Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha bukás esetén...

Mit tennétek ha bukás esetén nem engednének el? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon szépen kérném a segítségetek ebben a szituációban; Én mellesleg jó tanuló vagyok, de a korábbi évekhez mérve kicsit hanyatolott a szorgalmam és kb. 4 tantárgyból szemmel látgatólag nem állok jól (a legtöbből 2es, 3as vagyok). A lényeg az hogy még sosem került erre sor, de kémiaból egy 2es és egy 1es témazáró miatt bukásra állok. A szüleim természetesen nem fogadták jól (nyilván egyik szülő sem), ezért azt találták ki, hogy egész téli szünetben nem mehetek sehova (ez halál komoly), pedig barátomnak is megigértem, hogy leugrom hozzá a "vakáció" alatt 2 napra szórakozni (másik városban lakik, de már többször voltam nála, illetve szüleimmel már megbeszéltem). Én amég nem tör ki a szünet fogok feleni remélhetőleg 5re, de ez korántsem garantálja, hogy elengednek, és szerintetek mit tehetnék? A bukás számomra is egy súlyos "állapot", de ha már szünet van akkor nem gondolom azt, hogy 2 napra nem lehet elengedni a gyermeked a legjobb barátjához. (Mellesleg kevés lehetőségünk van találkozni sajnos). Kérlek adjatok tanácsot! 16F

2019. dec. 4. 19:21
1 2 3
 1/26 Zsabra01 válasza:
70%
Erre az a tanács a legjobb, hogy ez a te sarad! Megérdemelt büntetést kaptál! Ne idegeskedj rajta! Majd meglátod pár év múlva, hogy igazuk van ezeknek a hülye szülőknek! Már bocsánat, hogy így fogalmaztam! De pontosan így fogod gondolni! 22 éves válaszoló vagyok! Tehát amin most keresztül mész azon átmentem én is! Csak veled ellentétben él felfogtam, hogy anyám miért is szid, büntet, stb. Fogd fel te is ez nem büntetés! Csak annak van mondva! Ez csak kényszerített segítség! Na hajrá és Kapd magad össze ahelyett, hogy neki álsz siránkozni! A barátod meg megfogja érteni, ha nem csak érdekbarátod! Ilyen egyszerű!
2019. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

"Én mellesleg jó tanuló vagyok de a korábbi évekhez mérve kicsit hanyatolott a szorgalmam"


Aztán utána kiderül, hogy 4 tárgyból 2-es, 3-as vagy, sőt egyikből bukásra állsz.

Mondd, nem szakadt rád a mennyezet, mikor azt gépelted, hogy mellesleg jó tanuló vagy?

Rengeteg kérdésnél olvastam már, hogy a kérdező egyébként jól tanul. Nos, ha manapság ezt jelenti a jó tanulás, akkor nem csodálom, hogy a szülők mindenféle eszközt bevetnek a gyerek ösztökélésére (még akkor is, ha ezekkel a módszerekkel nem okvetlen értek egyet).


Egyelőre bízz benne, hogy jól fogsz felelni, és akkor biztos nem lesz bukás, ill. a szüleid is megenyhülnek.

2019. dec. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igyekszem minnél jobban teljesíteni, és nagyjából 10 tantárgyól könnyedén 5ös érdemjegyet szerzek, de amikből sajnos rosszabbul állok, olyan tantárgyak amik nehezen tanulhatók számomra, ezekből tanárhoz is járok rendszeresen és nem is értem miért nem tudom elsajátítani ezeket, pedig külön foglalkozom velük itthon is mindenféle tanulási módszerrel. És furcsa emellet a többivel 10 percet ha foglalkozom naponta. Amúgy a szüleimet sosem hülyézném le, nem azért írom, hogy belédkössek, mert teljesen igaz amit mondtál, csak azt gondolom a legnagyobb tiszteletben tartom őket. Viszont ebből a hibámból adódóan a karácsonyi ajándék is elmarad, ezt is talán meg kell értenem.
2019. dec. 4. 19:41
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

Na.

Én 7.-es koromban félévkor megbuktam egy tárgyból. A többi tárgyból teljesen jó eredményeim voltak. Ennek pedig az lett az eredménye, hogy a tanév végéig nem mehettem sehova. Persze, rohadt igazsagtalannak éreztem, de hihetetlenül a hasznomra vált, tényleg. Akkor döntöttem el, hogy mivel szeretnék majd foglalkozni a jövőben. A barátaim ugyanúgy megmaradtak.


Amúgy a jó tanuló nem azt jelenti, hogy 2-es, 3as vagy a többi tárgyból, és négy másikból meg bukás közelében vagy :DD


A tanácsom az, hogy fogadd el, hogy elcseszted, ez van. Eddig feltehetőleg minden mással foglalkoztál csak a tanulással nem, meg kell tanulnod, hogy a tetteidnek következményei vannak.

2019. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%
Inkább most ne menj sehova, mint nyáron. A barátod megvár (vagy nem).
2019. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

Viszont a karácsonyi ajándék visszavonását nagyon nagy szemétségnek tartom.

Ennek egyszerűen nem szabad függnie a tanulmányi eredményedtől.

Az más lenne, ha tanév végére ígérnek valamit, hogyha jól tanulsz, és azt bukod el.

2019. dec. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

Aki az előző (karácsonyi ajándékra vonatkozó) reagálásomat lepontozta, remélem nem szülő, nem nevel gyereket.

Ha igen, akkor nagyon sajnálom a gyerekét. Ő meg köpje szembe magát, mert mint szülő, ezt érdemelné.

2019. dec. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
11%

Nem, hogy a szunetben nem mehetnel de orulj, hogy ha karacsonykor megengednem hogy az asztalhoz ulj.

Nincs mas dolgod mint tanulni!

2019. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
86%
a matekkal lehet bajod, mert hol azt írod, hogy a legtöbből kettes, hármas vagy, hol meg azt, hogy tíz tárgyból könnyen szerzel ötöst.
2019. dec. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
58%
Én mint szülő elgondolkodnék rajta, hogy vajon jó tanàrhoz járatlak e azokból a tárgyakból amikből gyengébb vagy, ha még így sem érted meg amit kéne. A karácsonyi ajándék semmissé tételét én is feleslegesnek tartom, alapból addigra még nincs bukás, meg amúgy sem ettől kell hogy függjön a dolog. A fő kérdésre válaszolva pedig, ha a szüleid nem akarnak elengedni sajnos meg kell értened, viszont esetleg azt lehet megengednék, ha beszélnék velük, hogy talaàlkoznàtok valamelyikötök városában és este mindenki otthon a saját ágyában aludna.
2019. dec. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!