Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egykék ti hogy érzitek?

Egykék ti hogy érzitek?

Figyelt kérdés
mindenhol azt mondják az egykék nem szenvednek hátrányt...én nem igy érzem.miközben a barátaim tesóikkal szüleikkel vagy mamájukkal is laktak,mindig sokan voltak otthon.jó volt náluk lenni.sokkal több volt a nevetés. 11 éves korom óta üres házba értem haza,mert szüleim estig dolgoztak,sokat tv-ztem,egyke vagyok,14 éves koromtól sokszor egyedül aluttam a házban és egyedül indultam reggel suliba mert apa megalt,anya meg éjszakás volt sokat.sokat csavarogtam a a haverokkal de mindig üres házba értem haza és a gyászban sem oztoztam egy tesóval.barátnőmet mindig én keresem mert sürün átjár a huga hozzá,ésneki az elég,jól elvannak.engem kizrnak.férjem nővérével sürün beszélgetnek neten vagy telón,de ha én akarok közeledni néha nem válaszol,pedig ha ritkán talizunk jót beszélgetünk de falat emel,közben öccsével jókat poénkodnak.engem kizár.akkor fb-on is kiposztolgatnak olyat ogy becsüld meg a testvéredet mert ő mindig melletted lesz"na kössz.az egykék köszönik ezt..és anymnakmég egy gyereke lennelegalább leszállna rólam,mert férjemmel felnőttek vagyunk,de kritizl minket mint a gyerekeket,neki semmi se jó,,csak velem van elfoglalva,naplóimbais beleolvasott tinikoromba.ti hogy tapasztaljátok?az életem elég magányos volt nekem csak átrányom volt ebből.nem sokat beszélek és egyedül dolgozom,szerintem nem szocializálódtam rendesen,képtelen lennék csapatban dolgozni,az emberek könnyen megrigatnak,ha pl.van egy-két mogorva idegbeteg vagy bunkó...kuzinomnál ha látogatoba vagyunk mindig rengeteg ott a nevetés,és ahol többen voltak mindig sok poénkodás volt.sokkal üresebb volt az életem,csak átrányt érzek.biztos vagyok benne hogy teljesen más ember lennék,...bárki története érdekel.
2017. febr. 16. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk amig igy fogod fel... nekem nem volt hátrányom semmiben, pedig apa 13 éves korom ota egyedül nevelt. Én imádtam egyedül lenni, máig nagyon szeretek :) A mostphaöcséimmel jol kijövök, nem az, de nem igénylem a társaságot sokszor, és feltalálom magam egyedül is.


27n. A páromnak van 3 testvére, 26-27 éves koráig kettövel mégsem tartotta a kapcsolatot (elvált szülök), szoval ....

2017. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én szerettem volna egy testvért, de nem lett, és már nem is lesz. Hiányzik az életemből.
2017. febr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én is egyke vagyok bár fiatalabb nálad de én is mindig egyedül érzem magam. Sokszor irigyeltem a barátaimat akik a testvérükkel is ki tudtak alakítani egy barátias kapcsolatot, és ez köztük azért erősebb lesz mindig mint én és a barátnőm között.

Mikor mamáméknál aludtam mindig jobban éreztem magam pedig ott is hárman voltunk, de mikor haza mentem akkor is üresnek éreztem a házat mikor mindenki otthon volt..

Hàt nekem biztos 2 gyerekem lesz

2017. febr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Metionin ***** válasza:

Én mindig örültem neki, hogy egyedül vagyok. A világon legjobban egyedül szeretek lenni, az hogy üres házba érkeztem haza, nekem maga volt a szabadság, amikor nem kell a szüleim üvöltését hallgatni és végre nyugodtan tanulhatok és nem állítanak fel az asztaltól mert valaki épp eszik vagy kaját csinál. Mivel nem volt saját szobám, fikarcnyi magánéletem sem volt amikor otthon voltak, bömbölő tv és veszekedés, amikor egyedül lehettem, akkor csend, nyugalom. Pont egy tesó (azaz még egy ember, akivel kénytelen vagy együtt élni) hiányzott volna az életemből :D Abszolút nem érzem hiányát így felnőttként sem.

Amikor látogatóban voltam többgyerekes családoknál, engem mindig frusztrált hogy a tesó állandóan jön, hallgatózik, beleszól a beszélgetésbe, hogy ott van. Nyugalmasabb egyedül, persze elhiszem hogy vannak emberek, akik számára a nyugalom unalmas.

2017. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!