Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak így 3 év után? :S

Mit csináljak így 3 év után? :S

Figyelt kérdés

16 évesen lettem terhes, ikreim születtek, de egyedül neveltem őket, mert nem akartam hogy az apjuk velem legyen.

a szüleim mindenben támogattak, eljártak velem orvoshoz, elvitték néha a kicsiket magukhoz ha nem értem rá, vagy suliba kellett mennem, de mindezek ellenére nagyon haragudtak. most 19 vagyok, de még mindíg haragszanak és alig szólnak hozzám. úgy viselkednek velem szinte mint az idegenek. :S hogy tudnék ezen változtatni? vagy mit csináljak hogy ne legyenek dühösek?


2010. júl. 18. 19:15
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

már nyugdíjasok, ezért annyira nem okoz nekik gondot a picikre vigyázni, de ha mondják hogy nem érnek rá, akkor otthonmaradok a lányimmal én.

és nem tartatom el magam, 4 órásba dolgozom, havonta 140-et kapok ezért. igaz hogy a szüleimmel élek, de még nincs pénzem lakásra, de mindent meg tudok venni magamnak és a kicsiknek, és lakásfenntartásba is beszállok. pl.: takarítok, elvégzek mindent itthon. én nem vagyok z a rászorulós fajta. nem kérek senkit hogy sajnáljon, nem is akarom, de ne hordjon le senki azért, mert eltartatom magam anyukámékkal, ha egyszer nem ismeri a helyzetemet.

2010. júl. 18. 22:28
 12/22 anonim ***** válasza:
51%
Tyűűha, ez hihetetlen!:D Azt mondod, ügyvédnek tanulsz, mellette 4 órában melózol, qrva jó fizud van, otthon házimunkát végzel, mindezt a 2 gyerek nevelése mellett!? Aztamindenit! :D Ez az egész vagy kamu, vagy cosmót szépítesz a sztorin... Én ugyan nem hiszek ebből így semmit.
2010. júl. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
hát ha nem hiszed el akkor így jártam, de ez tényleg igaz... de mindenesetre nem akarom senkire ráeröltetni hogy higgyen nekem. mindenki azt hisz amit akar...
2010. júl. 18. 22:37
 14/22 anonim ***** válasza:

Ugen? És ezt csináltad 16 évesen is meg terhesen? Nem hinném... Szerencsétlen nyugdíjas szüleid fizettem szerintem...

Meg 140 ezer? Na persze, én anyám egész nap dolgozik 30 éve és nem keres ennyit...

2010. júl. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
én akkor sem értem meg a szüleidet.Hoztál egy rossz döntést azzal, hogy nem védekeztél, na és??? Ők talán mindig jól döntöttek? Nem értek egyet a sok bunkó válaszadóval hogy úgy kell neked meg a szüleidnek van igazuk. Az élet nem ilyen, 3 év után meg kell bocsájtaniuk, mert a gyerekük vagy és nem embert öltél hanem csak vállaltál egy terhességet. Kíváncsi vagyok akik olyan buzgón büntetnének életed végéig vajon magukra is egész életen át tartó büntetést szabnak-e ki egy rossz döntés miatt.
2010. júl. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

23,14 csak azért nem értheted a szüleit,mert valószínű magad is fiatal csitri vagy még,és nem gondolkozol felelősségteljesen normálisan.Tudod majd 10-15 év múlva a kérdést feltevő hölgy is másképpen látja a helyzetét,és talán megérti a szüleit.Nem hiszem,hogy arról lenne szó,hogy nem örülnének az unokáiknak,hiszen támogatják segítik a lányukat ahogyan erejükből telik.Ez talán szeretetre vall nem?!Ha nem szeretnék a lányukat,nem álltak volna mellette,az abortuszra beszélték volna rá,vagy magára hagyták volna a gyerekeivel.Viszont nem ilyen jövőt képzeltek a lányuknak,hogy 16 évesen anyuka lesz,és ez teljesen érthető.A gyerek felelősség,és két ember vágya döntése kell(ene)legyen,és nem gyerek fejjel csak úgy szülni mert összejött.És annak a két embernek kell(ene)megteremteni az érkezésükhöz az egész közös életükhöz a feltételeket is.Onnan kezdve,hogy otthon teremtés,munka,...stb..mindent.És ami a legfontosabb,évek óta tartó stabil párkapcsolat,mert a gyerekeknek családra,anyára-apára egyaránt szükségük van(lenne).Nem a szülők nyakára kell felelőtlenül gyereket szülni!De mivel szeretik a lányukat és az unokáikat,így mellettük vannak támogatják őket.Azt meg nem kellene elvárni,hogy még ugráljanak is örömükbe,mert ez a helyzet bizony cseppet sem ideális sem a gyerekeknek sem az anyjuknak.Csak remélni lehet,hogy jól alakul az életük,ebben is sokat számít a szülők támogatása,ugyanis egyedül 19 évesen 2 gyerekkel ez lehetetlen lenne.....

Én csak azt tudom javasolni,ülj le beszélgetni a szüleiddel,mondd meg nekik megérted Őket,és térden állva rebegj köszönetet azért amiért így kitartanak mellettetek,mert nagyon hálás lehetsz érte.


Ja,egyébként 23,14 bunkó meg te vagy!

2010. júl. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Utolsó köszi hogy így ismeretlenül kioktatsz, de én nem azt mondtam, hogy milyen jó hogy tinédzserként szült, és azt sem, hogy a szüleinek egyáltalán nem szabad haragudniuk hanem azt, hogy ennyi ideig nem. 3 év után haragudni rá teljesen meddő dolog és hiába dobálóznak a felelősséggel meg hogy nem ilyen életet szántak neki, ettől még semmi nem lesz jobb, nem lehet már visszacsinálni és a harag megmérgezi az egész életüket (főleg hogy a lány semmit nem tehet, hogy megbocsássanak). Biztos vagyok benne, hogy te sem pontosan úgy élsz, ahogy a szüleid elképzelték neked, de nagyon remélem, hogy a te gyereked nem fog ilyen helyzetbe kerülni, mert az biztos, hogy tőled aztán sok segítségre nem számíthat.
2010. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Te aztán nagyon tudhatod,hogy tőlem mire számíthatnak a gyerekeim,biztosan látnok vagy.Minden esetre valószínű nagyobb felelősség tudatot tanulhatnak tőlünk mint amennyi benned valaha is lehet.Egyébként ha arra gondolsz örülnék-e meglepinek a16 évesemtől ha nagymamává tenne és ráadásul az én nyakamba,akkor a válaszom NEM!Természetesen én is támogatnám ahogy tőlem telik,szeretném is Őket,de nem helyeselném,és igenis neheztelnék az elcseszett életéért.De ezt te úgysem értheted amint látom...
2010. júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Komolyan, ti elhiszitek ezt a kamu storyt? XDD

Nem veszitek észre, hogy a kérdező 16 éves (szintjén áll)?

A fogalmazásából, a problémájából, a kérdést nézzétek már!!! látszik, hogy tini. Lehet terhes, lehet megszült, de a lényeg, hogy nem ügyvéd, nem dolgozik, és nem múlt el 20.

Olyan naiva, no meg ti is, hogy nem jöttök rá erre. :)

2010. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

nem azt mondtam hogy ügyvéd vagyok, csak annak tanulok.

és ha tudsz számolni kiszámolhattad volna hogy 16+3,5 az nem 20, és nemtom honnan vetted hogy 20, mert én egy szóval sem említettem. és de, dolgozom, szabadidőmben és hétvégén is angolt tanítok (korrepetálás) nem túl nagy óraszámban, de legalább kapok pénzt...

2010. júl. 22. 15:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!