Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Korai 20-as éveitekben gondolk...

Korai 20-as éveitekben gondolkoztatok a családalapításon?

Figyelt kérdés

Jelenleg 19 vagyok, és eléggé vágyok néhány gyerekre.. Bár, jelenleg még nem találtam meg a kedvesem :(

Tudom ez így ebben a korban, még szakma nélkül elég kétséges...

De egyszerűen megdobogtatja a szívemet, ha látok egy apukát, az éppen botladozó gyerekeivel. Hogy még közbeszúrjam, fiú vagyok, így ez lehet még furább.

Szóval, lényegében az lenne a kérdésem hogy ti vágytatok-e ebben a korban, vagy később gyermekekre? :)



2019. dec. 21. 22:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%
Èn régebben sem vágytam rá és most sem. 27/N
2019. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Igen,ilyenkor kezdtem én is ábrándozni. De 28 évesen jött össze az első fiam. Akkorra lett meg minden, ami úgymond kell a gyerekhez. Utólag nem bánom, elég nagy meló :) éld ki magad, lesz egy pár álmatlan éjszakád.
2019. dec. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%
Nem gondolkoztam volna, inkább később, de úgy alakult, hogy 19 évesen született meg az első lányom, 7 éve, nem bántuk meg. Úton van a tesó is :)
2019. dec. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%

én 23 éves vagyok és mostanában kezdett el jönni a gondolat, hogy lehet szeretnék gyereket pár év múlva


még nem tudnék egyértelműen válaszolni a kérdésre, hogy biztosan akarok-e majd, hiszen ez egy hatalmas felelősség, de mostanában már többször gondolkoztam rajta és úgy vagyok vele, hogy majd alakul és idővel tudni fogom

még egyáltalán nem érzem késznek magam, de már el tudom képzelni (1 éve még nem így volt)

2019. dec. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%
Én 20 éves vagyok és egyelőre az ájulás kerülget minden olyasmitől, mint pl. összeköltözés, házasság, gyerek... Fú, legalább 10 évig biztos, hogy nem akar gyereket az 1000..... százalék. Sőt, én soha nem szerettem őket, nem bírom elviselni őket, nem tartom aranyosnak, nem tudok mit kezdeni velük és ez lehetséges, hogy így is marad.
2019. dec. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
60%

Férjnél vagyok ő dolgozik, én még tanulok. Szeretem a gyerekeket, de sajáton nem gondolkozom egyelőre. A férjem szeretne és a szülők is szoktak elejteni kis burkolt utalást arra, hogy vágynak az unokákra.

Az igazság, hogy a nőnek kell kihordania, megszülnie, szoptatnia a gyereket, nem a férfinek. Általában gyesen, gyeden is az anya van otthon. Nem olyan jó buli, amikor egy ember életét az állandó gyereksírás, házimunka tölti ki.

Nem könnyű már a terhesség sem, az utolsó hónapban a lehajolás sem lesz könnyű, a test vizesedik, össze-vissza változnak a hormonok, állandóan pisilnie kell a kismamának, ha túl gyorsan nő a pici, a kismama bőre kinyúlik, striás lesz, a medencecsont is "kitágul" szélesebb lesz a csípő, ami soha az életben nem lesz olyan, mint szülés előtt. A hüvely izmai is kitágulhatnak a szülés miatt, ami szintén nem kellemes dolog. Ráadásul a terhesség alatt, a megváltozott hormonműködés miatt több kalcium nyerődik ki a csontokból (fogszuvasodás, csontritkulás kockázata nő).

És mindezek ellenére rengetegszer hallani azt, hogy a FÉRJ panaszkodik, hogy már nem elég szexi a felesége a terhesség után. Ezt csak azért említem, hogy felkészülj arra, hogy terhesség után bizony megváltozik a nők teste. A szülés fájdalmas, egy trauma, utána pedig gyakori a szülés utáni depresszió. Az első pár évben le lehet mondani az alvásról, pihenésről, szórakozásról. A gyermekvállalás rengeteg felelősség, gond, teher, pénzkiadás is egyben. Ha már megvan a gyerek, nem lehet "kiszállni", hogy "én ezt mégsem bírom". Ilyen nincs. Ha valaki vállalta a babát muszáj végigcsinálnia. ÉLETE VÉGÉIG elkötelezte magát. => ugyanis egy gyerek sem marad örökké gyerek.


Egy férfi mindig könnyebben beszél gyermekvállalásról. Neked, pasiként nem kell végigmenned a terhességen, szülésen és egy férfi könnyebben is száll ki, ha mégsem kell neki a gyerekkel járó életmódváltás.


Ha személyes véleményre vagy kíváncsi, persze én is sokat álmodoztam kisbabáról már tinikorom óta. Nem arról van szó, hogy nem akarok gyereket egyáltalán, hanem arról, hogy az árnyoldalait is ismerem és nem csak a rózsaszín ködöt. Így jelenleg azt mondom, hogy még nem szeretnék ekkora felelősséget vállalni és ennyi áldozatot hozni.


25/N

2019. dec. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
30%
Csokdigger vagyok, szóval igen.
2019. dec. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%

6-ossal maximálisan egyetértek.

Az nem baj ha 19 évesen még csak annyi van meg a gyerekvállalásból, hogy jajj de cukik a babák. De ennek az álomvilágnak fel kell oszlania mielőtt komolyan belevágsz mert ennél sokkal többről szól. 24 órás munka, rengeteg felelősség, idegőrlő meló sokszor. Egy apának nem annyi a felelőssége, hogy sétálgat az édesen mosolygó kisgyerekkel. Ez a gyerekvállalás 1%-a. Ha csak ezt az 1%-ot látod és akarod akkor még nincs értelme ezen gondolkoznod. Majd ha fel tudod fogni a többi 99%-ot is ami a gyerekvállalással jár akkor lesz értelme gondolkozni azon, hogy akarsz-e gyereket.

Sajnos sok férfinak sosem változik ez az álomvilág a fejében. Amíg meg nem lesz a gyerek addig dédelgetik ezt a rózsaszín ködös elképzelést, hogy a gyerekek milyen cukik és milyen könnyű meg jó a gyereknevelés. Aztán meg jön a nagy koppanás, hogy bizony ez 0-24-es munka amiből nekik is ki kellene venniük a részüket. Ilyenkor szoktak fejvesztve menekülni asszonyt gyereket hátrahagyva.

2019. dec. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
4%
Ne haragudj hogy nem a lényegre figyelek, de ugye te nem az a 19 éves fiú vagy aki 6-7 gyereket szeretne és màr 500+ választ kapott az erre vonatkozó kérdésére?
2019. dec. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
27%

Ha 30 éves korodra úgy akarsz kinézni,mint egy leharcolt tehervonat,akkor hajrá.


Sajnos a gyerekek nem válogathatják meg,hogy milyen helyre születnek.

Elég nagy baj.


Nem kellene ábrándozni ilyenekről,hanem a saját életedet kellene majd felépíteni először,nem új embereket létrehozni a semmire!

2019. dec. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!