Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbuktam matekból, nagyon...

Megbuktam matekból, nagyon gáz szerintetek?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy nem év végén megbuktam matekból és a pótvizsga sem sikerült....Mielőtt kérdeznétek igen nyáron tanultam rá elég sokat+tanárhoz és eljártam,persze mikor ő is ráért ,de ez másik téma. Bemagoltam a szabályokat,átnéztem a feladatokat de egyszerűen túl nehéz ez nekem...10 hónapot adnak vagyis egy tanévnyi időt hogy megértsd a matek tananyagot és ha nem sikerül mert megbuktál akkor 2 és fél hónap alatt tanuld meg újra az egész éves anyagot :/


Ha pl.törit vagy magyart kell tanulni akkor azok simán mennek és egyből bemagolom őket de ha matek vagy netán fizikáról van szó akkor teljes kudarc.


Mivel évet kell ismételnem így nincs lelki erőm hogy +1 évet lehúzzak ott és nézzem a régi osztálytársaimat hogy milyen jól elvannak és bárcsak én is mindig ott lehetnék. Ezért is váltok majd szeptember 1.-jén iskolát és új osztály,új tanár.Persze a régiekkel is tartom a kapcsolatot.


Várom az észrevételeket hogy nektek mi a véleményetek :)



2014. aug. 22. 15:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem a világ vége. A következő évben fordíts sokkal több időt a matematikára.
2014. aug. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem probléma. A matek az alapja mindennek. Aki matekból jó, abból bármi lehet később. Szerintem a legfontosabb és a legjobb érzés minden tantárgy közül, amikor egyszercsak menni fog. hajts rá.
2014. aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
27%
Ciki hát, tanulj meg legalább rendesen puskázni :)
2014. aug. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

A matekot nem magolni kell, az hülyeség. Egyetlen egy dolgot tudsz csinálni, gyakorolsz folyamatosan "mint a zállat".

Én is tök hülye vagyok a matekhoz, mégis még egyetemen is meglett belőle a 4es. Egyszerűen letettem a hátsóm és sorra csináltam a feladatokat, de nem 1-2t ímmel-ámmal, hanem több százat. Erre 2 hónap untig elég, nem hogy egy egész tanév.

Ne menekülj és ne add fel!

2014. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Hiába váltsz iskolát, ha a matek alapokat nem tudod, akkor az új suliban is meg fogsz bukni, szerintem keresned kellene egy korrepetáló tanárt, vagy egyetemistát, aki megérteti veled az anyagot.
2014. aug. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Szőke8 válasza:
100%
Tényleg nem a világ vége! :)Az új suliba esetleg megkérheted az egyik osztálytársadat, aki jó matekos, hogy segítsen magyarázza el, ilyenek, és akkor egyrészt téma is akad, barátkozhatsz! :)
2014. aug. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Nyugi, én az érettségin buktam meg a szóbelin.

Egy teljesen más suliban érettségiztem csak matekból. Jobb lesz, ha átmész egy másik suliba, ott tiszta lappal indulhatsz. De! Ott is tanulni kell, így év közben is járj tanárhoz, hogy ne állhasson fenn hasonló mint ami most volt. Az új osztályodban is minden csoda 3 napig fog tartani. Fel a fejjel sok sikert kívánok!

2014. aug. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem nagy gond, csak egy megoldandó probléma az életdeben. És lesz még sok, ez csak egy a sok közül. De mindenkinek vannak problémái, neked a matek jutott. :) Szükséged lenne egy jó tanárra, aki rendesen megérteti és megszeretteti veled a matekot, mert ez igen, lehetséges, csak a megfelelő személyt kell a szüleidnek megtalálni hozzá. Párom is matek tanár, és látom, hogy sík hülyéket fel hoz olyan szintre az egyetemen, hogy 5-öket kapnak!
2014. aug. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig rossz voltam matekból, egyszerűen nem ment, nem értettem. Már általánosba is gondjaim voltak vele, szakközépben meg csak rosszabb lett. Egyik félévben meg is buktam, év végén pedig csak azért sikerült átmennem, mert a szabályokat bemagoltam és a tanár látta, hogy ugyan a feladatok megoldásához tök hülye vagyok, de a szorgalmam megvolt. Volt egy nagy év végi dolgozat, 4 jegynek ért fel, egész évben arra tanultam és nekem lett a legrosszabb....gondolhatod hogy éreztem magam. Nekem a tanár jóindulatán múlt, hogy év végén átmentem. Humán tárgyakból mindig jó voltam, könnyen megtanultam az irodalmat, történelmet, szerettem ezeket a tantárgyakat, de a matek, fizika, kémia mindig katasztrófa volt és mindig a szabályok felmondása mentett meg. Szóval nekem a matek volt a mumus minden évben! Majd most biztos jobban fog neked is menni a matek. Sok múlik a tanáron is szerintem, hogyan magyarázza el. gyakorolj sokat, menni fog! :) Kitartás :)
2014. aug. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

En is voltam mar bukas kozeleben matekbol, de nekem vilag eletemben problemam volt a tantargyal,meg amugy a szamokkal( elmultam 18, de meg mindig nem tudom a digitalis orat).

Tizedik ev vegen az osztalyfonokom a tobbi tantargybol valo kituno osztalyzatom figyelembe vetele miatt , nem buktatott meg es adott egy kettest.

Abban az evben nagy herce-hurca aran de megkaptam a felmentesemet, ha ez nem tortent volna meg es a tanar nem lett volna joindulatu, tuti meg most is a gimi padjait koptatnam.

Nehez tantargy, es akinek nincs erzeke hozza annak rengeteget kell tanulnia, de probalkozni kell. En is megtettem de az enyem remenytelen eset volt, de persze nem belolem kell kiindulni.

Ha igyekezni fogsz, biztos meg lesz az eredmenye, az uj osztalyt pedig meg kell szokni.

Velemenyem szerint amugy akkor lett volna gaz , ha nem adtal volna bele mindent.

2014. aug. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!