Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Be kell adni a közösbe?

Be kell adni a közösbe?

Figyelt kérdés
Párommal 4 éve élünk együtt. Neki is nekem is van 1-1 gyerekunk úgy kerultunk össze Közös kasszán vagyunk. Azon gondolkozunk h esetleg az én lakásomat kiadjuk albérletbe. Ilyenkor az albérlet ara szerintetek ami az én lakásomból folyik be az csak engem illetne és tegyem félre akar a gyerekem jövőjére vagy illik a közösbe beletenni?
2019. okt. 8. 09:43
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
61%

Ha normális színvonalon éltek, ha úgy gondolod, hogy ha ebből a pénzből nem kaját vennél, vagy ruhát, bármi mást, akkor is megmaradna ez a színvonal, mint most, akkor inkább tedd félre.

De ezt beszéld meg a pároddal, hogy ő mit gondol. Mondd el, hogy benned több lehetőség felmerült, pl beadni a közösbe (csak akkor mondd, ha ez téged nem zavar), vagy egy részét beadni, a többi pedig a tiéd. Azért mégiscsak a te lakásodban laknak, ha nem lenne az a lakás, akkor nem lenne ez a pénz.

Értelemszerűen, mivel hogy nála laktok, így valamennyit be KELL adni, vagyis én így gondolom, de ez emberfüggő, hogy kinek milyen elvei vannak.

2019. okt. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
96%

Közös kasszán vagytok miközben a párod lakását lakjátok.

Hogy tud benned egyáltalán felmerülni, hogy ne add be a közösbe?

Ha nem kenyérre kell nektek az a pénz, akkor nekem úgy lennél korrekt ember, ha azt mondanád a párodnak:

"Józsi, ezt a pénzt tegyük félre a GYEREKEK jövőjére, fele-fele arányban!"

2019. okt. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
96%
Ha a te lakásodban laknátok, ezért a párod ki tudná adni a lakását, te hogyan látnád jónak?
2019. okt. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
94%
Én is úgy gondolom, hogy mivel a párod lakásában laktok, ezt az összeget is egyértelműen be kéne raknod a közösbe, hiszen nem lenne plusz bevételed, ha nem tudnád kiadni és ugye nem tudnád kiadni, ha nem a párodéban élnétek. Ez nekem így tök logikus.
2019. okt. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
6%

Ha nő vagy, akkor nem kell beadnod. Ha féri vagy, akkor a felét add be, felét meg saját gyerekednek a számlájára tedd, és akkor nincs az, hogy ingyenélő vagy ott.


41F

2019. okt. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
24%

Illik beleadni valamit! (Főleg, ha szükséges)

Ha nem kell, akkor a gyereked jövőjére, vagy egyéb tartaléknak tedd félre.

2019. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
27%

Ha a párod lakásában élsz, akkor szerintem illik valamennyit beleadni. Akár beszéljétek meg, hogy közösen félreteszitek amit beleadsz. Tartaléknak, nyaralasra vagy bármi.

De szerintem nyugodtan félre teheted a kiadásból származó bevétel nagy részét. Azt is nézd, hogy nem tiszta haszon, hiszen használják az albérlők a lakást, amortizálódik stb.

Beszéld meg a pároddal, hogy ő mit gondol, mennyit adj be belőle.

Ha albiban laknátok, akkor természetesen a tied lenne mind, de így, hogy az ő lakásában szerintem illik picit beleadni.

2019. okt. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
89%
Azert vastag bor kell ahhoz, hogy valaki ingyen lakjon a parja lakasaban, a sajat lakasa kiadasabol szarmazo penzt meg maganak tegye el.
2019. okt. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
90%
Ha a párod lakásában éltek,akkor úgy a becsületes ha beteszed a közösbe.De ezt beszéld meg vele,mi nem ismerhetjük az anyagi háttereteket.
2019. okt. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
61%
Ha a párod lakásában laktok, minden dolog amit újíttok párod lakásának értékét növeli, de te is ott laksz így te is élvezed az előnyöket. Én a saját lakásomból származó bevétel felét tenném csak a közösbe.
2019. okt. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!