Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mikor kezdtek el majd...

Ti mikor kezdtek el majd közeli rokonokat látogatni?

Figyelt kérdés

Sokan vagyunk ugye, akik a vírus miatt régóta nem találkoztunk azokkal a családtagokkal, rokonokkal, akik nem egy háztartásban élnek velünk.

Most, hogy a környező országok elkezdtek lazítani a korlátozásokon, eljátszottam a gondolattal, hogy majd nálunk vajon hogy lesz ez, mikor láthatom újra a szüleimet, ők mikor unokázhatnak...

És az jutott eszembe, hogy ezt így nem fogja kimondani az Operatív Törzs meg senki, hogy "most már lehet a rokonokkal találkozni!", mert igazából az sincs most konkrétan kimondva, hogy nem lehet. Csak ilyenek, hogy a nem egy háztartásbelivel tarts 1-2 méter távlságot, meg ugye az engedélyezett tevékenységek között sem említik a rokonlátogatást.


Viszont szerintem, ha elkezdik feloldani a korlátozásokat, akkor olyan enyhítések lesznek, hogy kinyitnak a boltok, kinyitnak az éttermek, kávézók, majd kinyitnak a mozik, bölcsik, óvodák...

De nem hiszem, hogy az 1,5 méteres távolságtartásra vonatkozó szabályt egyhamar feloldják, sőt az valószínűleg az utolsók között lesz.

Sokan írták korábbi kérdésekhez, hogy addig nem látogatnak családot, amíg "azt nem mondják, hogy lehet", de szerintem ezt így konkrétan nem fogják kimondani. Viszont nekem kicsit fura lenne, hogy már járhatnánk étterembe, moziba, kinyitnak az óvodák, de a szüleimmel még mindig nem találkozom.

A kijárási korlátozás teljes feloldása pedig szerintem még nagyon messze van.


Szóval szerintem itt mindenkinek magának kell majd eldöntenie, hogy melyik az a pont, a lazítás mely szakaszánál döntenek úgy, hogy "most már elmegyek a szüleimhez"? Szerintetek nálatok hol lesz ez a pont?


(Hozzáteszem, a szüleim 56-58 évesek, aktívan dolgoznak, nem tudunk alapbetegségről, szóval nem 80 éves emberekről beszélünk. De így sem találkoztunk egyáltalán a korlátozások óta, és még egy ideig nem is fogunk, csak elgondolkoztam, hogy vajon mikor lehet ennek reális esélye.)


2020. ápr. 23. 09:18
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:
7-es, szerintem ezt senki nem veszi pániknak, az más, ha erősen veszélyeztetettek a szüleid. Én direkt ezért emeltem ki a kérdésemben, hogy az enyémek nem ebbe a kategóriába tartoznak.
2020. ápr. 23. 09:59
 12/53 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon kényes téma ez szerintem, valaki így látja, valaki úgy. Mi is kb. 300 kilóméterre lakunk a szüleinktől (párom is és én is, csak másik irányban) és hihetetlen, hogy vidéken mennyivel máshogy látják a dolgokat, vagyis nem akarok általánosítani, csak a mi szüleinknél ez a helyzet. Pl. anyuéknál már szinte minden újra kinyitott vagy be sem zárt (és itt kozmetikusról is beszélek, azért nekik szerintem necces betartani a távolságot) míg itt Pesten sok vállalkozó próbálta felelősségteljesen és nem gazdaságilag nézni a dolgot és rég bezárt és a nyitást sem fontolgatja. Ez csak egy észrevétel. A lényeg, hogy a szüleim is ebből a szempontból lazábbak és tudom, hogy nagyon bántja őket, hogy másfél hónapja nem voltunk otthon, nem akarták megérteni azt sem, hogy a húsvétot külön töltjük. Szóval pár hete azért döntöttünk így, nehogy megfertőzzük őket meg ne hordjuk szét a vírust, most ugye ez a döntés még megalapozottabb, akkor a tetőzés (tegyük fel, hogy lehet hinni a hivatalos adatoknak) után ugyanúgy fennáll az esélye hetekig, hogy megfertőzünk másokat. Ugyanúgy vagyok egyébként ahogy te is, már nagyon mehetnékem van de megpróbálok jó döntést hozni és még egy ideig nem menni. A májust még mindenképp megpróbálom megvárni, utána meg majd meglátom.
2020. ápr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
76%

Anyámmal egy városban lakunk, nem is messze egymástól, ráadásul ő olyan munkakörben van, hogy ugyanúgy mennie kell dolgozni, szóval csúnyán szólva neki mindegy.

Ritkábban találkozunk, nincs puszika meg komolyabb közös programok, de néha átugrom hozzá egy-kèt órára. Csak én. Beszélgetünk két székről, ez talán nem olyan nagy veszélyeztetés (egyedül él, egy pici sötét lakásban, így is meg van kattanva, hogy már a padra napozni se mehet ki hétvégén, szóval leginkább emiatt).


Anyósék 300 km-re laknak, ő veszélyeztetettebb is, oda nem megyünk. Ő minket félt, mi őket. :)

Hogy mikor megyünk hozzájuk legközelebb? Ha feloldják a turistákra vonatkozó korlátozásokat. Ha az országon belüli kirándulást kevésbé veszélyesnek nyilvánítják, akkor már szerintem belefér majd a vonatozás hozzájuk.

2020. ápr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
84%
amint a who vagy az nhs azt mondja. addig én nem megyek sehova (munkán kívül)
2020. ápr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
12%

Mi sem hagytuk abba, találkozunk időnként anyósékkal és a szüleimmel is. Nincs puszizkodás, igyekszünk távolságot tartani, a 4 éves fiammal kapcsolatban is mindig szólok, hogy azért ne most csókolgassák össze ha lehet, mert amúgy könnyen elfeledkeznek magukról. 😃 Anyósék 50-esek, Anyuék 60-asok, szerencsére más betegsége senkinek nincs. Ráadásul kertes házban laknak, mi panelban, még erkélyünk sincs, ezért is jobb bármelyiküknél lenni a fiamnak, mint itthon.

Mondjuk anyámnak majdnem adtam egy sallert a hétvégén, mert kisfiam fel akart fújni egy lufit, nem sikerült neki, nyújtotta a mamának, hogy fújja fel, ő meg már reflexből vette volna el tőle... 😅 Hát mondom, azért ne kísértsük már a dolgokat... persze nem leszromságból csinálta, csak megfeledkezett magáról.

Én inkább arra vagyok kíváncsi, hogy még ha be is jelenti valamikor Viktorunk (vagy akárki), hogy "na most már lehet", utána hányan lesznek, akik még akár évekig be lesznek tojva...mert a pánik az el lett ültetve bennünk rendesen, sokkal jobban, mint amennyire indokolt lett volna.

2020. ápr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
77%
Én majd akkor, amikor véget ér a járványhelyzet. Elnézve, hogy most milyenek az állapotok, szerintem ez május végéig nem reális.
2020. ápr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
98%
Tesómmal, anyummal valószínűleg május közepén találkozom, puszi nem lesz. Nagyszüleimmel csak akkor amikor azt mondják, hogy biztonságos. Nagyon hiányoznak, de sajnos mamám tüdőbeteg, nem akarom esetleg megbetegíteni.
2020. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
76%

külföldön vagyok, szóval azt hiszem, jó darabig nem látom még a szüleimet, de nekem nem hiányzik, hogy a magyar kormány töketlensége miatt esetleg azt mondják a határon visszafelé, hogy jaj, bocsi, inkább maradj ott ahol vagy, nálunk lassan úrráleszünk a dolgon, nem kell hogy újra behurcold.

aki meg úgy van vele, hogy nincs is magyarországon sok fertőzött, az ugye tudja, hogy ha nem csinálnak teszteket, nem derül ki a valós esetek száma sem?

2020. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
79%

mert igazából az sincs most konkrétan kimondva, hogy nem lehet.


De, ki van mondva, lásd rendelet a kijárási korlátozásról.

2020. ápr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
18%

Nem ártana logikusan gondolkozni ahelyett, hogy agyhalott módjára félreértelmezitek, amit mondanak nektek.

Látszik is ebből, ahogy elpontozzátok azt, aki ugyanúgy eljár, pedig se nekik, se nektek nem beteg egy csaladtagokot. Na vajon miért?


Azért, mert aki betartja a minimális mozgást, heti 1 vásárlás, alap higiéniát, vagy akár még kesztyűt és maszkot is vesz fel, az 100%, hogy nem fertőződik meg ilyen minimálisan fertőzött országban.

Ha megnéznetek, hogy kik kaptál el, látnátok az összefüggéseket (kórházak, idősekotthona), hogy nem a boltban kapja el az ember, hanem ott, ahol rengeteg ember megfordul egyszerre.


Jah és tárgyról sem kapta még el senki, csak úgy szólok.


Ne pánikoljatok már ennyire

2020. ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!