Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egykék! Ti szerettek egykék...

Egykék! Ti szerettek egykék lenni?

Figyelt kérdés
2020. jan. 21. 20:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
En szerettem/ szeretek . Sosem akartam testvert.
2020. jan. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

Ezt így elég nehéz megválaszolni, mivel aki egyke, annak nem túl sok fogalma lehet arról, milyen egy testvérrel, hiába látja a rokonságban, barátoktól, vagy a médiában, telljesen más, ha "bele születik".

Mi négyen vagyunk testvérek, ráadásul kettőnk a szó szoros értelmében sem volt soha egyedül, lévén, hogy ikrek vagyunk. :) Mi egész jó testvérek vagyunk, bár kiskorunkban sokat civakodtunk, de sokat is játszottunk együtt. Ìgy én hiába mondanám, hogy jobb lett volna vagy rosszabb lett volna egykének, mivel nem tudtam megtapasztalni, hogy milyen is az.

2020. jan. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
66%
Én is szeretek egyke lenni. Én is és a szüleim is olyan típusúak vagyunk, hogy jobb ez így. Nekem sokat dolgoztak a szüleim, hogy jussunk egyről a kettőre és őszintén szólva ha azt a pici időt amit együtt tölthettünk meg kellett volna osztanom valakivel, az elég nehéz lett volna lelkileg. Vannak barátaim, akikkel nagyon jó a kapcsolatom. Úgyhogy egyedül nem szoktam magam érezni. Viszont engem ez nagyon önállóvá tett. Énszerintem akinek testvére van, az sok időt tölt vele. Én azt a szüleimmel és barátaival töltöttem, úgyhogy hamar megtanultam alkalmazkodni hozzájuk és a felnőttes témák érdekeltek már gyerekként is (történelem, politika, természettudományok- amik a szüleimet is) Rám ez jó hatással volt nagyon.
2020. jan. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen is, meg nem is. Igazából nem, nem szeretek egyke lenni. Borzasztó magányos dolognak tartom. Viszont azt is nagyon jól tudom, hogy sok élményem, előnyöm talán nem lenne, ha szüleimnek van még egy-két gyereke. Például nem utazhattunk volna valószínűleg ennyit, és a felnőtt életben való elindulásomat sem tudták volna úgy segíteni, ahogy tették, ha mindezt még x gyerekükkel meg kell tenniük. És igazából már elég régen beletörődtem, hogy nincs és nem is lesz testvérem, szóval nem mondhatom, hogy egyáltalán nem jó egykének lenni. Ennek ellenére nekem biztosan legalább két gyerekem lesz, ha lesz rá lehetőségem.
2020. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban hiányzott.


Azóta már ellenkező a véleményem, több szempontból is úgy gondolom, hogy jó egykének lenni.


Pl kis lakásban élünk, láttam az unokatestvéreimet veszekedni, a szüleim nem tudtak volna (úgy) támogatni, a mostaninál is rosszabb önértékelésem lenne (nem vagyok egy "domináns" személyiség, illetve sajnos sokszor hasonlítgatom magam másokhoz), befelé forduló vagyok...


Sosem voltak barátaim, akik voltak, azok is (többnyire) érdekbarátságok voltak.


Kb hasonló autisztikus, befelé forduló személyiség vagyok mint a nagymamám, őt mindig zrikálta a nővére, végül akkor ért véget, amikor elverte őt a nagyanyám.


Iskolában is sokszor voltam célpont, fenének sem kell még egy rossz testvéri viszony is...


Mert ugye az élet nem egy csillámpónis tündérmese, a tesók között mindig van rivalizálás.


Amit még észrevettem, hogy nagyon nehéz "egyenlően" bánni a gyerekekkel, az egyik ígyis-úgyis valahogy el lesz nyomva (akár csak titokban), valamelyiket majd pozitívabbnak tartják stb...


Az ismeretségi körömben legalábbis így van. Nagyon jó emberek a szülők, de sajnos egyik-másik gyerek mindig háttérbe szorul...


19F

2020. jan. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, nagyon. Én rettegtem hogy testvérem lesz.
2020. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
100%
Szerettem volna. 2 testvérem van, de mindig veszekedtünk. Szülőknek is könnyebb ha 1, max 2 gyerek van. Az a baj hogy véletlen, hogy testvérek mennyire jönnek ki egymással illetve a gyerekek a szülőkkel, hiszen a személyiségvonások csak születés után derülnek ki.
2020. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
30%

3 testvérem van, ha apám megcsalásátis számolom akkor 4


Nekem elég tapasztalatom lett, vagy gyerekem lesz vagy egy sem. Nem fog érdekelni hogy tetszik e neki vagy sem, ott lesz a sok unokatesóm, érje be azzal

2020. jan. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Saw Gerrera válasza:
50%

Nem olyan jó az, ha nincs tesód.

Nem feltétlen általánosítható a saját sztorim, de ez sem azt támasztja alá, hogy olyan jó egykének lenni.

Mivel nem volt tesóm, és olyan környéken nőttem fel, ahol azonos korú gyerek is alig volt, ezért először tanulni tanultam meg egyedül, aztán kénytelen voltam kiterjeszteni ezt az élet minden területére. Most éppen öt éve húzom magányban, és mivel lassan már alkonyodik, nem olyan happy arra gondolni, hogy a maradék már mind egyedül telik el.

2020. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#19

Az élet nem egy tündérmese, a testvéri viszony nem csak jó lehet.


Ha valóban benne vagy a korban, nem attól vagy magányos, mert nincs testvéred.

2020. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!