Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Összetörték...

Kinek van igaza? Összetörték a gyerekei a táblagépet, de fizetni nem akarnak

Figyelt kérdés

Délutánonként nálunk vannak a bátyám gyerekei (11 és 13 évesek). Az alap, hogy az én lányom folyton a célpont, ő van szekálva, csúfolva, kergetve, bántva. Rengeteg a vita emiatt itthon, anyám mossa kezeit, hogy az én gyerekem a nyafka, nem fogja kitiltani az unokáit, stb (a szüleimmel élünk, tehát kikerülni sehogyse tudjuk őket). Ma is itt voltak iskola után, a lányom már reggel előre sírt, hogy ő így nem akar hazajönni, bejön a munkahelyemre a nagyapjával inkább, szóval már alapból jóhangulatúan indult a napunk. Délután hazajöttem, mutatja sírva a lányom, hogy a fiúk összetörték a táblagépét. Tényleg összetört, van rajta egy nagy repedés, és a fele képernyő sötét. Kérdeztem mi történt, azt mondta, hogy videót nézett az ágyában, elkezdték lefogni és csikizni, mire a táblagép valahogy a földre esett, és összetört. A két nagy állította először, hogy ők ott sem voltak, aztán mikor felemeltem a hangom, csak kiderült, hogy tényleg úgy volt, ahogy a kicsi mondta. Nincs sok pénzünk, újat venni nem tudunk. Mikor jött értük a tesóm, beszélni próbáltam vele, hogy legalább a javítás felét fizesse ki. Közölte, hogy ő aztán nem fogja, bizonyítsam be, hogy a gyerekei voltak, vagy pereljem be, de tőle pénzt ne várjak... Úgy, hogy amúgy többszörösét keresi egyedül annak, mint mi a férjemmel ketten. A két gyerek telefonjai többet érnek, mint a mi autónk. Meg sem érezné... Mi viszont arra is spórolunk, hogy nőgyógyászhoz elmenjek az éves szűrésre, vagy hogy a gyereknek tudjunk új szemüveget venni. Meg nekem esik, hogy egy 8 évesnek minek táblagép, meg már biztos előtte is összetörte, az én gyerekem annyira béna, hogy ilyen a kezébe nem kéne adni. Pedig nagyon vigyázott rá, ügyesen használta, megbeszéltük még az elején, hogy napi max. 1 óra, és utána eltesszük, és ehhez tartotta is magát. Plusz hiába ő kapta, nekünk is jól jött nagyon sokszor.


Meg tényleg nem azt mondom, hogy akkor vegyen vadonatújat, csak hogy a javítást felezzük legalább.


2019. szept. 4. 20:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%

Tökmindegy, kinek van igaza.

A testvéred nem akar és nem is fog fizetni, mert ugyanolyan bunkó, mint a gyerekei.

A te gyereked lelki sérült lesz, valószínűleg soha nem lesz normális ember az éveken át tartó terrorizálás miatt.

Ki tudjátok kerülni, úgy, hogy nem éltek a szüleitekkel...

Menjetek el máshova dolgozni. Akár földrajzilag is.

A fél ország külföldre jár, Szombathelyen meg Sopronban él, emberi bért keres és ti azt mondjátok, nincs lehetőségetek?

bátorság, elszántság, belátás, céltudat, igény a jobbra, az hiányzik, nem a lehetőség.

Szegény kislányt nagyon sajnálom.

2019. szept. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
91%
Azért az nagyon érdekes, hogy a te legnagyobb problémád, kérdező, az, hogy a bátyád nem akarja az összetört táblagépet kifizetni. Sajnálom, de igazuk van azoknak, akik szerint meg kellene védened a gyerekedet az unokatestvérei terrorjától. És itt most nem a pénzről meg a táblagépről van szó. Mindegy, milyen kifogásaid vannak, neked van jogi felelősséged azért, hogy a gyereked egészséges légkörben nőjön fel. Neki aztán magyarázhatod, hogy de minimálbért keresünk, el kell mindent viselned. Fekszik az ágyán és néz valamit, hogy lehet, hogy két nagyobb fiú csak úgy bemehet hozzá? Milyen szoba az?? Tök mindegy, el tudtok-e költözni vagy sem, vagy ki mit fizet ki. Ha fél a gyereked és nem akar hazamenni, akkor tegyél azért, hogy ne féljen hazamenni, és ne a táblagép miatt rinyálj, mert nem az a lényeg.
2019. szept. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
84%

"Fekszik az ágyán és néz valamit, hogy lehet, hogy két nagyobb fiú csak úgy bemehet hozzá? Milyen szoba az?? "


Úristen, és komolyan, ha elkezd nőcisedni, miket fognak csinálni vele azok a nagyobb fiúk, akik ráadásul ketten vannak??????


Sajnálatos, hogy ilyen körülmények között éltek a szülőkkel, hogy minimálbéren tengődtök, de könyörgöm...

2019. szept. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
78%

"Úristen, és komolyan, ha elkezd nőcisedni, miket fognak csinálni vele azok a nagyobb fiúk, akik ráadásul ketten vannak??????"


Basszus:(( Ugyanez jutott eszembe:((

2019. szept. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, nem akarok észt osztani, de:

Ha nagy a ház, akkor technikai leválasztás nem lehetséges?

Volt az életemben pár év, amikor igazán utált rokonnal voltam kénytelen egy házban lakni. Végül megoldottuk, két lakást csináltunk az egy házból. Külön bejárattal, és mindenki magára zárhatta a saját lakását.

2019. szept. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
81%

Ide figyelj, te némber! Hihetetlen, hogy vadidegen emberrel ilyen hangnemet ütök meg, de kiborírottál.

Te vagy a férjed kenje neki a falnak a két kis takony gyereket, hogy többet ne merjenek a gyerekedhez nyúlni! Alap, hogy sarokba szorítanám a nagypofájú szülőket is, hogy állítsák le a kölykeiket.

Simán lehet, hogy molesztálják, de minimum bántalmazzák, porba tiporják a kislányodat.

Retteg, és te a tablet árán sipítozol? Csak csikizés miatt nem akarna elbújni előlük, nem gyanús? Ne anyádat győzködd, ebben nem ő a hunyó, azt enged a házába, akit akar. Alaposan kérdezd ki a lányod, hogy mit művel vele a két kretén. Abnormális módon fél szegény a saját otthonában, ahol biztonságban kéne éreznie magát! Nem akarjátok meghallani a segélykiáltásait, ez számomra elképesztő, pedig már magasan van az ingerküszöböm...

Igen, akár költözzetek el, tudod, éhezni még mindig jobb, mint egy életre lelki nyomorékká válni az elszenvedett abúzusok, stressz és a biztonság, támogatás teljes hiánya miatt.

Ne az anyagiakon nyekeregjél, hanem védd meg a tulajdon gyerekedet, aki csak rád számíthat! Vonatkozik ez a töketlen férjedre is.

2019. szept. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos míg ott laktok így hiába van igazad. Ez így lényegtelen. Nem tudsz tenni semmit. Ha testvéred így áll a dologhoz akkor veszett ügy. Sajnálom. Amit egyik válaszoló írt az nagyon jó ötlet. Innentől annak a két gyereknek ajándékot nem vesztek. Se szülinapra se nevnapra se karácsonyra. Ha elkezdenek vergodni, meg lehet mondani sokat kellett sporolnotok hogy új tablagepet vegyetek a gyereketeknek amit az ÖVÉI eltortek. Ez van. Aztán mehet az utalkozas milyen bunkók vagytok mert úgyis az lesz a vége hogy még neki áll feljebb majd. De ez van. Valahogy márpedig onnan el kell költözni. Aztán pedig vissza sem nézni. Ilyen testvérem lenne már rég megszakitottam volna vele mindenféle kapcsolatot.
2019. szept. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
81%
Ki nem szarja le a tabletet?? Miért nem az zavar, hogy lelki sérültet csinálnak a lányodból? Te hol vagy és mit csinálsz, amikor a két hülyegyerek terrrorizálja? Hogyhogy nem kevertél még le nekik két istentelen pofont? Miért nincs a kislányod szobájában retesz, hogy elbújhasson az állat unokatesól elől?
2019. szept. 7. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!