Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha bukás esetén...

Mit tennétek ha bukás esetén nem engednének el? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon szépen kérném a segítségetek ebben a szituációban; Én mellesleg jó tanuló vagyok, de a korábbi évekhez mérve kicsit hanyatolott a szorgalmam és kb. 4 tantárgyból szemmel látgatólag nem állok jól (a legtöbből 2es, 3as vagyok). A lényeg az hogy még sosem került erre sor, de kémiaból egy 2es és egy 1es témazáró miatt bukásra állok. A szüleim természetesen nem fogadták jól (nyilván egyik szülő sem), ezért azt találták ki, hogy egész téli szünetben nem mehetek sehova (ez halál komoly), pedig barátomnak is megigértem, hogy leugrom hozzá a "vakáció" alatt 2 napra szórakozni (másik városban lakik, de már többször voltam nála, illetve szüleimmel már megbeszéltem). Én amég nem tör ki a szünet fogok feleni remélhetőleg 5re, de ez korántsem garantálja, hogy elengednek, és szerintetek mit tehetnék? A bukás számomra is egy súlyos "állapot", de ha már szünet van akkor nem gondolom azt, hogy 2 napra nem lehet elengedni a gyermeked a legjobb barátjához. (Mellesleg kevés lehetőségünk van találkozni sajnos). Kérlek adjatok tanácsot! 16F

2019. dec. 4. 19:21
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Abból a 4 tantárgyból amikből rosszul teljesítek állok 2es 3as-ra, rosszul fogalmaztam. És az utolsó kommentelőnek köszönöm az ötletet, illetve mindenkinek köszönöm aki tanácsokkal látott el és valamilyen formában segített, szükségem volt rá.
2019. dec. 4. 21:16
 12/26 anonim ***** válasza:
58%
Hát én se engednélek sehova, az tuti. Az a dolgod hogy tanulj és azt se csinálod.
2019. dec. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
62%
Hol van 14 tárgy?????
2019. dec. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
97%
Attól is függ hogy, hogy mik azok a tantárgyak, amikből rosszabbul teljesitesz. Mert oké, hogy "csak" négyből vagy kettes - hármas, de a többi tízben gondolom benne van az ének, tesi, rajz stb, amikből nálunk még az is ötöst kapott, aki be sem járt, szóval ez nem kihívás, ezekre nem kell sokat tanulni. De az, aki a "tanulós" tantárgyakból kettes - hármas, az bocs de nem számít jó tanulónak.
2019. dec. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
87%

Hol van 14 tárgy?


Ha van amiből kevésbé jó a gyerekem, de látom, hogy próbálkozik és tanul az nem zavarna. Nekem is meggyűlt a bajom anno a matekkal. De 3-4 tárgyból 2-es 3-as ra állni messze van a jó tanulótól.

2019. dec. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%
Hát én azért elvárnám, hogy minimum egy kettest szedj össze, bármelyik tantárgyról is van szó. Főleg, ha tényleg jó tanuló vagy, mint aminek állítod magad.
2019. dec. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
34%
A kommentelők nagy része azt sem tudja mi a kémia, egy kovalenskötés vagy egy hidrogénhíd deffiníciótól lemennének hídba (haha szóvicc), de az észt tudják osztani. A kémia pont egy olyan tantárgy, hogy vagy zseni vagy és szereted, érted az egészet és 5-ös vagy, vagy semmit 1-es illetve vért izzadva 2-es. Szülőként ha tudnám ilyen tantárgyból állsz bukásra, nem büntetnélek. Peóbálnék inkább segíteni akár új különtanárral vagy bárhogy.. a büntetés sosem jó ösztönzés a tanulásra. A szülő annyit ér el vele, hogy 18 évesen a gyerek kilép a lakásból és vissza sem fog nézni.
2019. dec. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
94%
Elsőnek szerintem nincs igaza, én húsz éve érettségiztem, és a gimis anyag 90%-ára azóta semmi szükségem nem volt. 16 évesen abból kellene jónak lenned, amiből továbbtanulsz, ez, gondolom, nagyjából már körvonalazódik, a többiből csak ne bukj meg. De hiába írnám, hogy én elengednélek a szünetben, de ha a szüleid nem, nem tudsz mit tenni...
2019. dec. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
"Hol van 14 tárgy" hát kb. ennyi szokott lenni... matek, fizika, kémia, földrajz, biológia, történelem, irodalom, nyelvtan, angol, másik nyelv, ének, rajz/művtöri, informatika, etika, nálunk technika is volt meg drámapedagógia, nem tudom, van-e még.
2019. dec. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Nem buknék meg.
2019. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!