Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Összetörték...

Kinek van igaza? Összetörték a gyerekei a táblagépet, de fizetni nem akarnak

Figyelt kérdés

Délutánonként nálunk vannak a bátyám gyerekei (11 és 13 évesek). Az alap, hogy az én lányom folyton a célpont, ő van szekálva, csúfolva, kergetve, bántva. Rengeteg a vita emiatt itthon, anyám mossa kezeit, hogy az én gyerekem a nyafka, nem fogja kitiltani az unokáit, stb (a szüleimmel élünk, tehát kikerülni sehogyse tudjuk őket). Ma is itt voltak iskola után, a lányom már reggel előre sírt, hogy ő így nem akar hazajönni, bejön a munkahelyemre a nagyapjával inkább, szóval már alapból jóhangulatúan indult a napunk. Délután hazajöttem, mutatja sírva a lányom, hogy a fiúk összetörték a táblagépét. Tényleg összetört, van rajta egy nagy repedés, és a fele képernyő sötét. Kérdeztem mi történt, azt mondta, hogy videót nézett az ágyában, elkezdték lefogni és csikizni, mire a táblagép valahogy a földre esett, és összetört. A két nagy állította először, hogy ők ott sem voltak, aztán mikor felemeltem a hangom, csak kiderült, hogy tényleg úgy volt, ahogy a kicsi mondta. Nincs sok pénzünk, újat venni nem tudunk. Mikor jött értük a tesóm, beszélni próbáltam vele, hogy legalább a javítás felét fizesse ki. Közölte, hogy ő aztán nem fogja, bizonyítsam be, hogy a gyerekei voltak, vagy pereljem be, de tőle pénzt ne várjak... Úgy, hogy amúgy többszörösét keresi egyedül annak, mint mi a férjemmel ketten. A két gyerek telefonjai többet érnek, mint a mi autónk. Meg sem érezné... Mi viszont arra is spórolunk, hogy nőgyógyászhoz elmenjek az éves szűrésre, vagy hogy a gyereknek tudjunk új szemüveget venni. Meg nekem esik, hogy egy 8 évesnek minek táblagép, meg már biztos előtte is összetörte, az én gyerekem annyira béna, hogy ilyen a kezébe nem kéne adni. Pedig nagyon vigyázott rá, ügyesen használta, megbeszéltük még az elején, hogy napi max. 1 óra, és utána eltesszük, és ehhez tartotta is magát. Plusz hiába ő kapta, nekünk is jól jött nagyon sokszor.


Meg tényleg nem azt mondom, hogy akkor vegyen vadonatújat, csak hogy a javítást felezzük legalább.


2019. szept. 4. 20:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem akartok elköltözni akkor tényleg csináljatok valami zárat az ajtóra. Nekem unokatestvéreim voltak olyanok hogy valahányszor átjöttek hozzánk valamit biztos hogy tönkretettek, ezért egy idő után amikor tudtam hogy jönnek mindenünket eldugtuk öcsémmel ami fontos és nem két forint aztán bezárkóztunk a szobánkba. Ha valamit kölcsön adtunk soha többet nem láttuk viszont. Évek óta nem tartjuk a kapcsolatot és őszintén egyik sem hiányzik, sőt.
2019. szept. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
92%

Nem akar végre valaki a sarkára állni ebben a nyamvadt családban?

Vagy a lányod, és rúgja tököd a bátyád idióta gyerekeit, vagy verje szét a fejükön a tabletet, vagy nem tudom.

Vagy akár te, és mondd meg a hülye bátyádnak, hogy nem a felét fizesse ki, hanem az egészet, és sürgősen költözzetek el.

Vagy akár te meg a férjed, és keressetek már egy normális állást könyörgöm a mai világban, milyen birka dolgozik minimálbérérért? Ráadásul mindketten.

Jézusom, nagyon felhúzott, hogy szegény lány ártatlanul szenved, mert a családjában senki nem képes tököt növeszteni és kiállni magáért.

2019. szept. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Argloss ***** válasza:
97%

Az egészet ki kellene fizetnie.

Nekem ebben a történetben egyébként az a legszomorúbb, hogy a 8 éves kislány anyukája mossa kezeit... Nem érdekli, hogy a gyermeke szorongva megy haza, nem tesz semmit az ellen, hogy a saját otthonában ahol biztonságban kellene lennie a kislánynak, ott állandóan bántalmazzák. Szegény gyereknek mögött nem áll senki, mert akikre számíthatna azok nem hajlandóak lépni semmiben sem, csak megelégszenek azzal ami van.

A törött tabletnél talán a lányod fontosabb kellene legyen. Ha olyan közegben nő fel, ahol bántalmazzák, ahol semmibe veszik, ahol csak a tehetetlenséget látja, akkor a jövője is hasonló lehet majd. Nem lesz majd képes meglátni a lehetőségeket, ragaszkodni fog a rosszhoz is csak ne kelljen tennie semmit. Csak sodródni fog és szenvedni, ahogy anyától meg apától tanulta, miközben napi szinten reszketve kellett hazamennie...

2019. szept. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, nem akarok észt osztani, de már ott elbaxtad, hogy a szüleid nyakára szültél. Úgyhogy minél hamarabb, amint lehet, hagyjátok ott ezt a két részre hajló vén hülyét, akiknél ilyen szinten működik a kettős mérce.


De ha már nem költöztök, a minimum, hogy zárat szereltek a lányotok szobájára.


Én megmondanám a bratyómnak, hogy még egyszer így viselkednek az én gyerekemmel, a csukott ablakon dobom ki mindkettő unokaöcsit vagy hugit-bocs, ha megírtad a bátyád gyerekeinek a nemét-.

2019. szept. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
84%

Negyven felettiek vagytok, két kereset egy gyerek és nem tudtok költözni???

Nem a tablet a probléma hanem ez.

2019. szept. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonymousreview60 ***** válasza:
95%

A bátyádnak az egészet ki kellene fizetnie, de nem fogja. Anyád nem fogja megrendszabályozni az unokákat. Az unokák közötti feszültséget a gyerekei közötti feszültségnek veszi és nem akar belefolyni, és "Gyerekek, fejezzétek be!" Érted?

A házban csak akkor maradjatok, ha a felét a bátyádnak majd ki tudjátok fizetni. Szerintem is költözzetek el, ahol jobb munkát találtok!

Ha más megoldás nincs. A lányod karácsonyra kapjon új táblagépet, a bátyád gyerekei semmit.

2019. szept. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem megoldás a költözz el? Dehogynem, az az egyetlen.

Munkaerőhiány van, hogy kerestek minimálbért? Költözzetek nagyobb városba, akár messzebb, ahol akár 200 nettót (oké, 3 műszakban) is kaphattok fejenként egy gyárban. Sok helyen albérlet támogatás is van.

2019. szept. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
82%

"Mi viszont arra is spórolunk, hogy nőgyógyászhoz elmenjek az éves szűrésre,"

Khm, a rakszures tb alapon ingyenes, nem kell magánorvoshoz járni, ha nem telik rá. Mondjuk sok esszel nem rendelkezhettek ketten a férjeddel együtt se, ha a semmire, anyadek nyakára gyereket vállaltatok.


Ha nem akar a bátyád fizetni, akkor nem fog, az életben nem fogod tudni kényszeríteni rá, hiába jogos a követelésed.

2019. szept. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
30%

Simán lehet, hogy bedőlt devizás család, nem kell cikizni őket, vannak szegény emberek felnőttként is.


Reteszt az ajtóra, nem kell nekik együtt lógni, zárja ki őket.


Mellesleg nekem is furcsa lenne, ha a két nagy gyerekem okolnák valamiért, amit hárman követtek el egy kisebbel együtt.


Úgy is lehet nézni, hogy a nagyok játszottak a kicsivel, a tablet meg eltört.


Az a gond, hogy mikor megjött az apjuk, közölni kellett volna, hogy a gyerekek mondani akarnak valamit. Bemondásra én sem fizetném ki, csak, ha a gyerekemtől hallom a dolgot.


Ha hárman voltak benne, akkor a javítás 2/3át fizetném(egy részt a gyerekeim zsebpénzéből vonnám le).


Nem csak retesszel lehet kizáni őket, bútorral is.


Mellesleg ki a fene hagy felügyelet nélkül egy 8 évest?


Nagyszülők vigyáznak ilyenkor rájuk? Vagy a két nagyobbra van bízva a kisebb?


Ha a nagyszülők vigyáznak, természetesen rajtuk kell számon kérni a dolgot, jól néznénk ki, ha felügyelet alatt lévő gyereken kérnénk számon a dolgot a felügyelő helyett.


Ha a 13-11 éves szívességet tesz azzal, hogy vigyáz a 8 évesre, akkor nem fizettetném ki velük a pénzt, gyereket bíztam gyerekre, még jó, hogy gond lett.

2019. szept. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
96%

Ha elég nagy a ház és nem akartok elköltözni,akkor legalább menjetek egy külön részre,ami csak a tiétek.A bátyád neveletlen kölykei,pedig törjenek-zúzzanak a nagyszülőknél,én biztos be nem engedném többé a gyerekeim szobájába.

Ja,és igen,a bátyádba ha lenne egy kevés becsület,kifizetné a táblagép javitását.

2019. szept. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!