Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mikor kezdtek el majd...

Ti mikor kezdtek el majd közeli rokonokat látogatni?

Figyelt kérdés

Sokan vagyunk ugye, akik a vírus miatt régóta nem találkoztunk azokkal a családtagokkal, rokonokkal, akik nem egy háztartásban élnek velünk.

Most, hogy a környező országok elkezdtek lazítani a korlátozásokon, eljátszottam a gondolattal, hogy majd nálunk vajon hogy lesz ez, mikor láthatom újra a szüleimet, ők mikor unokázhatnak...

És az jutott eszembe, hogy ezt így nem fogja kimondani az Operatív Törzs meg senki, hogy "most már lehet a rokonokkal találkozni!", mert igazából az sincs most konkrétan kimondva, hogy nem lehet. Csak ilyenek, hogy a nem egy háztartásbelivel tarts 1-2 méter távlságot, meg ugye az engedélyezett tevékenységek között sem említik a rokonlátogatást.


Viszont szerintem, ha elkezdik feloldani a korlátozásokat, akkor olyan enyhítések lesznek, hogy kinyitnak a boltok, kinyitnak az éttermek, kávézók, majd kinyitnak a mozik, bölcsik, óvodák...

De nem hiszem, hogy az 1,5 méteres távolságtartásra vonatkozó szabályt egyhamar feloldják, sőt az valószínűleg az utolsók között lesz.

Sokan írták korábbi kérdésekhez, hogy addig nem látogatnak családot, amíg "azt nem mondják, hogy lehet", de szerintem ezt így konkrétan nem fogják kimondani. Viszont nekem kicsit fura lenne, hogy már járhatnánk étterembe, moziba, kinyitnak az óvodák, de a szüleimmel még mindig nem találkozom.

A kijárási korlátozás teljes feloldása pedig szerintem még nagyon messze van.


Szóval szerintem itt mindenkinek magának kell majd eldöntenie, hogy melyik az a pont, a lazítás mely szakaszánál döntenek úgy, hogy "most már elmegyek a szüleimhez"? Szerintetek nálatok hol lesz ez a pont?


(Hozzáteszem, a szüleim 56-58 évesek, aktívan dolgoznak, nem tudunk alapbetegségről, szóval nem 80 éves emberekről beszélünk. De így sem találkoztunk egyáltalán a korlátozások óta, és még egy ideig nem is fogunk, csak elgondolkoztam, hogy vajon mikor lehet ennek reális esélye.)


2020. ápr. 23. 09:18
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:

Olvasni jottem csak.


Mi "anyosekat" elegge ritkan. En a kozeli rokonaim heti 2x latogatom. De parom nem akart jonni!! :( O se jarkal a szuleihez! De azt mondta majusban ketten mar elmegyunk mert miota nem ultunk le egyutt..

2020. ápr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el minden választ.


Mi húsvétkor minden évben anyukámhoz szoktunk menni. Idén úgy volt, hogy nem megyünk. Aztán felhívott, és mondta, hogy ő már nem bírja az unokái nélkül, és őt nem érdekli, menjünk le hozzá, készül is rá. Amúgy általában ő is sokat jön hozzánk, a válsághelyzet előtt egy héttel is pont nálunk volt, és szegényt úgy zavartuk haza, hogy nehogy baja essen... (Borsodban lakik, egy gyönyörű faluban.)

Most a távolsági buszra nem is engednék felszállni állítólag. (Ezt azért nem bánom olyan nagyon, 70 éves elmúlt, bírja ki még egy picit.)

Szóval húsvétkor hosszas mérlegelés után lementünk hozzá 2 napra. Előtte már egy hónapja mindannyian otthon voltunk karanténban, tünetek nélkül, kocsival mentünk, és ott sem császkáltunk semerre, csak a gyerekekkel az erdőbe a hegyre, őzet lesni.


Az anyósomékhoz viszont szigorúan csak távolságtartva megyünk (kapuig maximum), mivel apósom gyógyulófélben lévő, idős daganatos beteg. Őt ha lehet, még jobban féltjük, de szegények ők is unják már nagyon ezt a helyzetet, és anyósom is gyakran hív telefonon, látszik rajta, hogy nagyon hiányzik már neki egy közös kávézás...

2020. ápr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
83%
Még egy hónapig biztos nem találkozunk. Apa gyógyszerész, anya és a nővérem orvos, egy háztartásban laknak. Én gyereket várok. Nekem most nem hiányzik egy esetleges magas láz. Az öcsémék is így gondolkoznak, ráadásul ők is babát szeretnének. A párom szülei 75+ láncdohányos szív-és érrendszeri betegek. A párom testvére krónikus beteg, a legnagyobb fia is. Ebben a helyzetben mi sajnos a túlóvatoskodás elvét követjük. Mindenki egyetért ebben. Rengeteget skype-olunk és telefonálunk, képeket küldünk. Igen, bizonyos szempontból mindenkinek magának kell eldöntenie, igazad van. A kérdés érdekes. Nem lehet örökké bezárkózva élni.
2020. ápr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!