Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szívem a múltamhoz húz, az...

A szívem a múltamhoz húz, az eszem a jelenben tartana. Összekuszálódott az életem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Azt hittem amikor az ex vőlegényem után bezártam az ajtót, akkor le is zártam.

Eltelt már azóta soksok idő. És arra eszméltem, hogy rettentően hiányzik.

Azóta férjhez mentem, van egy csodás gyermekünk, a második babánkat várjuk. És mégis, a szívem "hazahúz".

Szeretem a férjem, az exem máshogy.

Eszem ágában sincs felbontani semmit, belül rossz. Mert úgy érzem sehol sem vagyok. Ő már múlt, de így a jelen is olyan idegen.

Azokat a fránya ajtókat hogyan lehetne örökre bezárni.


2010. júl. 22. 11:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"A régi, évekkel ezelőtti emlékekbe "szerettem" bele újra. Nem egy új exbe. Azokba a szép időkbe amik működtek. ....Úgy, hogy ennyire "belezúgtam"


Hát, ezek után kijelented, hogy a férjeddel minden oké? :) Magadnak sem mered bevallani? Ilyen mondatok után, amiket idéztem tőled, nem hiszem, hogy szerelmes vagy még, vagy szereted eléggé a férjedet. Egy nő nem zúg újra bele valakibe, ha a jelenlegi kapcsolata kielégíti. Ennyi.

2010. júl. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy a hormonjaid szórakoznak veled a terhesség miatt?
2010. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Amit az emlékekről írtam: szerintem mindenkinek vannak olyan emlékei, amikre jó visszaemlékezni. Csak egy kicsit jobban örülök nekik, hogy vannak.

Tényleg úgy viselkedek, mint egy szerelmes kiscsitri.


Foghatnám a hormonokra, de az sem magyarázza, hogy miért most, miért nem a fiunknál jött elő, "frissebb" szakítás után, vagy miért pont ez a pasas. Annyi helyes, álompasiba botlok, miért az kell, akit én dobtam ki, mint macsekot...

Fogom a fejem saját magam miatt, és a "józan" eszem sikítva rohan jó messzire.

2010. júl. 22. 11:51
 14/21 anonim ***** válasza:

A múltba, a régi emlékekbe hiába szerettél bele, az időben visszamenni nem tudsz, azóta pedig változtak a körülmények. Hiába mennél vissza hozzás, semmi nem lenne ugyanolyan, hiszen férjed és gyereked van. A férjtől meg lehet szabadulni, a gyerektől nem. Nem lenne ugyanolyan az életed, mint mikor kettesben voltatok.

Fogalmad sincs, erre a helyzetre hogy reagálna az exed, hogy viselkedne apaként, tehát továbbra is állítom, nem tudod, milyen ember most. Amit tudsz, az a látszat.


És te is írtad, arra vágysz, amikor még működött. De utána meg nem működött. Erre gondolj: nem működött.

Meg arra, hogy a múltba nem lehet visszamenni.

2010. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem olyan rég történt velem hasonló.Csak belém úgy hasított belém h összefutottunk az utcán.És beszélgettünk.Ő volt az első az első szerelem az első komoly kapcsolatom.Sok jó emlék került elő.De mi már 5 éve nem taliztunk.Aztán jött a szöveg h elfogadna a lányommal együtt h szeretné ha én szülnék neki 1 kicsit stb.Pont akkor voltunk a párommal 1 hullám völgy legalján.És persze összezavarodtam.És képzeld el nem volt köztünk semmi.Lehetett volna de amikor megakart csókolni beugrott a párom arca és mondtam nem én őt szeretem.Akkor ott hagytam többé nem keresett én nem keresem.Habár utolsó szó jogán annyit mondott h ha meggondolom magam akár 10 év múlva is nyitva van elöttem az ajtaja.Én pedig kitessékeltem az ajtómon és lezártam lakattal és eldobtam a kulcsot.Többé nem engedem be az életembe.Remélem neked is sikerül.
2010. júl. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ami volt, elmúlt. Ha újra kezdenéd se lenne már ugyanaz. Élj a jelenben és koncentrálj a jövőre. Ha nem megy, fordulj pszichológushoz, mert ez nem egy normális jelenség.
2010. júl. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Mi nem normális jelenség? Hogy esetleg nem tud valaki minden emléket kiradírozni, vagy érzelmileg meginog, és akár csak egy pillanatra is beköltözik a szívébe a gondolat vissza kéne fordulni? Ezt fejsd ki, miért is kell egy kergeszerelmesnek picológus?
2010. júl. 22. 12:07
 18/21 anonim ***** válasza:
De neked nem egy pillanatra költözött a szívedbe, hanem elmondásod szerint belezúgtál és rettentően hiányzik. Nem gondolom, hogy nem normális dolog. Teljesen normális: nem szereted a féjredet és másra vágysz.
2010. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
42%
...ja és képzeld el ezt másik oldalról. Te mit szólnál ha a férjed az exére vágyna, belezúgna és rettentően hiányozna neki. Vajon megértő lennél vele szemben és elhinnéd, hogy téged szeret? ;-)
2010. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magam látnám.

Én együtt éltem az első szerelmemmel 7 évig, aztán szakítottunk, mert unalmas lett, illetve én léptem. Nagyon megbántam, megpróbáltuk újra, de nem működött, mert meg is sérültünk a kapcsolatban. Az első szerelmem volt, együtt nőttünk fel, együtt tapasztaltuk meg az életet, ő mutatta meg milyen az igazi szeretet, ragaszkodás, soha életemben nem ragaszkodtam ennyire valakihez, soha nem éreztem közel ennyire magam valakihez, ha baja esett, a fájdalom majdnem szétszakította a szívemet, annyira féltettem őt. Olyan volt nekem, mint a testvérem, a legjobb barátom, a szerelmem, a gyerekem, a vérem.

Sosem fogom már ezt érezni, azóta voltak kapcsolataim, van egy vőlegényem, akit mindennél jobban szeretek, de

De még mai napig is ha néha eszembe jut, hogy a régi szerelmemnek baja eshet, a szívem szakad meg, mert elképzelem, hogy az én kis régi szerelmemnek mennyire fájhat és sírni tudnék. Sokszor elérzékenyülök, ha rá gondolok.

De soha nem kezdeném vele újra, mert nem lenne értelme. A szívembe zártam, nekem ő a másik felem, akárki akármit gondol, de élem az életem, és azt tudom mondani, hogy egy boldog ember vagyok.

Én sosem tudtam a múltat elfelejteni vagy lezárni, de ezzel együtt kell tudni élni, én már megtanultam.

Neked is azt kívánom, hogy maradj boldog a házasságodban, és szeressétek egymást, amit nem lehet visszahozni azt nem is kell.

2010. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!