Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mikor kezdtek el majd...

Ti mikor kezdtek el majd közeli rokonokat látogatni?

Figyelt kérdés

Sokan vagyunk ugye, akik a vírus miatt régóta nem találkoztunk azokkal a családtagokkal, rokonokkal, akik nem egy háztartásban élnek velünk.

Most, hogy a környező országok elkezdtek lazítani a korlátozásokon, eljátszottam a gondolattal, hogy majd nálunk vajon hogy lesz ez, mikor láthatom újra a szüleimet, ők mikor unokázhatnak...

És az jutott eszembe, hogy ezt így nem fogja kimondani az Operatív Törzs meg senki, hogy "most már lehet a rokonokkal találkozni!", mert igazából az sincs most konkrétan kimondva, hogy nem lehet. Csak ilyenek, hogy a nem egy háztartásbelivel tarts 1-2 méter távlságot, meg ugye az engedélyezett tevékenységek között sem említik a rokonlátogatást.


Viszont szerintem, ha elkezdik feloldani a korlátozásokat, akkor olyan enyhítések lesznek, hogy kinyitnak a boltok, kinyitnak az éttermek, kávézók, majd kinyitnak a mozik, bölcsik, óvodák...

De nem hiszem, hogy az 1,5 méteres távolságtartásra vonatkozó szabályt egyhamar feloldják, sőt az valószínűleg az utolsók között lesz.

Sokan írták korábbi kérdésekhez, hogy addig nem látogatnak családot, amíg "azt nem mondják, hogy lehet", de szerintem ezt így konkrétan nem fogják kimondani. Viszont nekem kicsit fura lenne, hogy már járhatnánk étterembe, moziba, kinyitnak az óvodák, de a szüleimmel még mindig nem találkozom.

A kijárási korlátozás teljes feloldása pedig szerintem még nagyon messze van.


Szóval szerintem itt mindenkinek magának kell majd eldöntenie, hogy melyik az a pont, a lazítás mely szakaszánál döntenek úgy, hogy "most már elmegyek a szüleimhez"? Szerintetek nálatok hol lesz ez a pont?


(Hozzáteszem, a szüleim 56-58 évesek, aktívan dolgoznak, nem tudunk alapbetegségről, szóval nem 80 éves emberekről beszélünk. De így sem találkoztunk egyáltalán a korlátozások óta, és még egy ideig nem is fogunk, csak elgondolkoztam, hogy vajon mikor lehet ennek reális esélye.)


2020. ápr. 23. 09:18
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
38%
Én már elkezdtem.
2020. ápr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
38%
Én is elkezdtem, sőőőőt... abba se hagytam. A szüleimhez heti szinten hazamegyek a családommal és mivel egy városban dolgozom édesanyámmal, így ha megoldható, ebédszünetben is átszaladok hozzá. Üdv.
2020. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
35%
Abba se hagytuk. Mindenki csak oda megy, ahova muszáj, kb. emberekkel nem találkoztunk a boltokba, ugyanúgy családi ebéd vasárnaponként és láss csodát, 0 beteg, a megyében sem novekedett a betegek száma, nem kéne ennykre pánikolni
2020. ápr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
90%
Most még nem, mivel azt mondják hamarosan jön a tetőzés, bármelyikünkben lappanghat a vírus és átadhatja a másiknak, nem reszkíroznám a szüleim egészségét akkor sem, ha csak 56-58 éves, és persze ők is fertőzhetnek téged, és fiatalnak is lehetnek súlyos tünetei, több hetes kórházi kezelése.
2020. ápr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

Hű, jó ezeket a válaszokat olvasni. Pár hete a gyereknevelős témakörben feltettem a kérdést, hogy a gyerekes családok most találkoznak-e a nagyszülőkkel, és szinte leharapták a fejemet, a válaszolók 90%-a írta, hogy egyáltalán nem találkoznak.

A mi esetünket nehezíti, hogy a szüleim tőlünk 290 km-re laknak. Alapesetben 3-4 hetente szoktunk találkozni, szóval önmagában még nem is olyan szokatlan, hogy most kb. 6 hete nem találkoztunk, csak belegondolni rossz, hogy még meddig nem?


Amúgy mi mennénk már, csak apukám azért tart kicsit a vírustól (főleg hogy mi budapestiek vagyunk, és ugye folyton azt látják ott vidéken, hogy itt mennyivel több a beteg), anyukám meg a kislányunkat félti nagyon (2 éves), hiába mondjuk, hogy a kisgyerekek a legkevésbé veszélyeztetettek. Szóval igazából majd a szüleimnek kell meghozniuk ezt a döntést.

2020. ápr. 23. 09:46
 6/53 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es! Ezt értem, és ahogy leírtam, most még mi sem megyünk.

De a kérdésem pont arra vonatkozott, hogy akkor ti hogy tervezitek, mikor mentek? Mert a vírus még nagyon sokáig itt lesz köztünk, még nagyon sokáig igaz lesz az állítás, hogy bármelyikünkben lappanghat és bárki megfertőzhet bárkit. Szerintem a védőoltásig fennáll ez a helyzet, de az meg mégsem életszerű, hogy addig nem találkozunk.

2020. ápr. 23. 09:48
 7/53 anonim ***** válasza:
96%
Mondjátok, hogy pánikolok, de nekem két erősen veszélyeztetett szülőm van. Mindketten idősek és egyiknek légzőszervi a másiknak szív/érrendszeri alapbetegsége van. Én nem látogatom őket. Bevásárolok nekik, összerakom amit kell, elintézem az ügyeiket de csak maszkban, kesztyűben és csak a lépcsőházig. A munkám miatt potenciálisan fertőzött emberek közt vagyok nap mint nap. Én nem kockáztatok. Többet érnek a szüleim mint pár kimaradt vasárnapi ebéd...
2020. ápr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
22%
Hogy lappanghatna valakiben a vírus, aki heti 1x elmegy bevásárolni, maszkban es kesztyűben, mikor hazaér kezetmos? Elmondom, sehogy. Ha ilyen egyszerű lenne elkapni, akkor nem ilyen kevés ember kapta volna el
2020. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
20%

Mi a testvéremékkel abba se hagytuk. A kislányuk nem bírná ki nagypapa (nem idős és teljesen egészséges!) és nagynéni nélkül; mi se bírnánk nélkülük. Ennek értelmét és jelentőségét sem látjuk, főleg, hogy 99%, hogy mindannyian átestünk ezen a betegségen, már a hiszti előtt (igen, orvos is így gondolja). Dolgozni is kell járni, és boltba is, szóval... miért pont azzal a három emberrel ne találkozzunk, akik számunkra a legfontosabbak?


De! A tényleg idős/beteg rokonokhoz (pl. én nagymamám), nem megyünk, egyrészt mert olyan otthonban él, ahova ténylegesen nem is engednek, másrészt mert úgy gondoljuk, hogy ők tényleg veszélyeztetettek, és nekik nagyon nem mindegy. Viszont a mama már sír, kivan, könyörög. Nem tudom, meddig fenntartható ez így, és nem tudom, mi lesz vele szegénnyel...

2020. ápr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
18%
Semmikor, mert mér se közeli, se távoli nincs a képben.
2020. ápr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!