek el onnan a fenébe, de gyorsan, amíg anyád dirigál, addig rátok nem vár semmi jó.
2019. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod, hogy kinek van igaza, mért kérdezed. Ha valaki képes ilyet mondani, hogy hazudsz, nem fizet és pereld be, az nem testvér. Egyáltalán ne állj szóba vele, a lányod vagy ne legyen otthon, amikor jönnek, vagy tényleg kulccsal zárkózzon be. És az én kis személyes bosszú, hogy biztos történne valami véletlen baleset az ún. bátyám vagy valamelyik kölyke értéktárgyával.
2019. szept. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Persze, el kéne. 44 és 47 évesek vagyunk, elég sokszor megfordult már a fejünkben a költözés gondolata, elhiheted. Nekünk sem jó ez a helyzet, de két minimálbérből nemigen tart fenn az ember itt egy albérletet, és él meg a családjával együtt. Lakást sem tudunk venni "csak úgy". Meg ez a ház hatalmas, anyuék nem tartották volna meg, ha anno nem maradunk itt. Szóval ezt a "költözz el" választ nem igazán tudom értékelni, mert nyilván ha tudnánk, mennénk.
2019. szept. 4. 21:10
 7/28 anonim ***** válasza:
97%
Azt a hatalmas házat kettőbe kéne cserélni. Így az anyád magához láncol.
2019. szept. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
55%
És ha szülők meghalnak? Az fix hogy testvered ott fogja verni az asztalt hogy fele haz az övé. Amugy ha nincs penz, ajkor gyerek sw kell, meg 20 ev alatr csak illett volna lakást venni. Ezektol fuggerlenul testvered es gyerekei gyökerek
2019. szept. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%
Akkor ha olyan nagy a haz, miert nem zárkózhat be a gyereked, lenne nalad meg nala benn is egy kulcs, te is kitudnad nyitni. Es ja, mi lesz, ha szülok kihalnak? Azt hiszed a bátyád nem akarja majd kivenni a hazbol a részét? Jo nagy perpatvar lesz még ebbol. Inkabb onallosodni kellene tenyleg 40en felul. Egyes gyarakban sima betanitott munkaval is netto 200, nagyob sok ismerosom annyit keres, 8 órában. Hárman 400 ezerből csak kihoztok mar egy kis albit.
2019. szept. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
92%

Mindenképp költözzetek el! Nem kötelező minimálbérért dolgozni! Ne hagyd, hogy a lányod ebben a terrorban nőjön fel!

A zárható ajtó addig megoldás lehet.

Mást nem tudsz tenni, komolyabb viszály nélkül.

2019. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!