Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám kontra barátom helyzet...

Anyukám kontra barátom helyzetben mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a barátommal, 22 évesek vagyunk.Anyukám folyton megjegyzéseket tesz nekem, hogy bezzeg mikor ők 22 évesek voltak, már fel tudtak mutatni egy házat, meg apum ilyen idősen már mennyit dolgozott a családért...Csak azért mert a párom nem hozott magával hozzánk melegebb ruhát, zárt cipőt a hideg időben, meg hogy allergiás és akkor miért nem hoz magával egy 100 as zsebkendőt...ki lett kiáltva gyerekesnek, aki sosem nő fel.

Most is sírok miatta, hogy ilyen anyum, párom meg látja rajtam, hogy rossz a kedvem, de elmondani neki nem merem,mert haragudni fog anyumra,megneheztel és nem szívesen jön majd hozzánk, ugyanis csak hétvégente találkozunk a távolság miatt.Ez is egy olyan pont, amit anyum kritizál...hogy ez nem komoly dolog és csak az időmet pocsékolom rá,mert nem lesz belőle semmi, ő ilyen idősen már megszült engem...Valószínű, csak félt és azért mond ilyeneket, de tudhatná, hogy rosszul esik.Vegye figyelembe, hogy a párom diplomázik, nem villanyszerelő, hogy 4 hónapos szakmai gyakja van és azért nem tud elvinni nyaralni (mert ezzel is állandóan piszkál, hogy én már lediplomáztam és igazán megérdemelnék egy kis nyaralást, elvihetne a barátom...)

Kétségbe vagyok esve, nem merek semmit mondani a barátomnak az otthoni helyzetről, erre ő azt hiszi vele van bajom,anyunak se mondok semmit a barátomról,mert állandóan kritizálja, de felőrlődöm, most is sírok miatta.Mit tehetnék?Most ment haza a párom és anyu már mondta is ,ahogy visszajöttem a buszmegállótól


2010. júl. 25. 16:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ha tele lenne pénzel és( törvényes) úton szerezte akkor meg az lenne a baja anyukádnak ,hiába is bizonygatnád neki.Sajnos ez van .
2010. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád irigy, nem kell vele foglalkozni!


Amúgy is próbálnának meg a kedves szüleid most lakást építeni úgy, hogy az állambácsi nem rakja a fenekük alá a telket, a lakást, stb. (Annak idején az én szüleim pl. a házasságkötéskor "igényelhettek" telket, amit a tanács "kiutált". Olyan telket kaptak teljesen ingyen, ami manapság többmillió forintba kerülne, és az állam még az építkezés költségeibe is beszállt 50%-ban. Akkoriban ez így ment.) Próbáljanak meg ilyen fizetések és ilyen adóterhek mellett házat építeni! Próbáljanak meg úgy megélni pályakezdőként, hogy a munkáltatóknak olyan elvárásaik vannak, mint két diploma, három nyelv ismerete felsőfokon, legalább öt év gyakorlat, ilyen-olyan programok ismerete...


Anyukád egyszerűen gonosz és irigy. Helyre kellene tenni, de úgy istenesen!

2010. júl. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
mármint "kiutalt", bocsi... :)
2010. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

17:16 os vagyok. Ja, én is most így vagyok. Hiába van 2 szakmám, egy boltvezetőim, alig tudtam elhelyezkedni(amúgy ruházati és műszaki eladó) na és felvettek élelmiszerbe, de aztán próbaidőn belül közölték, hogy hát nekem nincs élelmiszerem, tapasztaltabbakat keresnek. Mondom kösz:( Most nyáron leteszem a nyelvvizsgát, hátha nagyobb esélyeim lesznek, de közben keresek.Nagyon nehéz a mai világban elköltözni. De majd később mi is szeretnénk...

Amint majd lehetséges, költözzetek el.

2010. júl. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy a kukásokra is szükség van, mint például egy villanyszerelőre...
2010. júl. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
előző pontosan:)
2010. júl. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Kedves 17:16 os

Apum is mondta már páromra, hogy gyerekes, de ő pozitív értelemben,mert el viccelődnek, hülyéskednek, mesélik egymásnak a vicces sztorikat.


Kedves 17:19-es

Ne értsd félre, nem nézem le a villanyszerelőket, sőt apum is az és tényleg szép szakma. Csak ő 20 évesen már a szakmájában dolgozott, szakmunkás bizonyítvánnyal.Párom tovább tanul, ez anyumnak is figyelembe kellene venni.Apum jó munkaerő, de egyszerűen nem tud dolgozni, mert nincs munkalehetőség,ráadásul az ízületei már nagyon fájnak, meg ugye földeken dolgozott már fiatalon is.De könyörgöm manapság öngyilkosság földekbe fektetni és művelni, ezt anyum is tudja, mi is így jártunk.Anyum az egyetlen kereső most és ő köztisztviselőként dolgozik, ha pár éve nem diplomázott volna le, fele ennyi se lenne a fizetése.

2010. júl. 25. 17:33
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem értem anyudat. Párod diplomázik, hogy később ne nélkülözzetek.Meg most miért fáj az neki, hogy messze laktok egymástól?Ha meg mindennap együtt lennétek, az volna a baja?És ha édesapáddal beszélnél?Hogy anyukád ilyen? vagy azt mondaná apud, hogy ezt nektek kell megoldani? Lehet segítene is(17:16 os vagyok)
2010. júl. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy akkor összeilletek, mert neked sincs saját házad, és nem azért keresel párt, hogy eltartasd magad.
2010. júl. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a villanyszerelő szakmát (vagy bármelyiket) azért írta, mert ha az lenne, akkor már kb. 4 éve dolgozna, ha jól, jól is keresne. Esetleg tudott volna már ennyi időalatt egy szerény nyaralásra való pénzt összespórolni. Biztos nem bántásnak, sértésnek szánta. Csak a tények miatt, mert valóban 18-19 évesen lehet valaki diák, vagy egy jó szakmunkás, de pénzt csak az utóbbi keres.

Ha szakmunkás lenne a barátod, akkor az lenne a baja az anyudnak, hogy alacsonyabb az iskolai végzettsége. Nem tudom, minek köt bele mindenbe, mások azon sopánkodnak, hogy túl fiatal még a lányuk ahhoz, hogy lekösse magát. Nyugodtan megmondhatod, hogy a te választásod, a te életed, te szereted, nehogy már ki is nézzen magának egy (szerinte) hozzádvaló fiút! Csak tudnám, hogy a rendszerváltás óta hol élt anyukád? Nem látja, mennyi minden változott az évek folyamán? Elég lenne csak néha tévét nézni! Ennyi idősen saját lakás, meg gyerek. Miből? Gondolkozzon már el! Az meg sem fordult a fejemben, hogy mindezt féltésből csinálja, ahhoz furcsák a megjegyzései. Vagy fáj neki, hogy ti tanultok, mikor őnekik ennyi idős korukban dolgozni kellett? Szóval 2 lánygyerekes anyaként sem tudom megérteni az észjárását. Fel a fejjel, a lényeg, hogy szeretitek egymást.

2010. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!