Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha megeszik a sütimet?

Mit tegyek ha megeszik a sütimet?

Figyelt kérdés
Dietazom ami elég drága, és néha sütök sütit magamnak fogyókúrás, drága alapanyagokból. Ugy vagyok vele hogy 3 napra lesz valami nasim, vagyis lenne, ha anyám és az unokája nem enné mrg a felét. Nem irigység, de amit alapból megvennek a boltba 1000 ftért, azt megveszem 2500 ftért a fogyókúra miatt, és amúgy sincs sok pénzem. Viszont anyám soha nem süt sutit max karácsonykor, ha együtt akarok vele sütni akkor azt mondja hogy jooo majd máskor, es ha alapanyagokat kérek tőle, hogy vegye meg, akkor húzza a száját.... Viszont ha én sütök, én vásárolok, én mosogatok el stb, akkor jóízűen megeszi a felét a sutinek, ami azért zavar mert pl fél kiló cukrot 2300 ftért veszek, lisztet fél kilót 500 ftért stb. Amikor nem fogyokuraztam, es normális alapanyagokból sütöttem, akkor mindig nagyon szívesen adtam mindenkinek.

2020. febr. 7. 09:58
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
99%
Inkabb vedd meg boltban. Mivel a családod nem érti meg,te meg nem sütsz 2 felé, igy nem éri meg elpazarolnod a pénzt sütésre. Vedd meg cukiban, boltban amit nassolni akarsz. Ha havonta 2szer veszel, nem drágább mint ha sütnéd.
2020. febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
19%

22-es ha boltban veszi drágább mintha megveszi az alapanyagokat amiből több mindent tud készíteni pl. nemcsak sütiket kenyeret is. Micro sütis vagyok. 😀


Milyen lisztet használsz?

2020. febr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
66%

Két szelet diéta süti árából több tepsi sütit készít az ember. Mivel kb. egy 500 ft úgy kb 1000ft.


Az alapanyag ok hogy drága de pl az eritritből, stíviából kevesebb kell mint a normál cukorból mert kb. 3x vagy 5x erősebb mint a normál cukor ízre.


Tény hogy ez az alapanyag drága de ha jobban körülnéz az ember pl online is vagy ahogy az egyik kérdező írta kinai boltba csak 800 ft az eritrit bár nálunk nincs ilyen bolt, de kb ilyen árba láttam pennybe is de olcsóbb volt talán 500 ft. Volt amikor stíviát is láttam ilyen árba.


De amúgy ha fogyni szeretnél a mozgas tevékenység a legfontosabb első sorban.

2020. febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
60%
De ha csinálsz nekik mikroba sütit a probléma megoldva. Olvasztasz rá csokoládét vagy mielőtt mikroba teszed nagy csokoládékat teszel a tészta közepébe és úgy nemcsak piskóta hanem krém is van benne.
2020. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
24%
De ezt magadnak is el tudod készíteni csak sztíviával, eritrittel, teljes kiörlésű liszttel, mert gondolom finomított lisztet nem használsz.
2020. febr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
Teljes kiorlesu tönkölylisztet. Sparban a 70%al kevesebb kaloriatartalmu nyirfacukor igenis 2300 körül van.
2020. febr. 7. 11:55
 27/52 anonim ***** válasza:
31%
A többi alapanyagot amit nem írtam tojcsi, tej ezt szerintem te is tudod. De van bőven nyami recept több helyen is pl youtube-on is nem csak magyar. Abból meg alkotsz egy saját nasikát.
2020. febr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
25%

Pl. Tojcsi tekercset is készíthetsz. És úgy variálod ahogy csak szeretnéd. Én van hogy gyümölcsös csokoládé krémes tojcsi tekercset is szoktam csinálni.


Vagy pizzát ami 5 perc és kész a tésztát se kell készíteni. Kb veszel 2 abonett kenyeret ez a tészta és hogy mit teszel rá ez már fantázia. Ráolvasztani az alapanyagokat kb 5 perc és kész is. Az abonett olyan pihe puha lesz sütőböl kivéve hogy csak na és nagyon nyami. 🙂

2020. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
74%

Döntsd már el emberke, hogy panaszkodni akarsz, vagy dicsekedni. Milyen rohadtul jól is tudsz sütni - ez oké -, és te nasizol (ez nem ok), de drága alapanyagokból csinálod (ami a te pénzed, ez is ok), aztán mások kérés nélkül felzabálják (ez nem ok) - de te nem teszel ellene semmit, csak panaszkodsz és kifogásokat keresel.


Egy: a nassolás, bármit is eszel, hacsak nem tisztán gyümölcsöt és zöldséget, hízlal. Főleg, ha nem mozogsz sokat mellé. Ráaádásul tönkremennek a fogaid a folytonos eszegetéstől.


Kettő: ha valaki felzabálja kérés nélkül a te süteményedet, akkor fizesse ki, mert az lopás. Mások tulajdonának kérés nélküli elvitele lopás. A "mások"-ba a felnőtt, cselekvőképes családtagok is beletartoznak!


Három: tedd el, és mondd meg, hogy magadnak csináltad.


Négy: nem kell mártírtkodni: ha nem akarsz sütni mésoknak és mosogatni, akkör ne tedd. Tegyék meg ők. Közöld, hogy azért van sütiillat, mert magadnak csináltad a fogyókúrás sütit és azért van elzárva mások elől, mert az csak a tied, mert eddig folyton felzabálta más. Elege van és pont.


Olyan nehéz ezt megtenni? Ehelyett mindenütt csak a kifogás meg az összes itteni tanácsra is csak az "igen, de". Igen és nincs de. Ok? Vagy ne panaszkodj, legyél továbbra is családi mártír, ha neked az annyira jó.

2020. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
95%
Nyilvan ha süt mast is, főz mast is.. akkor drágább a bolti. De ha alapbol nem csinalja, es havonta eszik 2szer sutit, akkor nem eri meg vacakolni vele, hanem megveszi es megeszi. Csaladja se eszi meg előle. Ezert irtam. De értelmező olvasas ugy latszik nehez🤦‍♀️
2020. febr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!