Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam a szüleimnek, ha...

Elmondjam a szüleimnek, ha tudom, hogy nem engednének el?

Figyelt kérdés
A nyarat külföldön fogom tölteni és akkor már 18 éves leszek,szóval anyáék semmit nem tudnak tenni jogilag ez ellen.De félek,hogyha elmondanám nekik,akkor próbálnák megakadályozni,hogy elmenjek(kitalálnának valamit,hogy miért maradjak).Egész életemben burokban neveltek és mindenért veszekedtek velem.Ezért nem bízom bennük,nem ismerik a barátnőimet és a barátaimat,semmit nem tudnak az igazi életemről...Azt hiszik,hogy egy csendes,aranyos kislány vagyok és akkor sem néznének szembe azzal,hogy ez nem így van,ha muszáj lenne.

2013. márc. 27. 09:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Sok előnye van a dolognak,ha tényleg tudod mit akarsz.

De számolj a veszélyekkel és a rossz emberekkel is,szóval fő a "nyitott szem és lélek" ilyen elhatározásnál.

Hogy mi az előnye?

Az ,ami nálam volt.A tesócskám a jó gyerek,a konvencióknak megfelelő,szabályokat betartó.

Mi voltam én?A hülye,a lázadó,az állandóan külön utakon járó,magyarán egyénisége van!

Most mi van velem?Van gyerekem,párom,eredeti ritka foglalkozásom (amit imádok) és nagyon jól keresek,soha nem gondoltam volna,hogy ilyen jó lesz,mert a szüleim ugye állandóan közvetítették nekem,hogy így bizony nekem annyi.

És mi van,a mindenkinek megfelelő tesómmal,még mindig az anyámékkal lakik 36 évesen,gyereke sincs és egy egyszerű ki átlagmunkájú keresete.

Tudom,hogy az én szüleim mostanra nehezen viselik,hogy állandóan elleneztek és nem figyeltek rám és tiltottak mindent,ezenkívül tulajdonképpen a tesómra is "építkeztek" öregkorukra,mivel túl nagy szakadékot alakítottak ki velem.

2013. márc. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Azzal valsz felnotte, ha vallalod a felelosseget a tetteidert (tudom, hogy mostanaban it gyk-n gyakran dobaloznak ezzel a szoval feleslegesen, de ugy erzem most ez helyen valo)


Ami azt jelenti, hogy vallalod a szuleid elott a terveidet, onmagadat.

Tudomasul veszed, hogy a donteseidnek ssulya, es kovetkezmenye van.

Tudod az a baj, hogy ennyi idosen az ember nagyon felnottnek erzi magat, tudom mert en is igy gondoltam. Pedig meg nagyon gyerek az ember, nincsen elettapasztalata, nem konnyu minden tamogatas nelkul az eletben, es itt nem az anyagi tamogatasra gondoltam elsosorban.


Miutan hazajossz, ha nem kisebb nezetelteres utan is mesz el, hidd el minden rendezodik. Viszont, ha szo nelkul lelepsz, akkor szamits ra, hogy nem biztos, hogy lesz csaladod ezutan.

Most a "megnemertett gyereknek"erzed magad, altalaban a szulok megis sokkal tobb dolgot ertenek mint gondolnanak, ezt sajat tapasztalatbol mondom.


Hozzatennem hogy en is hamar kileptem a csaladi kornyezetbol, megis barmikor szamithatok a szuleimre.


Jol gondold vegig mit teszel, mert a kesobbi eleted mulhat rajta..



26/n

2013. márc. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A szüleiddel kapcsolatban csak annyit,hogy ők egy 18 éves lányt jogosan féltenek és nehéz a gyereket elengedniük a "veszélyes" világba.
2013. márc. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Azoknak viszont,akik úgy ítélkeztek,hogy akkor a gyerek nem jöhet vissza vagy ők nem fogadnák vissza a gyereket azt mondom,hogy akkor nem is szülők,mert én a gyerekemet mindenképpen tárt karral várnám vissza,hiszen a szülőség a feltétel nélküli szeretet.
2013. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Utolso igazad van, de benne van a pakliban az is, hogy annnyira megharagszanak, hogy nem fogadjak vissza. En ezert irtam h SZÁMÍTSON RÁ, hogy nem biztos, hogy lesz csaladja (sajnos lattam ilyen, a nagyszuleim szomszedjaban 11 eve ment el a lany, tobbe nem jott haza, egy probalkozasa volt nem haza akart koltozni, csak tartani a kapcsolatot, hat enyhen szolva nem jott ossze)
2013. márc. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jogilag nem tehetnek ellene semmit, de ez egy alap tisztelet, hogy beavatod a szuleidet, akik 18 evig neveltek. Jol, rosszul, tok mindegy, de itt vagy, megteheted, hogy kulfoldre mesz, tudsz netezni, tanulhattal stb.

A szuloseg nem feltetlen szeretet, ez egy nagyon csunya fogalom. A szeretetert meg kell dolgozni, ha az en gyerekem, pl. lelone 3 embert, biztos, hogy nem szeretnem "feltetlenul". Ez most nyilvan nem az a kategoria, ha visszajonne a kulfoldi utrol is szeretnem, de nem fogadnam vissza, mert felelotlenul, es tiszteletlenul viselkedett. Kerdezo, mondd el a szuleinek, hogy koszonod a nevelesuket, szeretetuket, de te most nyaron elmesz, mert fontos a felnotte vallasodhoz, szeretned, ha ezt megertenek. Ha veszekedes lesz is kibirod, es attol meg ugyanugy elmesz, de ennyivel tartozol nekik.

2013. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Viszont,ha olyan nézőpontból nézzük a dolgot,a szülőkről való leválást elkezdi valaki 18 évesen én normális időnek tartom,nem véletlenül ez a jogilag felnőtté válás korhatára.

Mivel,ha megnézzük a világban eléggé elszaporodtak az olyan emberkék,akiket még 30-as éveikben is a szüleik tartanak el és hát hozzájuk igencsak ragaszkodtak és fogták még őket a szülők és ez lett a hátulütője.

2013. márc. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!