Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az öcsémet hívja apának?

Miért az öcsémet hívja apának?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves lányom és az öcsémet hívja apának. Gondolkoztam azon hogy lehet hogy azért mert keveset lát (katona vagyok) de az öcsémet se látja többször. Szoktam vele játszani is meg mindig kedves vagyok vele és mégis. Hozzám meg alig szokott szólni. Nem mondott neki senki semmi rosszat. Az anyja hiába mondja neki, hogy ő nem az apja de hiába. Szerintetek ilyenkor mit gondol? Vagy miért csinálja ezt? Nekem eddig vagy 3-4× mondta hogy apa.

28/F


2010. júl. 24. 13:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ott a gond,hogy katona vagy és keveset lát,ahogy te is leírtad.Nem volt alkalma hozzádszokni,meg ahhoz,hogy téged hívjon apának..öcsédet jobban szereti??Meglehet..:S
2010. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Ez durva!!!
2010. júl. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezek szerint mégis csak többet látja az öcsédet, mint téged.
2010. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként velem is volt ilyen, csak fordítva. Egyik ismerősömnek volt kisfia, sokat jáccottam vele, néha nálam is volt 2-3napig és apának hívott, hiába mondtuk az anyjával, hogy nem vagyok az. Mondjuk abba más volt, hogy a kis srácnak nincs apja.
2010. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
Próbáljátok meg, hogy a feleséged a kislány előtt is apának hív téged, nem a keresztneveden. Nem tudom, hogy így csináljátok-e, de érdemes lenne rászokni.
2010. júl. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Azért mert keveset vagy otthon... és nem tud veled mit kezdeni olyan vagy számára mint 1 idegen... Én is ilyen voltam apum külföldön dolgozott.. és nem olyan a viszonyunk.. vagyis egy kicsit távolság tartó voltam felém, de amikor idősebb lettem.. felfogtam.. (hogy értünk menti ki stb...) A lányod idősebb lesz ő is felgofja fogni még csak 3 éves.. várj addig is foglalkozzál vele sokat.. Remélem tudtam segíteni.. 21L
2010. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nem kellene, hogy a feleséged apának szólítson a saját kersztneved helyett, nem az a neved. Az más, ha azt mondja, pl: Apának adj puszit...stb, de szeritnem az gáz, ha azt mondja, hogy gyere apa, menjünk vásárolni...brrr, nálunk ez a családban nem szokás.


Visszatérve a kérdésre. Ne foglalkozz vele, törődj minél többet a lányoddal, majd leszokik róla, hogy az öcsédet apázza, a kisgyerekek még máshogy fogják fel a dolgokat. Kitartás! :)

2010. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az öcsém is katona. Amúgy ha a feleségem (a keresztnevemen szokott szólítani) azt mondja hogy menj oda apához akkor hozzám jön de mégse hív apának.
2010. júl. 24. 15:50
 9/19 anonim válasza:
100%

Nyugi! Az én férjem minden nap együtt játszik a gyerekekkel, mégis a szomszéd csaj pasiját hívta a kicsi apának. :) A brutál az, hogy a srác kopasz, kigyúrt, a fiamnak meg alig volt kis pihés szőke haja és amúgy olyan kis pasis, vállas gyerkőc, szóval még hasonlítanak is egymásra - pedig tényleg ártatlanok vagyunk!

Az übercikit anyósom mesélte : sorkatona volt a férje, amikor a párom picike volt. Akkoriban ugye a katonák csak egyenruhában mászkálhattak az utcán, a párom meg minden egyenruháshoz "APA,APAAA!!!!ITT AZ APA!"-üvöltéssel rohant oda. Még a bakterhoz is. :)

2010. júl. 26. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
20%
Nem lehet,hogy az öcsédé a gyerek? Asszony félrek*rt esetleg.
2010. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!