Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam a szüleimnek, ha...

Elmondjam a szüleimnek, ha tudom, hogy nem engednének el?

Figyelt kérdés
A nyarat külföldön fogom tölteni és akkor már 18 éves leszek,szóval anyáék semmit nem tudnak tenni jogilag ez ellen.De félek,hogyha elmondanám nekik,akkor próbálnák megakadályozni,hogy elmenjek(kitalálnának valamit,hogy miért maradjak).Egész életemben burokban neveltek és mindenért veszekedtek velem.Ezért nem bízom bennük,nem ismerik a barátnőimet és a barátaimat,semmit nem tudnak az igazi életemről...Azt hiszik,hogy egy csendes,aranyos kislány vagyok és akkor sem néznének szembe azzal,hogy ez nem így van,ha muszáj lenne.

2013. márc. 27. 09:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Hát ha az én lányom, a tudtom nélkül menne ki, akkor mondanám hogy vigye az összes cuccát, mert ide nem jön többet. Tehát szerintem mond el nekik
2013. márc. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Felnőtt akkor leszel, ha mindezt a szemükbe mondod (persze azért tisztelettel, mert mégis van amit nekik köszönhetsz). Elmenni, hagyni csapot-papot, nem éppen felelősségteljes döntés.
2013. márc. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Mond el! Nem mehetsz csak úgy külföldre, gondolj bele, hogy megijednének, ha keresnének, nem találnak.

Ennyivel tartozunk nem csak a szüleinknek, minden szerettünknek, hogy megmondjuk, mikor merre járunk, ne izguljanak feleslegesen.

2013. márc. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Jól érzem hogy nyár végén visszaköltöznél mintha mise történt volna?:)
2013. márc. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A nyarat külföldön töltöd és utána hazamész mintha mi sem történt volna és elvárod hogy a szüleid etessenek, gondoskodjanak rólad és szeressenek?


Hát... tényleg nem vagy egy "aranyos kislány". Kislány semmiképp, hiszen már 18 éves vagy/leszel, de attól függetlenül aranyos és tisztességes még lehetnél.


Mond meg őszintén hogy mit szeretnél, hova akarsz menni, és akkor nem lesz semmi probléma. De ha hazudozol és eltűnsz hónapokra ne várd el hogy később majd hazamehetsz és ugyanúgy fognak hozzád viszonyulni mint régen.


Egy ilyen húzás után, azt hiszem a szüleidnek is kinyílna a szemük és nem tartanának olyan jó lánynak... ha pont ez a cél, hajrá! De mondom, és ahogy az első válaszoló is írta, vissza nem biztos hogy mehetsz...


És miből mész ki ennyire időre? Van saját pénzed? Dolgoztál? Mert az lenne a pofátlanság felső határa ha erre a "hazug túrára" a szüleidtől kérnél pénzt, vagy ami még rosszabb, meglopnád őket.

Szerintem nem fognak több száz ezer forintot adni neked...

2013. márc. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Nincs annál borzasztóbb,minthogy nem tudsz önmagad lenni.

Ha ekkora szakadék van a jellemetek és az elvárásaik között

teljes szakítás is lehet belőle.

Azt mondják őszintétlenség?Én azt mondom felesleges harc és kellemtlenség,és azt,hogy ki vagyok,ne akarja megakadályozni senki,még a szülő sem.

2013. márc. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem leszel attól felnőtt, hogy 18 vagy. Majd akkor leszel az, ha vállalod a felelősséget magadért.

Jogilag valóban nem akadályozhatják meg, hogy kimenj, viszont ha bármi baj ér, nem lesznek kötelesek segíteni és megmenteni a valagad. Ha hazaérsz, nem lesznek kötelesek tetőt nyújtani a fejed fölé, meg kaját adni, pénzelni sem. Ha ezeket tudod, hogy és miből oldod meg, akkor leszel felnőtt.

Odaállsz, elővezeted nekik, miből, hogy és meddig leszel kint, mit csinálsz, és nem engedélyt kérsz, hanem csak tudatod velük. Mert gondolom legális terveid vannak odakint, semmi szégyellnivaló, és megvan a tőkéd is, amit nem anyuciéktól kaptál, hanem magad kerested meg pl, ugye?

Valahol fel kell nőni, ezt a szülők is belátják, ha nem is könnyen néha. Az pedig nem tudom, hogy jön ide, hogy csendes, aranyos lánykának ismernek. Ez max akkor releváns a kérdésben, ha valami neccesebb célból mész ki. Akkor meg nem elég, hogy éretlen, de még hülye is vagy, ugyanis akkor végképp szükséged lesz a szüleidre, akik kirángatnak a bajból, miután elvették az útleveled és elcseszték az életed. Szó szerint.

2013. márc. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azt kétlem,hogy utána hazaköltöznék,főleg,ha úgy megyek el,hogy veszekedés lesz ebből az egészből.

A pénz megvan,nem kell tőlük semmi.Csak nem akarom,hogy anya kiboruljon,apa meg cirkuszoljon feleslegesen.

2013. márc. 27. 09:53
 9/17 anonim válasza:
A hazugság sosem célravezető. Attól hogy betöltöd a 18-at még se felnőtt nem leszel, se ennyire önálló...az nem a 18ik szülinapoddal jön el, hanem agyban történik...ez meg, hogy jogilag nem tehetnek semmit...mégis ki fizeti azt hogy te az egész nyarat külföldön töltsd? Ha te akkor oké, elmondod a szüleidnek, hogy szeretnél kint munkát vállalni a nyárra, nyelvet tanulni stb. Ne égess fel magad mögött mindent azzal, hogy hazudsz és átvered őket, mert amikor meg hazajönnél és esetleg nem tartanak el tovább(mert te már felnőtt vagy és jogilag megtehetik) új lakhatást kell keresned, nulla pénzzel...stb., az nagyon kellemetlen lenne, nemde?
2013. márc. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Miből akarsz kint megélni? Érettségivel sehol nem kapsz komoly munkát? Ha egy pasashoz költözöl, miért hiszed, hogy az feleségül vesz és eltart téged? z ígéret ritkán válik valóra. Már az sem jó, hogy a szüleid előtt eddig szerepet játszottál. Miért nem ismerik a barátaidat? Talán attól tartottál, hogy olyanok, akiket nem szívesen mutatnál be nekik?

Ideje lenne felnőnöd és megkomolyodnod.

2013. márc. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!