Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbuktam matekból, nagyon...

Megbuktam matekból, nagyon gáz szerintetek?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy nem év végén megbuktam matekból és a pótvizsga sem sikerült....Mielőtt kérdeznétek igen nyáron tanultam rá elég sokat+tanárhoz és eljártam,persze mikor ő is ráért ,de ez másik téma. Bemagoltam a szabályokat,átnéztem a feladatokat de egyszerűen túl nehéz ez nekem...10 hónapot adnak vagyis egy tanévnyi időt hogy megértsd a matek tananyagot és ha nem sikerül mert megbuktál akkor 2 és fél hónap alatt tanuld meg újra az egész éves anyagot :/


Ha pl.törit vagy magyart kell tanulni akkor azok simán mennek és egyből bemagolom őket de ha matek vagy netán fizikáról van szó akkor teljes kudarc.


Mivel évet kell ismételnem így nincs lelki erőm hogy +1 évet lehúzzak ott és nézzem a régi osztálytársaimat hogy milyen jól elvannak és bárcsak én is mindig ott lehetnék. Ezért is váltok majd szeptember 1.-jén iskolát és új osztály,új tanár.Persze a régiekkel is tartom a kapcsolatot.


Várom az észrevételeket hogy nektek mi a véleményetek :)



2014. aug. 22. 15:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

Mesélte az egyik régi-régi gimis ismerősöm (akkor én még kicsi voltam mikor Ő járta a gimit), hogy Ő általános iskolában totál 2-es volt mindig matekból. Istenért se akart menni. Gimnáziumba meg 4-es 5-ös volt! Mert az a tanár jól magyarázott, jól leadta az anyagot, beleolvadt a fejükbe, maga a logikája az egésznek. Keress egy jó tanárt! Sokszor a tanáron múlik, még akkor is, ha 100-ból csak 2 nem érti!

Amúgy a youtobe-n van fent videó a matekról, hogy egyes feladatokat, hogyan kell megoldani/megtanulni. Sok sikert!

2014. aug. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik válaszoló:szerintem matekból nem lehet puskázni,csak a szabályokat,képleteket.Ahhoz hogy egy feladatot megcsináljon valaki,tudnia kell gondolkozni,értelmezni.Mondom ezt úgy,hogy nekem sem megy a matek,bár én nem buktam meg sosem.


A kérdezőnek:mivel jártál tanárhoz,ismételtél,meg próbálkoztál,ezért nem ciki,nem gáz.

Neked nem ez az erősséged,nem vagy ilyen beállítottságú.

Szerintem amúgy menj el egy diszkalkulia vizsgálatra (ha valami érdekel róla,vagy ilyesmi,akkor inkább privátban írj légyszi).

Engem az is érdekelne,hogy a mateknak egyik témaköre sem megy?Vagy van pár olyan ami igen?

A másik pedig:egy-egy témánál a legegyszerűbb feladatokat azért meg tudod oldani (mégha nem is kapod meg érte a 2-t) vagy abszolút nem megy semmi?


Én szeretném ha erről is írnál,mert nem mindegy hogy melyik helyzet áll fenn.


Nem vagyok matektanár,és nem is vagyok jó matekos,de fontosnak tartom azokat a kérdéseket amiket felvetettem.

Sőt,szerintem az is fontos hogy év közben is jártál-e tanárhoz,vagy nem.Nyáron pedig milyen gyakran.

Mert ha nem jártál év közbe,akkor lehet nem annyira értetted az órai magyarázatot,és akkor hiába akartad volna megcsinálni,ha nincs valaki aki segítsen.(Ha jó a könyved,abból esetleg egyedül megtanulhatod,de ez szerintem nem 100%)

Talán az is lehet hogy régebben akadtál el valahol,és amiatt nem érted,mert egy régebbi hiba (tehát elakadtál az anyagban,és azóta nem érted) hátráltat.Ez persze csak egy tipp.Én egyébként így voltam a kémiával,ami egy szintén nagyon egymásra épülő, (jó esetben) logikus tantárgy lenne.


Tudom,hogy nem volt a kérdésed,hogy mi az oka a problémádnak.De én erre is ki akartam térni.


Gáznak nem gáz,mert te tettél érte,innentől szerintem nem a te hibád hogy nem megy.Ha lustaságból (tehát egy órára sem tanulnál,nem csinálnál házit,de még tanárhoz sem akarnál járni,nem ismételnél stb) buknál meg,az lenne gáz.


Bocsi,hogy sokat szónokolok,de eszembe jutott az hogy talán rossz módszerrel tanulsz.Te magad írtad,hogy a töri meg a magyar megy neked,mert azt bemagolod.Nem lehet hogy a matekot is magolva akarod tanulni?Mert úgy nem igazán lehet.Vagy legalábbis nem minden részét.


Remélem hasznos volt neked a válaszom.Én sem vagyok jó matekból,de nekem ez a véleményem a te helyzetedről.

2014. aug. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
92%
Egyik ismerősöm kétszer bukott meg, tána apja talált egy jó matekost, akivel gyakoroltak hónapokig és sikerült leérettségiznie matekból. Nem mindenkinek megy a matek és nem vagy egyedül vele, sok múlik a tanáron is, ha sok gyerek rossz matekból egy osztályban, akkor ott a tanárral is gond van.
2014. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
35%
Nem vagy diszlexiás? Engem is érdekelne az előttem lévő hosszú válaszból pár dolog. Pl, semmi nem megy vagy csak adott dolgok?
2014. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%

Keress egy jobb tanárt.

Én más tárgyból (élelmiszeripari géptan) voltam így. Egyszerűen hülye voltam hozzá.

Három év alatt puskázással és könnyes szemmel pislogassal jutottam át.

Aztán a suli utolsó három hónapjára helyettesítő tanárt kaptunk.

Olyan jól elmagyarázta az anyagot hogy hármasra vizsgáztam.

2014. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

10 tananyagról van szó.Szóval hát hogy is mondjam.9.-ben 3 voltam matekból de úgy hogy nem is tanultam rá semmit sem.10.-ben jöttek a nehezebb feladatok ahol nem értettem,mert tanárt váltás volt és tudni kell hogy az a tanár akit kaptunk csak igazából eldarálta az anyagot,feladott egy rakat házit és ha valaki nem értette akkor ezt mondta ,,majd jövőre megtanulod,vagy pl. nyári szünetben lesz elég időd,, meg ilyen tipikus troll visszaszólásai voltak.Más szóval egy rossz tanár volt.


Feladat megoldásaim....pl a törtek egyszerűsítése az megy de mikor elkezdünk egy olyan egyenletet ami kb 3-4 soros akkor ott kiakadok is elvesztem a fonalat,mert nehezen jegyzem meg a lépéseket,mikor mit kell csinálni. Máshogy mondom inkább...a témaköröknél a 1.-3.leckéig kb megy de mikor nehezebb/hosszabb feladatok vannak akkor már nem megy.


Nem hiszem hogy diszlexiás lennék,mert folyékonyan tudok olvasni,meg írtam is hogy human tantárgyakkal nincs gond mert pl.feladnak töriből vagy irodalomból 1-2 oldal tanulni valót akkor megtanulom és persze a lényegét is megértem amit éppen tanulok.

2014. aug. 22. 16:49
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

diszlexia: olvasási neházség

diszkalkulia?

2014. aug. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
37%
1 hónap alatt bármiből fel tudok készülni, akár egy záróvizsgára is. Egy szar kis általános iskolás matek, az semmi. Tényleg csak le kell ülni és csinálni.
2014. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

A matekot tényleg nem "tanulni" kell, hanem csinálni. Én jó vagyok belőle, de versenyeken akkor voltam jó, ha rengeteg feladatot csináltam szakkörön, órák után...

Egy tanárnak abban kéne segítenie, hogy megfelelően összeállítja a feladatsort, és amikor elakadsz benne, akkor megmutatja, hogy hogyan kell megcsinálni, és miért úgy kell megcsinálni.


A tételeket lehet magolni is persze, de azt úgy sose tudod használni majd, viszont a kellően sok kapcsolódó feladat megoldásától egyszercsak világossá válik.


De a véleményem érdekelt: szerintem rosszul csináltad, illetve senki nem talált hozzád illő módszert (attól függ mennyire érzed felelősnek magad saját magadért). Most már mindegy, keresheted tovább a kifogásokat, vagy csinálhatod másképp, mint ahogy eddig.

2014. aug. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem szereted annyira a matekot, hogy nekiülj az igazán nehéz feladatoknak. Nem gáz. Nem kell ezt mindenkinek tudnia. Csak sajnos valamiért az a nézet él, hogy mindenkinek tudni kell háromismeretlenes egyenleteket megoldani.

Én is buktam matekból, főiskolán még egyszer fel kellett vennem a tárgyat, mert annyira sötét voltam hozzá. Aztán utolsó évben minősített aláírást kaptunk, és kiválóan megfeleltet kaptam a tanártól. Majd' kicsordult a könnyem, kérdeztem, hogy de tanárnő, hát ez meg hogy? Én? Kiválóan? Tényleg? Annyit mondott: én mindenkit a képességeinek megfelelően osztályozok. És ön a saját képességeihez mérten kiválóan megfelelt. Jó arc volt, ráadásul egyszer egy számolási feladatnál mindenki felállította a kis egyenletét, én meg megbütyköltem láncszámolással a kiszámolandót. Kijött nekem is a megoldás, persze, vadul jelentkeztem, hogy de én máshogy, és jajajjajj, most mi lesz, hogy én nem úgy. Mondta, ez így tökéletes, az ön agya egy általános iskolás 3. osztályos gyerekéhez hasonlóan működik. Sose legyen ez másképp.


Szóval nem kell mindenkinek tudnia a bonyolult dolgokat. De azért büszke ne legyél rá, csak ne szégyenkezz. :)

2014. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!