Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám kontra barátom helyzet...

Anyukám kontra barátom helyzetben mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a barátommal, 22 évesek vagyunk.Anyukám folyton megjegyzéseket tesz nekem, hogy bezzeg mikor ők 22 évesek voltak, már fel tudtak mutatni egy házat, meg apum ilyen idősen már mennyit dolgozott a családért...Csak azért mert a párom nem hozott magával hozzánk melegebb ruhát, zárt cipőt a hideg időben, meg hogy allergiás és akkor miért nem hoz magával egy 100 as zsebkendőt...ki lett kiáltva gyerekesnek, aki sosem nő fel.

Most is sírok miatta, hogy ilyen anyum, párom meg látja rajtam, hogy rossz a kedvem, de elmondani neki nem merem,mert haragudni fog anyumra,megneheztel és nem szívesen jön majd hozzánk, ugyanis csak hétvégente találkozunk a távolság miatt.Ez is egy olyan pont, amit anyum kritizál...hogy ez nem komoly dolog és csak az időmet pocsékolom rá,mert nem lesz belőle semmi, ő ilyen idősen már megszült engem...Valószínű, csak félt és azért mond ilyeneket, de tudhatná, hogy rosszul esik.Vegye figyelembe, hogy a párom diplomázik, nem villanyszerelő, hogy 4 hónapos szakmai gyakja van és azért nem tud elvinni nyaralni (mert ezzel is állandóan piszkál, hogy én már lediplomáztam és igazán megérdemelnék egy kis nyaralást, elvihetne a barátom...)

Kétségbe vagyok esve, nem merek semmit mondani a barátomnak az otthoni helyzetről, erre ő azt hiszi vele van bajom,anyunak se mondok semmit a barátomról,mert állandóan kritizálja, de felőrlődöm, most is sírok miatta.Mit tehetnék?Most ment haza a párom és anyu már mondta is ,ahogy visszajöttem a buszmegállótól


2010. júl. 25. 16:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező.

Tudod milyen állami támogatásokat kapnak a földjeikre?

(kár hogy nekem nincs)

2010. júl. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Előzőnek: Állami támogatást is csak akkor kapsz ha rendben tartod legalább. Ha csak van és tiszta gyom nem kapsz rá semmit, tehát azt se kapod csak úgy, amit kapsz az meg bőven rá megy a megművelésére, amin jobb esetben hasznod is lehet rosszabb esetben azt se kapod vissza amit rá költöttél.
2010. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már kicsit lenyugodtam, átgondoltam a helyzetet.Anyumnak van egy barátnője, aki majdnem a szomszédunk is.Van neki egy 19 éves leánya, aki 2 éve jegyben jár egy 22 éves sráccal.Úgy vélem, anyumnak ez fájhat, mert többször is őket emlegeti, persze most vitánál nem hozta fel.A srác szakmunkás, de nincs munkája, traktoros, szóval 2 kezi munkás.A lány fizetős szakon tanul, közben takarít, de igazából a szüleik mindent megadnak nekik,(benzin a kocsiba, tandíj, költőpénz ruhára...),ők is távkapcsolatban vannak, de ők sem tudnak hipp-hopp esküdni,meg házat építeni,gyereket vállalni.Anyum a barátnője és a férje kapcsolatát is sokszor emlegeti, hogy mi van az ő házasságukban, milyen problémáik vannak, hova mennek nyaralni...Gondolom egyfajta irigység is van a dologban, mert tényleg mindent kibeszél a barátnőjével anyum: pl a vőlegény mennyire nem illik a lányához és milyen bajaik lesznek egy esetleges házasságban, ami úgy sem valószínű...
2010. júl. 25. 18:06
 24/27 anonim ***** válasza:

Egy szakmunkás ma jobban el tud helyezkedni, mint egy diplomás, akikkel már Dunát lehet rekeszteni.25%- al több a diplomások között a munkanélküli, mint a szakmunkások között.

Szerintem pedig nem gonosz anyukád, csak nem látja a jövődet biztosítva, márpedig egy szülő mindig a legjobbat akarja a gyerekének.

2010. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

egyszerűen irigy..

anyám is ilyen volt,amig el nem jutottam odáig,hogy befejeztem ennek a tűrését,kiosztottam,összepakoltam,elköltöztem...

23 vagyok,diplomás,szeptembertől mesterképzés,dolgozok mellette...párom 25,mesterképzésen szintén,tavalyig nem dolgozott,anyám is ilyenekkel jött elő,aztán nézett mikor közöltem,hogy majd ha ynaralni akarok,akkor megkeresem a rávalot,nem arra van a párom,hogy fizesse akármim...idén már mindketten dolgozunk,voltunk is már nyaralni,de még megyünk is...

anyám meg még mindig irigy,mert nekem volt annyi eszem,hogy nem hagytam abba a középsulit,mert gyerekre vágytam,meg 20 évesen nem váltam el 3 éves gyerekkel a nyakamon...meg nem menetem férjhez olyanhoz aki a tv nézésen kivül semmihez nem ért...

nem kell minden szülőt szeretni,csak aki megérdemli (és mielőtt jönne valaki,hogy de ő nevelt fel,szolok,hogy ez nem igy van,nagyszüleim neveltek kiskoromtol,anyám csak papiron anyám,nagyimék vigyáztak rám,iskoláztattak,és hasonlok)

N

2010. júl. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
mondd meg neki h akkor is őt szereted, de ha nagyon szeretné akkor elmentek a mekibe dolgozni és elköltöztök, h ne zavarjátok. blöffölj, nekem bevált, igaz más téren.
2010. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Az én anyám ugyan ez. 20 éves vagyok és akármelyik barátnőmet vittem haza, mindig leszólta. Soha semmi nem volt jó, hiába volt szép a csaj, hűséges, kedves, jól nevelt akkor is talált benne hibát és nekem esik rosszul hallani ahogy szidja a kedvesem. Neki tönkrement a házassága és nem bírja elviselni, hogy a fia boldog.

Meg szerintem az is közrejátszik, hogy a bátyám 10 évvel idősebb és engem már nem is terveztek csak véletlen becsúszott. Persze, hogy az elsőszülöttet jobban szereti.

Mostanában már nem is beszélek vele. Magának kereste a bajt. Ha ilyen hülye szemét rossz indulatú akkor haljon meg egyedül magányosan.

2010. júl. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!