Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha megeszik a sütimet?

Mit tegyek ha megeszik a sütimet?

Figyelt kérdés
Dietazom ami elég drága, és néha sütök sütit magamnak fogyókúrás, drága alapanyagokból. Ugy vagyok vele hogy 3 napra lesz valami nasim, vagyis lenne, ha anyám és az unokája nem enné mrg a felét. Nem irigység, de amit alapból megvennek a boltba 1000 ftért, azt megveszem 2500 ftért a fogyókúra miatt, és amúgy sincs sok pénzem. Viszont anyám soha nem süt sutit max karácsonykor, ha együtt akarok vele sütni akkor azt mondja hogy jooo majd máskor, es ha alapanyagokat kérek tőle, hogy vegye meg, akkor húzza a száját.... Viszont ha én sütök, én vásárolok, én mosogatok el stb, akkor jóízűen megeszi a felét a sutinek, ami azért zavar mert pl fél kiló cukrot 2300 ftért veszek, lisztet fél kilót 500 ftért stb. Amikor nem fogyokuraztam, es normális alapanyagokból sütöttem, akkor mindig nagyon szívesen adtam mindenkinek.

2020. febr. 7. 09:58
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
50%
Az idióta az aki azt hiszi hogy a fogyókúrába belefér két hetente egy tepsi süti. Magyarázd el akkor kérlek hogy mit értettem félre ha olyan okos vagy. Azt ugye tudod a teljes kiörlésű lisztnek is közel azonos a kalória tartalma mint a fehér lisztnek? Kizárólag azért jobb mert jobban eltelit, később leszel újra éhes. De ugye a sutinel ez mindegy mert nem azzal kell jól lakni. Nem kell zabálni az édességet és egyszerre két gondod is megoldodik. Aztán meg majd írod a kérdést a fogyókúra kategóriába hogy nem érted miért nem fogysz. És még te idiotazol mást.
2020. febr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
71%

Csinálj nekik esetleg ha van kedved egyszerű meggyes piskótát... A tiédet meg tedd el előlük.

Tudom miről beszélsz. Én nekem is van drága cukrom, bár én a nyírfacukromat 1500 Ft-ért veszem. Vagy ugyanennyiért eritritet 500g-osak. Nem szereti férjem a diétás cukormentes süteményt vagy ami nem elég édes, mert az má milyen édesség ami nem édes... Szóval elkerüli messziről. De a csokit azt dugni kell előle, mert az enyémet is megeszi sutyiban! Dugjad te is! Nem tudok jobbat! Ha nem értik meg, hogy ez direkt azért csinálod, hogy ne a tábla csokit egyed... A diétás dolgok az tuti, hogy nem az olcsóságról híresek.

2020. febr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:
#41 mirol beszelsz? Milyen tepsi süti?? Általában egy kis jénaiba szoktam sütni, amiből kb 6 szelet suti lesz, így lenne 3 napig, napi 2 szelet cukormentes sütim. Mivel mas édességet abszolút nem eszem, nem hiszem hogy ez akkora nagy pofon lenne egy fogyókurában.
2020. febr. 7. 22:37
 44/52 anonim válasza:
51%
Süss sokkal kevesebb adagot, amit ha sütés után beviszel a szobádba, legalább aznap el is fogyasztod. Egyébként ismerős a helyzet, az én kajáimat a nagymamám szokta megenni a hűtőből, legyen az bármi, ráadásul cukorbetegen...Ma már nem veszek semmi ilyesmit, majd ha elköltözök.
2020. febr. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
30%
Ja, szóval 6 darab süti rengeteg alapanyagot fogyaszt. Értem. És de, ez még így is nagy pofon a fogyokuradnak de majd elhiszed később.
2020. febr. 8. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:

41-es nekem írta. Először is hogy tisztázzuk én nem fogyózom nekem nincs szükségem rá. Masodszor a tepsi süti szimbolikus volt mivel az anyagiakról beszéltünk.


Harmadszor az én általam ajánlott tepsi sütibe egy deka cukor nincs 😀 mivel a stivia és az eritrit nem tartalmaz egy deka cukrot sem 😀, és egészségesebb mint az édesítők amitől lehetne fogproblémája, ettől nem.


Negyedszer a teljes kiörlésű lisztnek ja több a szénhidráttartalma de mivel nincs cukor tartalma így egyensulyban tartja a szervezete szénhidrát igényét mivel a szervezetnek szüksége van szénhidrátra, pláne ha nem csak étrendileg fogyózik hanem sportol is.


Ötödször abba a tepsi sütibe kb ha microba csinálja és jénaiba az kb 5 kanál liszt, de ha egy kisebb tepsibe akkor 10 kanál 😀, szóval annak tudod mennyi a szénhidráttartalma. 🙂 Minimális.


És ha microba csinál sütit magának külön és a családjának külön az 10 perc.


Én csak érzékeltetni szerettem volna hogy olcsóbb így mintha havonta kétszer megvenné cukrázdába, mert így több lehetősége van az alapanyagokból bármilyen ételt készíteni nem csak nasi ételt. 😀

2020. febr. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
10%
De fogyó kúra alatt sehogy sem kellene nasizni. Ha már megvan az ideális súly és szeretné tartani az egészséges életmódot akkor oké a süti is néha. De nem kéthetente. És a fogyókúra alatt szükségtelen és lassítani is fogja majd meglátod. Amúgy anyadnak már unokája van te meg még otthon laksz?
2020. febr. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk eleve nevetséges, hogy egy családban van olyan, hogy "az én sütim". Felénk az étel közös. Mindenki abból eszik, amiből akar, nem kell hozzá engedélyt kérnie és senki fog háborogni rajta. Két kivétel van: ha valamiből az utolsót fogyasztja el, szólnia kell időben, vagy fel kell írnia a bevásárló listára, illetve ha adott dolgot egy bizonyos recepthez vettem, akkor szóljon azelőtt, mielőtt hozzá kezd. Ez esetben mondjuk kis cetli van a cuccon, hogy mit tudom en, ez a kolbász a vasárnapi rakott krumplihoz van, kérlek szólj időben, ha megeszed. Ennyi. De he elfelejti se lesz világraszóló balhé belőle.

Azt elkepzelni se tudom, hogy vegyek vagy csináljak valamit, amiből a tobbieknek nem adnék. Ez nálam az irigyseg csucsa.... Eldugdosni, sajnalni az etelt a másik elől....

Süss normális sütit. Ne fogyokurasat. Ha nem egy tepsit eszel meg belőle, hanem egy szeletet, semmi bajod nem lesz. A fogyókúra nem azt jelenti, hogy nem lehet enni, hanem azt, hogy kevesebbet.

2020. febr. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
35%
Látom felhúztad magad néhány igaz mondó kommenten. De így még nevetségesebb amit csinálsz. Képes vagy kéthetente nekiállni hat darab sütinek, aminek a fele 3 darab. Na ez az a fél tepsi,amit megesznek előled? Ha igen,akkor ezen csak nevetek.
2020. febr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

De amúgy, ha a családnak így izlik az eritrites vagy xilites süti, akkor érdemes lenne többet venni, és tényleg egy nagy tepsi sütit készíteni, és úgy mindenkinek jut, ők is egészségesebb édességet nasiznak, anyukád és az unokahugod vagy unokaöcséd.


Nincs abban semmi rossz, ha az egész család édesszájú.

Biztos gondolták, hogy segítenek diétázni neked :D próbáld egy picit poénos oldaláról nézni, és ők is diéta sütit esznek, de amúgy biztos meg tudod velük beszélni, pláne ha így ízlett nekik a süti, hogy együtt megveszitek az alapanyagokat, és az egész családnak készítetek sütit.


Szerintem a kérdezőt nagy többség félreérti, és már túl van tolva ez az egész, biztos nem arról van szó, hogy a családtagjai elől elrejtegeti a kajáját, csak szimplán gyűjtögetett drágább alapanyagokra, hogy egészségesebben étkezzen. 48-asnak nagyon szimpi a válasza, nálunk is így van, a kaja mindenkié, bár az én stivia és eritrittel készített sütim ízre nem nagyon ízlik mindenkinek, mert tényes való nem olyan íze van, de szerintem nagyon ízletes.


Amúgy a fogyásról csak annyit, hogy igenis lehet nasizni, attól függetlenül, és igazából csak többet kell mozogni.


Mint írtam a nasizas nem azt jelenti, hogy tonna számra tömi az ember magába a csokoládét, hanem élvezi az ízek pillanatának az örömét :D, vannak nagyon fincsi dietas édességek, amit ő is el tud készíteni úgy, hogy nem hízik tőle. Aki úgy akar fogyni, hogy nem nassol, az előbb utóbb mindenhol édességet fog látni. :D


Aki nem fogyózó okokból diétázik,hanem egészségügyi okokból higgyétek el, hogy van olyan nap amikor csorgatja a nyálát, és alig bír elmenni a csokoládé mellett a boltban, pláne, ha a sorban mellette elkezdenek beszélgetni, hogy te képzeld Tibi, tök szerencsém van mert tudtam venni merci bonbont.


Ebből a diétázónak az agya mit szűr le nyálcsorgatva? :D


Szerencsi csokoládé, Tibi csokoládé, merciiii és lelki szemei előtt látja ezeket a csokoládékat nyálcsorgatva. :D A milkáról nem is beszélve, nutella? Nem azt már ne is emlegessük. :D És van mikor a nápolyi mellett is úgy megy el, mintha valami mágnes vonzaná felé. :D

Természetes reakció lenne ilyenkor, hogy Ó tök jó, adjál már! :D


Na tessék nem vitázni ezen inkább kacagni! :)

2020. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!