Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám kontra barátom helyzet...

Anyukám kontra barátom helyzetben mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a barátommal, 22 évesek vagyunk.Anyukám folyton megjegyzéseket tesz nekem, hogy bezzeg mikor ők 22 évesek voltak, már fel tudtak mutatni egy házat, meg apum ilyen idősen már mennyit dolgozott a családért...Csak azért mert a párom nem hozott magával hozzánk melegebb ruhát, zárt cipőt a hideg időben, meg hogy allergiás és akkor miért nem hoz magával egy 100 as zsebkendőt...ki lett kiáltva gyerekesnek, aki sosem nő fel.

Most is sírok miatta, hogy ilyen anyum, párom meg látja rajtam, hogy rossz a kedvem, de elmondani neki nem merem,mert haragudni fog anyumra,megneheztel és nem szívesen jön majd hozzánk, ugyanis csak hétvégente találkozunk a távolság miatt.Ez is egy olyan pont, amit anyum kritizál...hogy ez nem komoly dolog és csak az időmet pocsékolom rá,mert nem lesz belőle semmi, ő ilyen idősen már megszült engem...Valószínű, csak félt és azért mond ilyeneket, de tudhatná, hogy rosszul esik.Vegye figyelembe, hogy a párom diplomázik, nem villanyszerelő, hogy 4 hónapos szakmai gyakja van és azért nem tud elvinni nyaralni (mert ezzel is állandóan piszkál, hogy én már lediplomáztam és igazán megérdemelnék egy kis nyaralást, elvihetne a barátom...)

Kétségbe vagyok esve, nem merek semmit mondani a barátomnak az otthoni helyzetről, erre ő azt hiszi vele van bajom,anyunak se mondok semmit a barátomról,mert állandóan kritizálja, de felőrlődöm, most is sírok miatta.Mit tehetnék?Most ment haza a párom és anyu már mondta is ,ahogy visszajöttem a buszmegállótól


2010. júl. 25. 16:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Anyukád irigy sorry,de a keserű anyucik irigyek a saját gyerkük boldog párkapcsolatára.
2010. júl. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Épp elég nehéz, hogy csak a jövőhét pénteken láthatom a párom, erre már kaptam is a nyakamba a dolgoz, ahogy beléptem az ajtón.Ma már nem azt az időket éljük, hogy 22 évesen van házunk, családunk, munkánk, meg földjeink.Tény, hogy valóban néha gyerekes a párom, de ezt is szeretem benne, hogy kihúz az otthoni depiből.Nem tudnánk összeköltözni, tanulunk, anyum sem akarhatja, hogy hagyjam ott az egyetemet( most vettek fel mesterképzésre), hogy gyereket neveljek és szalagmunkás legyek.
2010. júl. 25. 17:03
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne, hogy nyaralni vigyen a barátod? Nem vagy a felesége, nem vagy a tulajdona sem. Ha mennétek, akkor is mindenkinek a saját részét kellene fizetni. Nincs vagyonközösség.

Anyám idejében egy lakás 70000 Ft volt, a havi fizu meg 2000. 35 hónap alatt jött össze egy lakás.

Most, ha a lakás 10 millió, a kereset meg 200 e Ft, 50 hónapra van szükség, úgy, ha semmire nem költesz. Gondolom, ezt anyukád elfelejti. Nem tudom, nekik honnan termett lakás, hacsak nem szociális alapon, de arra meg nem kéne büszkének lennie, mert nem az ő érdeme volt. Meg az se, ha apád vitte a vagyon a házasságba.

2010. júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
62%
Ja, és a 10 millió még egy olcsó vidéki sufni.
2010. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid hány évesen építették azt az házat amiben laktok?

Mikorra fizették ki? (ha ki)

Együtt vannak-e még?

Irigyli a szexet?

Sajnos nem az a világ mi van ami akkor volt!

Tehet egy sziveséget!

2010. júl. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
Ja és 200 ezret sem keres mindenki, plusz meg is kell élni.
2010. júl. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
71%
17.08. és majdnem a lányom lehetnél! Ennyit anyádról!
2010. júl. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Nem is pénzről és az összeköltözésről van szó,hanem, hogy anyukám bánt azzal, hogy így beszél a barátomról,akinek ha elmondom az igazat, megbántódik.Anyum és apum között 5 év van, persze, hogy férfiasabbnak tűnt neki 20 évesen lánykorában egy 25 éves férfi.Mi szinte egy idősek vagyunk, és hozzám képest valóban gyerekes, de attól nem értéktelenebb, lehet 25 évesen, neki már egy cége lesz, mert nagyon okos pü-i szakember...
2010. júl. 25. 17:11
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Édesapád is ilyen? Vele nem tudnál erről beszélni?

Amúgy szerintem is csak irigy.Látja, hogy boldogok vagytok, szeretitek egymást, és majd szeretnétek együtt lakni, de nem most, majd ha meglesz a megfelelő háttér, stb. Egy lakás manapság nem olcsó, attól függ, hogy hol. Falun esetleg egy 2 szobás (attól is függ hol, 7 millió körül,az albérletek meg olyan 35 plusz rezsi.


Mi is 80 km re lakunk egymástól,és hétvégén találkozunk. 2 éve és 5 hónapja vagyunk együtt.(80km re lakunk egymástól) 26 ill 21 és fél évesek vagyunk,(én vagyok az idősebb, de egyátalán nem látszik, süt, engem néznek fiatalabbnak),de sose szóltak itthon érte.Csak nagyim néha húzza a száját, ha napokra ekmegyek, mert, hogy nem illik... de pont ezért még nem akarunk összeköltözni,(anyagiak) náluk meg nem szeretnék élősködni.

Én úgy látom anyukád abban a hitben van, hogy az a jó, ami régen volt. Hogy akkor szültek már 19 évesen.

Nemhogy örülne anyud, hogy boldog vagy!

2010. júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

"Vegye figyelembe, hogy a párom diplomázik, nem villanyszerelő, hogy 4 hónapos szakmai gyakja van és azért nem tud elvinni nyaralni"


Nem értem mi baj a villanyszerelővel...

Nagyon hasznos és tisztességes szakma. Egy jó villanyszerelőre mindenhol szükség van. Attól, hogy valakinek diplomája van nem biztos, hogy ki tud cserélni egy biztosítékot, vagy akár egy égőt...

Mindegy.

Anyud meg nem tudom hol él? Azt hiszi a mai világban csak úgy megy minden?

Mi is 22 évesek vagyunk, albérletben lakunk, én nem tudok elhelyezkedni, a párom agyon hajtja magát.

A gyereket pedig nem tervezünk, mert nincs mire. :(

2010. júl. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!