Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mikor kezdtek el majd...

Ti mikor kezdtek el majd közeli rokonokat látogatni?

Figyelt kérdés

Sokan vagyunk ugye, akik a vírus miatt régóta nem találkoztunk azokkal a családtagokkal, rokonokkal, akik nem egy háztartásban élnek velünk.

Most, hogy a környező országok elkezdtek lazítani a korlátozásokon, eljátszottam a gondolattal, hogy majd nálunk vajon hogy lesz ez, mikor láthatom újra a szüleimet, ők mikor unokázhatnak...

És az jutott eszembe, hogy ezt így nem fogja kimondani az Operatív Törzs meg senki, hogy "most már lehet a rokonokkal találkozni!", mert igazából az sincs most konkrétan kimondva, hogy nem lehet. Csak ilyenek, hogy a nem egy háztartásbelivel tarts 1-2 méter távlságot, meg ugye az engedélyezett tevékenységek között sem említik a rokonlátogatást.


Viszont szerintem, ha elkezdik feloldani a korlátozásokat, akkor olyan enyhítések lesznek, hogy kinyitnak a boltok, kinyitnak az éttermek, kávézók, majd kinyitnak a mozik, bölcsik, óvodák...

De nem hiszem, hogy az 1,5 méteres távolságtartásra vonatkozó szabályt egyhamar feloldják, sőt az valószínűleg az utolsók között lesz.

Sokan írták korábbi kérdésekhez, hogy addig nem látogatnak családot, amíg "azt nem mondják, hogy lehet", de szerintem ezt így konkrétan nem fogják kimondani. Viszont nekem kicsit fura lenne, hogy már járhatnánk étterembe, moziba, kinyitnak az óvodák, de a szüleimmel még mindig nem találkozom.

A kijárási korlátozás teljes feloldása pedig szerintem még nagyon messze van.


Szóval szerintem itt mindenkinek magának kell majd eldöntenie, hogy melyik az a pont, a lazítás mely szakaszánál döntenek úgy, hogy "most már elmegyek a szüleimhez"? Szerintetek nálatok hol lesz ez a pont?


(Hozzáteszem, a szüleim 56-58 évesek, aktívan dolgoznak, nem tudunk alapbetegségről, szóval nem 80 éves emberekről beszélünk. De így sem találkoztunk egyáltalán a korlátozások óta, és még egy ideig nem is fogunk, csak elgondolkoztam, hogy vajon mikor lehet ennek reális esélye.)


2020. ápr. 23. 09:18
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
94%
pont a magadfajták miatt pánikolunk.
2020. ápr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
98%

Azért, mert aki betartja a minimális mozgást, heti 1 vásárlás, alap higiéniát, vagy akár még kesztyűt és maszkot is vesz fel, az 100%, hogy nem fertőződik meg ilyen minimálisan fertőzött országban


Akor elmesélem, hogy a szomszéd néni sehova nem jár, nemcsak most, de vírusmentes helyzetben sem. Őt három hete a gyógytornász fertőzte meg, aki egy alkalommal volt nála az olasz út után.

2020. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Néhány dologra reagálnék, szemezgetve válaszokból:

"amint a who vagy az nhs azt mondja" - most mondja a WHO, hogy ne látogassunk? Szerinted egyszer csak kiadnak egy közleményt, hogy "Most már látogathatjátok a családtagjaitokat!" Nem ironikusan kérdezem, csak szerintem ezt tényleg nem fogják így megmondani. Ez a kérdésem lényege, hogy szerintem ez nem lesz így kimondva hivatalos szervek részéről, ezért mindenkinek magának kell majd döntenie erről.


"Én majd akkor, amikor véget ér a járványhelyzet. Elnézve, hogy most milyenek az állapotok, szerintem ez május végéig nem reális." - mit nevezünk járványhelyzetnek? Mi számít neked annak, hogy "elmúlik a járványhelyzet?" Abban szinte minden szakértő egyetért, hogy a vírus sokáig (minimum a védőoltásig) velünk marad, lesznek kisebb-nagyobb fellángolások, egy darabig az életünk része lesz. És nem május végéig, hanem év végéig, jövő évig legalább, de lehet hogy évekig. A kijárási korlátozás és a kormány által hirdetett vészhelyzet is még hónapokig ki fog tartani, szerintem nyár végéig mindenképpen lesznek korlátozások (enyhébbek mint most, de lesznek).


"De, ki van mondva, lásd rendelet a kijárási korlátozásról."

Úgy értem, az konkrétan nincs kimondva benne, hogy nem mehetsz el a rokonokhoz. Az van benne, hogy a nem egy háztartásbeliekkel tartsd a távolságot, stb, ami tényéeg utal erre. De szerintem ezt pont hogy az utolsók között fogják eltörölni, mert ebben az is benne van, hogy az utcán, éttermekben, boltokban tartsd a távolságot, ami még sokáig fontos lesz. Akár őszig. De szerintem az emberek többsége őszig azért fog találkozni a közeli családtagjaival, ezért kérdezem, hogy ki hogyan tervezi, mikor jön majd el az a pont.

2020. ápr. 23. 11:15
 24/53 anonim ***** válasza:
86%

Vidékre Pestről tuti nem mennék, ott nem szívesen veszik most a pesti látogatókat, hiszen itt van sok beteg és bárki lehet vírushordozó.

Amúgy én azt mondtam, hogy majd talán Karácsonykor megtarthatjuk az elmaradt húsvétot és az összes névnapot, szülinapot.

2020. ápr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
9%
61%-os, bocs kifelejtettem, hogy aki nem jár el és akihez nem jönnek látogatók fertőzött területről. Azt hittem ez alap, nem kell külön hozzátenni, hogy a majomja egyből belekössön. Bocsánat, hogy ezt feltételeztem
2020. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
28%

"Szerinted egyszer csak kiadnak egy közleményt, hogy "Most már látogathatjátok a családtagjaitokat!" Nem ironikusan kérdezem, csak szerintem ezt tényleg nem fogják így megmondani."

igen, kiadnak majd egy közlemény, hogy mostmár minden rendben, mehet tovább az élet. ahogy arról is adtak ki közleményt hogy maradj otthon. vagy szerinted mostantól az idők végezetéig kijárási tilalom lesz?? az meg senkit nem érdekel, hogy "szerinted" mi lesz vagy nem lesz. neked semmi rálátásod erre a helyzetre. nem vagy se orvos, se járványügyis, se statisztikus, nem látod át, hol mit történik az országban és a világban. amíg azok, akik átlátják az egészet, nem mondják, hogy minden oké, folytatódhat az élet a régi kerékvágásban, addig nem oké minden, nem mehet minden a régi kerékvágásban, új szabályok vannak. mindez azért, hogy minél előbb vége legyen az egész járványnak. de sajnos az ilyen öntörvénykező gyökerek miatt, mint amilyen te is vagy kérdező, meg sok válaszadó, kihúzódik az egész karanténhelyzet. nagyon szépen köszönjük...

2020. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
12%
74%-os, ezt te magad sem hiszed el ugye? Nagyon nem látod az összefüggéseket
2020. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
91%

"most mondja a WHO, hogy ne látogassunk?"

igen mondja. de gondolom neked komoly szövegértési gondjaid vannak. szükséges dolgok miatt lehet elhagyni az otthonodat. ilyenek pl a munkába járás, heti bevásárlás, patika, stb. itt Angliában napi 1 szabadidős testedzést is megengednek (futás vagy biciklizés). a rokonok nélkül túl lehet élni. az nem szükséges. érted már??

2020. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
31%
#27 kérlek fejtsd ki, mit nem értek
2020. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem amikor kimondják, hogy már nincs veszélyhelyzet. Magyarul, amikor hivatalosan lefújják a Covid járvány miatti veszélyhelyzetet, onnantól lehet rokonizálni. (Nekem mondjuk nem hiányzik.)
2020. ápr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!